Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 18.04.2024, 23:36:43 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Zimowanie / Odp: zimowanie czy choroba? pilne!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 06.09.2023, 16:18:59 pm »
Witajcie forum :)
Żółw stepowy od wiosny do jesieni powinien przebywać na wybiegu zewnętrznym. Teraz już za późno żeby go na ten wybieg wprowadzić ale warto zapamiętać na przyszłość bo to bardzo ważne.
Na początku jak czytałem twój post to myślę sobie że to niemożliwe żeby zolw się przygotowywał do hibernacji bo mamy baaardzo ciepły wrzesień, ale potem przeczytałem że po żarówką grzewczą jest 24 stopnie.
Jaka to żarówka grzewcza, skoro kompletnie nie grzeje? Odpowiednia temperatura dla stepa to o 10 stopni więcej czyli 32-34. Wilgotność o wiele za duża.
Opisz warunki w terrarium tzn. wymiary, podłoże, materiał wykonania, czym karmisz, czy go kąpiesz.
Ciężko stwierdzić na odległość czy to choroba czy spowolniona aktywność, lepiej żeby obejrzał na żywo go lekarz.

Jak już pytasz o weterynarzy z pomorskiego to polecam dr. Przemysława Łuczaka z przychodni Egzoovet w Gdańsku.
Podsyłam jeszcze listę polecanych wieterynarzy z Olsztyna(jedyni w warmińsko-mazurskim).
Lek.wet. Karolina Klimczak   Warmińsko-mazurskie   Olsztyn
 
Lek. wet. Edyta Ponikowska - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych   Warmińsko-mazurskie   Olsztyn
 
Dr n. wet. Magdalena Marszałek   Warmińsko-mazurskie   Olsztyn
 
Dr n. wet. Agnieszka Dudek   Warmińsko-mazurskie   Olsztyn
 
Lek. wet. Krystian Rajski - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych   Warmińsko-mazurskie   Olsztyn

Nie wiem gdzie mieszkasz ale zdecydowanie najbardziej polecam dr. Łuczaka- jeden z najlepszych specjalistów od gadów w PL.
92
Zimowanie / Odp: zimowanie czy choroba? pilne!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez yamo12 dnia 06.09.2023, 12:42:41 pm »
A przy okazji - tak na wszelki wypadek, czy zna ktoś weterynarza co zajmuje się żółwiami z wojewórztwa warmińsko-mazowieckiego lub pomorskiego?
93
Zimowanie / zimowanie czy choroba? pilne!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez yamo12 dnia 06.09.2023, 12:39:37 pm »
Mam żółwia stepowego od lutego, do tej pory było wszystko ok ale od tygodnia co któryś dzień zdarza mu się przespać cały, teraz od przedwczoraj śpi, przed chwilą sprawdzałam go i i po dotyku zaczął się ruszać, nie wiem czy zaczął chorować czy to jakieś przygotowania do zimowania, budzić go na siłę i przystawiać do jedzenia czy szukać weterynarza, a może nie przejmować się bo to normalne... Nie jestem w stanie w racji czasu przekopywać się przez wiele artykułów, choć bym chciała bo lubię czytać, może ktoś ma jakieś linki zapisane i mógłby podesłać, prócz odpowiedzi na moje pytanie. Proszę o pomoc bo się martwię :/ dodam że włączam codziennie lapę grzewczą oraz uv, aktualna temparatura to 24 stopnie a wilgotność 78, wilgotność za duża ale nie wiem jak ją zmniejszyć, jak usunę pokrywę to z koleii ciepło zacznie uciekać, otwór w pokrywie jest i tak żeby było dostępne powietrze
94
Pierwsze kroki / Odp: Wybieg
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 22.08.2023, 22:24:58 pm »
Uhuhu...
Widzę że mamy tutaj kilka problemów.
O tej porze roku żółwie muszą być na wybiegu zewnętrznym. W sekcji wybiegów na tym forum możesz zobaczyć jak takie coś powinno wyglądać i się zainspirować.
Nawet jeżeli żółw jest tylko w terrarium to i tak nie wolno wypuszczać go po mieszkaniu. Chemia, przeciągi i śliskie podłoże to wszystko bardzo żółwiom szkodzi.
To wapno w jakiej jest postaci? Najlepsza jest sepia(taka dla papug-niebarwiona), ewentualnie preparat Repti Calcium ale koniecznie bez wit.D3!!!
95
Serwis i forum / Профессиональные эскорт услуги в Москве
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MichaelneSWV dnia 22.08.2023, 01:38:39 am »
Приветствую, замечательные читатели форума. Разрешите рассказать о кое-что о нашей услуге.   Наш сервис предлагает профессиональные эскорт услуги в нашей столице. Мы гарантируем великолепный обслуживание, наполненный заботой. В нашем арсенале широкий выбор девушек, которые используют искусством превратить вашу ночь в незабываемый момент. Если вы стремитесь прожить время в обществе очаровательной эскортницы, то вам следует посмотреть наш сайт. Мы с радостью приветствуем вас. Ожидаем вашего визита!
 
 
Услуги сопровождения в Москве  — это ряд элитных услуг, нацеленных для удовлетворения самых изысканных запросов. Профессиональные эскортницы  реализуют разнообразный выбор услуг, включающих эксклюзивные встречи, сопровождение на масштабные мероприятия, великолепные интимные услуги.
96
Pierwsze kroki / Odp: Wybieg
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Donia9 dnia 21.08.2023, 13:16:32 pm »
Wypuszczam go z terrarium żeby sobie pospacerował ponieważ jest bardzo aktywny, i wtedy wszystkie napotkane przeszkody sprawdza buzią.... Oczywiście od razu reaguje bo się boję żeby mu się nic nie stało...
Wapno mam z eko terra.
97
Pierwsze kroki / Odp: Wybieg
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 21.08.2023, 08:14:55 am »
Witaj na forum :)
Trochę nie wiem jak to jest możliwe że zolw gryzie ścianę(w sensie fizyczny, jak ma do niej dostęp?)
Ale po 1:
zapewne gryzie ściany z powodu zapotrzebowania na wapń. W jakiej formie mu ten wapń podajesz?
Po 2:
trzeba ściany zabezpieczyć jak najszybciej bo są dla żółwia toksyczne i może dojść do zatrucia organizmu
Po 3:
Nie ostrzy sobie zgryzu bo żółwie nie mają takiej świadomości. Ścierają dziób podczas pobierania odpowiedniego pokarmu ale dla nich to tylko jedzonko a nie korekcja dzioba.
98
Pierwsze kroki / Odp: Wybieg
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Donia9 dnia 20.08.2023, 23:09:41 pm »
Witam posiadam żółwia stepowego jestem ciekawa czy wasze żółwie też podgryzają ścianę? Mój żółw  2 lata oczywiście rośnie, więc dostarczam mu wapna, mimo to dalej podgryza ścianę, czy to możliwe że w ten sposób ostrzy sobie zgryz?
99
Choroby / Odp: Oczy żółwia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 25.07.2023, 11:08:16 am »
Bardzo mi przykro :(
Natomiast nie rozumiem kompletnie twojej reakcji a raczej jej braku, bo co by nie mówić to przyczyniłeś się do tego.
03.07. napisałeś pierwszy post o problemie z oczami. Tego samego dnia odpisałem ci że to nie jest forum o żółwiach wodno-lądowych ALE mogę polecić dobergo veta do którego powinieneś się wybrać i zapytałem skąd jesteś PO RAZ PIERWSZY

Na to pytanie oczywiście nie odpowiedziałeś, DLACZEGO??

Później po tygodniu napisałeś o czymś dziwnym wydalonym a ja PO RAZ KOLEJNY napisałem że to nie to forum i PO RAZ DRUGI zapytałem skąd jesteś i poleciłem udać się do veta.

Na to pytanie oczywiście nie odpowiedziałeś po raz kolejny, DLACZEGO??

Teraz piszesz że żółw zmarł, no przykro mi ale brak kontaktu i reakcji z twojej strony się do tego przyczynił. 2 razy pisałem żebyś odwiedził veta i nawet oferowałem pomoc w znalezieniu takiego, ale ty oczywiście milczałeś...
100
Choroby / Odp: Oczy żółwia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mateuszol dnia 25.07.2023, 09:46:47 am »
Niestety żółw wczoraj zmarł. Wydawałoby się, że wszystko już dobrze to nagle pojawiły się problemy z oddychaniem. Siedział w wodzie i nagle wszedł na wyspę i tak został, serce chyba stanęło. Jak go wyjmowałem to jakby woda się w nim przelewała. Możliwe że się utopił?
Strony: 1 ... 8 9 [10]