Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 23:12:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Zimowanie / Odp: zimowanie czy choroba? pilne!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez yamo12 dnia 06.09.2023, 12:42:41 pm »
A przy okazji - tak na wszelki wypadek, czy zna ktoś weterynarza co zajmuje się żółwiami z wojewórztwa warmińsko-mazowieckiego lub pomorskiego?
92
Zimowanie / zimowanie czy choroba? pilne!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez yamo12 dnia 06.09.2023, 12:39:37 pm »
Mam żółwia stepowego od lutego, do tej pory było wszystko ok ale od tygodnia co któryś dzień zdarza mu się przespać cały, teraz od przedwczoraj śpi, przed chwilą sprawdzałam go i i po dotyku zaczął się ruszać, nie wiem czy zaczął chorować czy to jakieś przygotowania do zimowania, budzić go na siłę i przystawiać do jedzenia czy szukać weterynarza, a może nie przejmować się bo to normalne... Nie jestem w stanie w racji czasu przekopywać się przez wiele artykułów, choć bym chciała bo lubię czytać, może ktoś ma jakieś linki zapisane i mógłby podesłać, prócz odpowiedzi na moje pytanie. Proszę o pomoc bo się martwię :/ dodam że włączam codziennie lapę grzewczą oraz uv, aktualna temparatura to 24 stopnie a wilgotność 78, wilgotność za duża ale nie wiem jak ją zmniejszyć, jak usunę pokrywę to z koleii ciepło zacznie uciekać, otwór w pokrywie jest i tak żeby było dostępne powietrze
93
Pierwsze kroki / Odp: Wybieg
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 22.08.2023, 22:24:58 pm »
Uhuhu...
Widzę że mamy tutaj kilka problemów.
O tej porze roku żółwie muszą być na wybiegu zewnętrznym. W sekcji wybiegów na tym forum możesz zobaczyć jak takie coś powinno wyglądać i się zainspirować.
Nawet jeżeli żółw jest tylko w terrarium to i tak nie wolno wypuszczać go po mieszkaniu. Chemia, przeciągi i śliskie podłoże to wszystko bardzo żółwiom szkodzi.
To wapno w jakiej jest postaci? Najlepsza jest sepia(taka dla papug-niebarwiona), ewentualnie preparat Repti Calcium ale koniecznie bez wit.D3!!!
94
Serwis i forum / Профессиональные эскорт услуги в Москве
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MichaelneSWV dnia 22.08.2023, 01:38:39 am »
Приветствую, замечательные читатели форума. Разрешите рассказать о кое-что о нашей услуге.   Наш сервис предлагает профессиональные эскорт услуги в нашей столице. Мы гарантируем великолепный обслуживание, наполненный заботой. В нашем арсенале широкий выбор девушек, которые используют искусством превратить вашу ночь в незабываемый момент. Если вы стремитесь прожить время в обществе очаровательной эскортницы, то вам следует посмотреть наш сайт. Мы с радостью приветствуем вас. Ожидаем вашего визита!
 
 
Услуги сопровождения в Москве  — это ряд элитных услуг, нацеленных для удовлетворения самых изысканных запросов. Профессиональные эскортницы  реализуют разнообразный выбор услуг, включающих эксклюзивные встречи, сопровождение на масштабные мероприятия, великолепные интимные услуги.
95
Pierwsze kroki / Odp: Wybieg
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Donia9 dnia 21.08.2023, 13:16:32 pm »
Wypuszczam go z terrarium żeby sobie pospacerował ponieważ jest bardzo aktywny, i wtedy wszystkie napotkane przeszkody sprawdza buzią.... Oczywiście od razu reaguje bo się boję żeby mu się nic nie stało...
Wapno mam z eko terra.
96
Pierwsze kroki / Odp: Wybieg
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 21.08.2023, 08:14:55 am »
Witaj na forum :)
Trochę nie wiem jak to jest możliwe że zolw gryzie ścianę(w sensie fizyczny, jak ma do niej dostęp?)
Ale po 1:
zapewne gryzie ściany z powodu zapotrzebowania na wapń. W jakiej formie mu ten wapń podajesz?
Po 2:
trzeba ściany zabezpieczyć jak najszybciej bo są dla żółwia toksyczne i może dojść do zatrucia organizmu
Po 3:
Nie ostrzy sobie zgryzu bo żółwie nie mają takiej świadomości. Ścierają dziób podczas pobierania odpowiedniego pokarmu ale dla nich to tylko jedzonko a nie korekcja dzioba.
97
Pierwsze kroki / Odp: Wybieg
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Donia9 dnia 20.08.2023, 23:09:41 pm »
Witam posiadam żółwia stepowego jestem ciekawa czy wasze żółwie też podgryzają ścianę? Mój żółw  2 lata oczywiście rośnie, więc dostarczam mu wapna, mimo to dalej podgryza ścianę, czy to możliwe że w ten sposób ostrzy sobie zgryz?
98
Choroby / Odp: Oczy żółwia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 25.07.2023, 11:08:16 am »
Bardzo mi przykro :(
Natomiast nie rozumiem kompletnie twojej reakcji a raczej jej braku, bo co by nie mówić to przyczyniłeś się do tego.
03.07. napisałeś pierwszy post o problemie z oczami. Tego samego dnia odpisałem ci że to nie jest forum o żółwiach wodno-lądowych ALE mogę polecić dobergo veta do którego powinieneś się wybrać i zapytałem skąd jesteś PO RAZ PIERWSZY

Na to pytanie oczywiście nie odpowiedziałeś, DLACZEGO??

Później po tygodniu napisałeś o czymś dziwnym wydalonym a ja PO RAZ KOLEJNY napisałem że to nie to forum i PO RAZ DRUGI zapytałem skąd jesteś i poleciłem udać się do veta.

Na to pytanie oczywiście nie odpowiedziałeś po raz kolejny, DLACZEGO??

Teraz piszesz że żółw zmarł, no przykro mi ale brak kontaktu i reakcji z twojej strony się do tego przyczynił. 2 razy pisałem żebyś odwiedził veta i nawet oferowałem pomoc w znalezieniu takiego, ale ty oczywiście milczałeś...
99
Choroby / Odp: Oczy żółwia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mateuszol dnia 25.07.2023, 09:46:47 am »
Niestety żółw wczoraj zmarł. Wydawałoby się, że wszystko już dobrze to nagle pojawiły się problemy z oddychaniem. Siedział w wodzie i nagle wszedł na wyspę i tak został, serce chyba stanęło. Jak go wyjmowałem to jakby woda się w nim przelewała. Możliwe że się utopił?
100
Choroby / Odp: Oczy żółwia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 12.07.2023, 15:28:29 pm »
Hmmm.
To wygląda jak kwas moczowy, czyli coś normalnego. Jak mówiłem, nie znamy się tu na żółwiach wodno-lądowych więc pomóc może dobry weterynarz. Skąd jesteś?
Strony: 1 ... 8 9 [10]