Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 11:17:35 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 2 lata serwisu!  (Przeczytany 4956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
2 lata serwisu!
« dnia: 03.11.2008, 09:50:24 am »
Druga rocznica istnienia serwisu skłania mnie do pewnych refleksji, z którymi chciałabym się z Wami podzielić. Dwa lata to niedużo, ale pomimo tego te dwa lata sporo mnie nauczyły i to na bardzo wielu różnych płaszczyznach.

Cieszę się, że mogłam zbudować platformę, na której miłośnicy żółwi mogą poszukiwać informacji, dyskutować i rozwijać własną pasję. Głównym celem było od początku uświadamianie hodowców o tym czego naprawdę potrzebują żółwie lądowe i co należy wziąć pod uwagę przed ich zakupem i jak należy się nimi opiekować. Wciąż w powszechnej świadomości w tej materii funkcjonuje wiele mitów. Drugim ważnym obszarem, na który chciałam zwracać uwagę to problem przemytu, który jest synonimem śmierci i cierpienia tych wspaniałych stworzeń. Myślę że dopóki te problemy nie będą dostatecznie rozumiane dopóty strona ta będzie potrzebna. Z drugiej strony życzyłabym sobie i wszystkim naszym Użytkownikom aby ta strona była przydatna również bardziej doświadczonym hodowcom, aby służyła za miejsce dyskusji, inspiracji, aby nas uczyła, rozwijała, rozbudzała pasję oraz dawała radość.

Dwa lata to niedużo, ale dla mnie bardzo wiele! Za te dwa lata składam serdeczne podziękowania wszystkim Użytkownikom, sympatykom i czytelnikom serwisu za ich uwagę i indywidualny wkład w rozwój serwisu, za okazaną życzliwość i cenne uwagi krytyczne. Dziękuję administratorowi technicznemu, który w sposób widoczny rzadko tu bywa, ale tak naprawdę jego obecność ma bardzo istotny wymiar i stanowi podstawę istnienia tej strony. Dziękuję moderatorom za pomoc, wskazówki, inspirację i po prostu za koleżeństwo. Dziękuję za wszytskie e-maile, otrzymane zdjęcia oraz przesyłki. Dziękuję Bartkowi za poświęcony czas i grafiki, które już są lub w najbliższym czasie będą wykorzystane na stronie. Dziękuję wszystkim bez których stronka by nie istniała lub byłaby uboższa... Boję się aż wymieniać listy wszystkich osób którym chciałabym podziękować, bo byłaby ona bardzo długa...

Druga rocznica to dobry moment nie tylko na podsumowania ale i na to by zacząć coś nowego. W tym tygodniu uruchomione zostaną blogi na stronie głównej. Mam nadzieję że ta forma komunikacji się Wam spodoba. Blogów mi zawsze brakowało, bo forum nie jest w stanie ich zastąpić, blog ma swój specyficzny klimat.

Rocznica jest również okazją do refleksji nad przyszłym kształtem i rozwojem serwisu. Planów i pomysłów na jego rozwój mam bardzo dużo. Czas pokaże ile z nich uda się zrealizować. Z pewnością serwis będzie rozbudowywany o nowe treści i nowe funkcjonalności, a na wiosnę planuję rozpocząć pewien całkowicie nowatorski i nietypowy „projekt żółwiowy” (tyle tylko na razie mogę zdradzić ;)).

Aktualnie poszukuję również możliwości stworzenia solidnego zaplecza finansowego dla serwisu, aby od strony technicznej usunąć wciąż istniejące bariery i aby serwis mógł chodzić płynnie w każdych warunkach a jego funkcjonalność nie musiała być jak teraz (np. w przypadku uploadu zdjęć) ograniczona. Możliwości jest dużo, na razie zastanawiam się nad wyborem najbardziej optymalnych.

I to chyba tyle mojego marudzenia. Wychodzi na to że jestem wyjątkowo „gadającym” adminem :)
Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim!!!
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: 2 lata serwisu!
« Odpowiedź #1 dnia: 03.11.2008, 10:43:37 am »
 :D
Z okazji z tej rocznicy, dziękuję Beacie oraz wszystkim Drogim Forumowiczom w swoim imieniu oraz mojego żółwia,za zmienienie naszego życia..na lepsze:)

Za wsparcie, rady , cierpliwość ..a Tuptek dziękuje za całokształt  ;D
Gdyby nie to forum, mój Tuptuś wciąż by ganiał po podłodze, gryząc mojego kota :-\

a przy okazji, w jaki sposób mogłabym wesprzeć "zaplecze finansowe dla serwisu" ???
Bo w zeszłym roku był wątek na poście "Minął rok", ale nr konta wciąż brak  8)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: 2 lata serwisu!
« Odpowiedź #2 dnia: 03.11.2008, 12:41:20 pm »
To już dwa lata - faktycznie. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!  :-*
TUPTUŚ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: 2 lata serwisu!
« Odpowiedź #3 dnia: 03.11.2008, 13:53:00 pm »
Wszystkiego naj najleoszego zolwiaze! Zdrowych zolwi, dozo mleczakow, i tanszych lamp uvb wam i sobie tez zycze!!!!!!!  :-*

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Odp: 2 lata serwisu!
« Odpowiedź #4 dnia: 03.11.2008, 15:16:49 pm »
Sto lat sto lat niech żyje forum nam!!  ;D
Niech forum rośnie w siłę i nawraca na prawidłową ścieżkę wszystkich tych którzy nie mają pojęcia o żółwiach!

Jeszcze raz STO LAT!

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: 2 lata serwisu!
« Odpowiedź #5 dnia: 03.11.2008, 17:04:08 pm »
Jak widać założenie tego wspaniałego forum było bardzo dobrym pomysłem :). Każdego dnia pomaga wielu osobom, a przede wszystkim żółwiom. Sto lat dla forum i jego założycielki ;)  :-*

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: 2 lata serwisu!
« Odpowiedź #6 dnia: 03.11.2008, 20:16:42 pm »
Beata, zrobiłaś bardzo dużo dobrego dla żółwi. Bardzo dużo. Szczerze podziwiam Twoją wiedzę. A na równi rzetelność w podejściu do problemów, opanowanie i kulturę osobistą. To plus szczera życzliwość forumowiczów  (nie mówię że moja bo ja się już dawno wypaliłam) składa się na "ducha forum". Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego :)

Offline Asia

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 1
  • Zółw grecki
Odp: 2 lata serwisu!
« Odpowiedź #7 dnia: 03.11.2008, 20:25:07 pm »
Jestem z Wami od ponad roku  :) jak ten czas szybko płynie!!!  Tylko dzięki tej stronie oraz życzliwości użytkowników forum, ich profesjonalnego podejścia mój żółwik jest dziś w tak świetnej formie. Wszystkim serdecznie dziękuję. Życzę pomyślności, dalszych sukcesów i nowych pomysłów na rozwój strony. :)

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: 2 lata serwisu!
« Odpowiedź #8 dnia: 03.11.2008, 22:12:01 pm »
Dziękuję wszystkim za tak miłe słowa.  :) Cieszę się, że forum pomaga Wam i Waszym żółwiom oraz jak widzę z otrzymywanych maili również anonimowym czytelnikom. Przykro mi zawsze jest gdy nie mogę pomóc lub nie mam dla hodowcy dobrych wiadomości, bo i takie sytuacje się zdarzają. Czasem ta forma komunikacji nie jest wystarczająca by rozwiązać każdy żółwiowy problem. Tym niemniej dziękuję również za okazane zaufanie i życzliwość.

a przy okazji, w jaki sposób mogłabym wesprzeć "zaplecze finansowe dla serwisu" ???
Bo w zeszłym roku był wątek na poście "Minął rok", ale nr konta wciąż brak  8)

Wiem, wiem.  :) Dziś uruchomiłam więc przycisk na stronie głównej, który pozwoli w wygodny sposób dokonać darowizny z użyciem systemu  PayPal.
Więcej info na ten temat: http://forum.zolw.info/index.php/topic,1012.msg10747/topicseen.html#msg10747

Beata, zrobiłaś bardzo dużo dobrego dla żółwi. Bardzo dużo. Szczerze podziwiam Twoją wiedzę. A na równi rzetelność w podejściu do problemów, opanowanie i kulturę osobistą. To plus szczera życzliwość forumowiczów  (nie mówię że moja bo ja się już dawno wypaliłam) składa się na "ducha forum". Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego :)

Dziękuję. Staram się siać to co chciałabym zbierać. Staram się też uzupełniać wiedzę aby jak najefektywniej pomagać wszystkim w rozwiązywaniu różnorodnych żółwiowych problemów. Temat ten jest jak na razie niewyczerpany i pewnie długo tak pozostanie, czego przykładem może być chociażby dyskusja z rossnetowymi weterynarzami.  :)

« Ostatnia zmiana: 03.11.2008, 22:35:48 pm wysłana przez Beata »
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline remekkkk

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 3
Odp: 2 lata serwisu!
« Odpowiedź #9 dnia: 03.11.2008, 22:13:46 pm »
To forum jest potrzebne i oby działało jak najdłużej. Dziękuję ci Beato, za forum dzięki któremu możemy odpowiedzialnie opiekować się swoimi żółwiami. Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów i ich żółwi.
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem".

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: 2 lata serwisu!
« Odpowiedź #10 dnia: 04.11.2008, 09:24:03 am »
Sto lat

Serwis 2 lat i aby dłużej, bo takiego serwisu nie ma drugiego w internecie.
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich użytkowników i dla administracji.
Aby serwis dalej rozkwitał.

pozdrawiam.