Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 09:30:45 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Całkiem nowa strona :)  (Przeczytany 10027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Całkiem nowa strona :)
« dnia: 26.04.2009, 21:10:15 pm »
Dużo by pisać. Cały dzień nerwów i niekończących się poprawek aby wreszcie ją wypuścić.

Opisałam wszystko pokrótce na blogu.

http://www.zolw.info/blog/beata/nowa-wersja-strony

Jest jeszcze kilka drobiazgów, które mogą nie działać, ale jutro ew. w ciągu kilku dni wszytsko powinno się ustabilizować.

Zapraszam do wzięcia udziału w sondzie na stronie głownej i proszę i szczere odpowiedzi ::)

PS. Jutro poodpisuje na wszystkie zaległe maile itp.
« Ostatnia zmiana: 26.04.2009, 21:14:44 pm wysłana przez Beata »
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Całkiem nowa strona :)
« Odpowiedź #1 dnia: 26.04.2009, 21:29:55 pm »
Beata nowa strona jest naprawdę super  :D Widać, że zadałaś sobie wiele trudu. Coś mi się wydaje, że chyba dzisiaj szybko spać nie pójdę  ;)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Całkiem nowa strona :)
« Odpowiedź #2 dnia: 26.04.2009, 21:50:38 pm »
No!!!! barrrrdzo fajna stronka...., widac twoja cierzka prace , super ze jest i tekst i fajne fotki nie ma nic gorszego ja nie moc czegos zobaczyc  ;).

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Całkiem nowa strona :)
« Odpowiedź #3 dnia: 26.04.2009, 21:55:47 pm »
Mnie również się podoba- fajny jest w niej taki porządek i czytelność. Jest przejrzysta, jasna i klarowna, podoba mi się:):)Gratuluję!
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Całkiem nowa strona :)
« Odpowiedź #4 dnia: 26.04.2009, 22:13:53 pm »
Stronka zdecydowanie bardziej przejrzysta. Łatwiej na niej coś znaleźć...:)
Beata - galerie zdjęć będą uzupełniane? Moze jeszcze rośliny doniczkowe dla żółwia by się przydały. Sporo już o tym na forum było. A przy terrarium - rośliny do terra.
każdy z nas myślę mógły trochę fotek roślinek, terariów podesłać w razie potrzeby.
Do gat. żółwi też można by dodać inne - szczególnie Malwa ma sporo gatunków...:)

CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Całkiem nowa strona :)
« Odpowiedź #5 dnia: 26.04.2009, 22:28:24 pm »
Hmmm ... ale wtedy by trzeba zrobic wiecej opisow , walnac fotki latwo , ale caly opis krajow , klimatow, zywienia, to juz inna sprawa. A ta nowa stronka wyglada juz jak duuuuuuzo pisanej pracy , zbierania materialow itp.

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Całkiem nowa strona :)
« Odpowiedź #6 dnia: 26.04.2009, 22:35:49 pm »
każdy z nas myślę mógły trochę fotek roślinek, terariów podesłać w razie potrzeby.

Dokładnie. Ja to nawet bardzo chętnie coś tam podeślę w razie potrzeby :D
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Całkiem nowa strona :)
« Odpowiedź #7 dnia: 26.04.2009, 22:41:00 pm »
Malwa - myślę, że na początek choć fotki można by wstawić - na zasadzie oglądu jak dany gat. wygląda. A potem w miarę czasu opisy podorabiać - choćby na poczatek podstawowe - wielkość, czy wymaga zimowania, podstawy diety, temp. i wilgotność - tak dla orientacji. Do części gat. można by linki powstawiać - dobre opisy szczegółowe są na innych stronkach. O ile oczywiście Beata by zgodę wyraziła.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Całkiem nowa strona :)
« Odpowiedź #8 dnia: 26.04.2009, 22:46:13 pm »
Wszystko co wstawiam na forum moze byc uzyte nie mam zastrzezen, nawet moge porobic wiecej fotek (o ile sie da :P bo chyba na maxa z nim tu jade) ;)

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Całkiem nowa strona :)
« Odpowiedź #9 dnia: 27.04.2009, 09:23:32 am »
Dziekuję za wszytskie opinie. Jest wciąż wiele do poprawienia, widzę że w niektórych miejscach tekst się porozjeżdżał bo w ostatniej chwili wyłączyłam jedną opcję związaną z walidacją kodu. Pozatym zaliczyłam poważną wtopę i wysłałam jednemu userowi nowy mail aktywacyjny do konta... 25 razy...  :o Jest mi okropnie głupio, wysłałam już przeprosiny... wszytsko przez ten pośpiech...

Nad stroną graficzna też jeszcze trzeba popracować...

Beata - galerie zdjęć będą uzupełniane? Moze jeszcze rośliny doniczkowe dla żółwia by się przydały. Sporo już o tym na forum było. A przy terrarium - rośliny do terra.
każdy z nas myślę mógły trochę fotek roślinek, terariów podesłać w razie potrzeby.
Do gat. żółwi też można by dodać inne - szczególnie Malwa ma sporo gatunków...:)

Tak, galerie będą uzupelniane, co więcej - kazdy zalogowany user może sam dodawać swoje fotki :)
Ogólnie poszukuję roślin jadalnych/trujących tych których brakuje w artykule o roślinach polnych, a co do roślin trujących to nie zdążyłam wrzucić wszytskich fotek ale mam ich więcej, choć niestety też sporo brakuje. Dziękuje Wam bardzo za oferowaną pomoc. Myślę że jak to trochę ogarnę to po prostu kliknę do Was z bardziej konkretną prośbą. :)

Opisy gatunków też będa rozudowywane - na razie zrobilam tylko to:
http://www.zolw.info/zolwie-ladowe/systematyka-i-gatunki/kompendium-gatunkow-zolwi-ladowych

 
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline admin

  • Administrator
  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • ***
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: 0
  • Administrator techniczny
    • Strona domowa programu Copy Handler
Odp: Całkiem nowa strona :)
« Odpowiedź #10 dnia: 27.04.2009, 10:04:14 am »
Oczywiscie "wtopa" została zrealizowana w całości przeze mnie  :-[ Czasem jednak lepiej zeby admin techniczny nie dotykał pewnych rzeczy. Mam nadzieję, że wspomniany użytkownik ma trochę poczucia humoru.

Zaś jeśli chodzi o stronę, to składam niniejszym gratulacje za ukończenie strony <afro>

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Całkiem nowa strona :)
« Odpowiedź #11 dnia: 27.04.2009, 11:24:20 am »
Beato jesteś wielka :)
Ta nowa stronka jest lepsza pod każdym względem może nie ma takich kolorów ale jest bardzo czytelna i prosta w obsłudze. Naprawdę wielkie słowa uznania dla ciebie :)
Pozdrawiam Jakub

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Całkiem nowa strona :)
« Odpowiedź #12 dnia: 27.04.2009, 11:40:28 am »
Oczywiscie "wtopa" została zrealizowana w całości przeze mnie  :-[ Czasem jednak lepiej zeby admin techniczny nie dotykał pewnych rzeczy. Mam nadzieję, że wspomniany użytkownik ma trochę poczucia humoru.

Zaś jeśli chodzi o stronę, to składam niniejszym gratulacje za ukończenie strony <afro>

Moją kwestią było dopilnować pewnych spraw których niedoplinowałam a nie zawracać Ci głowę, szczególnie że gdyby nie Ty strona by nie istniała - ani obecna ani poprzednia. W tym miejscu należą Ci sie ode mnie podziękowania, bo Twój wkład mimo iż z pozoru niewidoczny jest nieoceniony. :)

Dziękuje ponadto wszystkim innym osobom które przyczyniły się do tego, że nowa strona jest lepsza, ładniejsza, bogatsza w treść w szczególności Wojtkowi za tłumaczenie artykułu, Bartkowi za nowy banner i całokształt pomocy związanej z grafiką, Michalinie i Agnieszce za fotki do artykułu o żółwiu greckim i pardalisa, którego jeszcze nie wstawiłam, nulusowi i kondiemu za pomoc i wskazówki oraz wszystkim naszym użytkownikom za dobre słowo, wiarę i za to że po prostu jesteście. :)   

Beato jesteś wielka :)
Ta nowa stronka jest lepsza pod każdym względem może nie ma takich kolorów ale jest bardzo czytelna i prosta w obsłudze. Naprawdę wielkie słowa uznania dla ciebie :)

Dziękuję. Wiem, ze kolorystyka jest kiepska. Ja nie mam niestety reki do kolorów. Wypadałoby się też podkształcić z cssów, bo tam dopiero stawiam pierwsze kroki. Na razie najważniejsza jest dla mnie treść, funkcje i obsługa. Graficznie z pewnością będzie ewoluować w stronę cieplejszych kolorów, ładniejszych przycisków ale bez użycia plików graficznych bo te są po prostu za ciężkie.
Pomysł na nową stronę wziął się stąd że chciałam dodawać nowe funkcje, robić różne rzeczy i na tamtym skrypcie czułam po prostu jakbym za kazdym razem uderzała o mur.

Aha, piszcie również czego Wam na stronie brakuje. Wiem że swego czasu były różne pomysły ale własnie tonęły przez to że tam to było niewykonalne, teraz mam taką elastyczność że aż nie wiem w czym wybierać, jedynie czas aby daną funkcję przetestować stanowi ograniczenie, ale jeśli macie jakieś pomysły to dajcie znać. :)
« Ostatnia zmiana: 27.04.2009, 11:47:55 am wysłana przez Beata »
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Całkiem nowa strona :)
« Odpowiedź #13 dnia: 28.04.2009, 08:30:05 am »
Strona jest super, myślę, że jeśli przyjdzie potrzeba będziemy się jeszcze zmieniać na lepsze a na razie jest świetnie.