Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 20.04.2024, 13:58:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Minął rok...  (Przeczytany 9457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Minął rok...
« dnia: 06.11.2007, 19:18:31 pm »
Trzy słowa z okazji rocznicy...

No właśnie w zeszłym tygodniu upłynął dokładnie rok od kiedy ta strona istnieje w takim kształcie jak obecnie. Nawet nie wiem kiedy ten czas przeleciał. W ciągu tego roku serwis się nieco rozwinął, doszło nowych artykułów i tematów na forum. Sporo osób przyłączyło się do nas, a część zadomowiła na dobre. W końcu zmieniła się domena na bardziej przyjazną i w ogóle widzę że wszytsko się samo już kręci. Bardzo mnie to wszytsko cieszy i zachęca do tego aby nadal to wspólnie tworzyć i rozwijać...  :) 

Moja obecność tutaj staje się poniekąd coraz mniej potrzebna :) Wiem, że są tutaj osoby których wiedza, doświadczenie a także takt i kultura wypowiedzi sprawi że nowi uzytkownicy odnajdą szybko odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Nie żebym uciekała od tego forum ale, faktem jest że nie mam fizycznie możliwości odpowiadać na wszystkie posty i włączać się w każdy wątek, chociaż owszem staram się być na bieżąco, to jednak czasem czas i inne obowiązki powodują że wiele dni mnie tu nie ma...

W tym miejscu chcę podziękować wszytskim symaptykom i użytkownikom tego forum za ich wkład w jego rozwój i budowanie przyjaznej atmosfery, za to że chcą coraz lepiej poznawać potrzeby żółwi i służyć tą wiedzą inym. Za to Wam wielkie serdecznie dzięki!!!  ;D

Nie sposób nie podziękować też administratorowi technicznemu za poświęcany czas na tworzenie i ulepszanie tego od strony technicznej. Na temat żółwi nikt z nim nie pogada, ale co tu ukrywać gdyby nie on - nie byłoby nas... to oczywiste...
Dziękuję również autorom artykułów i moderatorom za ich pomoc i wsparcie, cenne wskazówki oraz pracę na rzecz forum.
 :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Minął rok...
« Odpowiedź #1 dnia: 06.11.2007, 19:32:11 pm »
Faktycznie to już rok minął, nawet nie pomyślałam. Jak dziś pamiętam gdy dostałam maila od Nulusa, w którym zawiadomił mnie, że istnieje taka stronka. Od tamtej pory jestem na forum codziennie i tylko świąteczne wyjazdy do rodziców moga spawić, że nie ma mnie tu góra 2-3 dni. Ja też dziekuje Beatce, administratorom i wszystkim innym ktorzy tworzyli stronę, że powstało takie forum, na którym mogę sie dzielić tym co jest moją pasją i na ktorym poznałam tylu fantastycznych ludzi.
TUPTUŚ

Offline ein13

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 4
    • Moje 3 żółwie stepowe
Odp: Minął rok...
« Odpowiedź #2 dnia: 06.11.2007, 20:16:43 pm »
Witam

Super stronka wszystko co wiem na temat mojego pupila dowiedziałem się z artykułów umieszczanych na stronce przez stałych bywalców oraz z forum które jest swojego rodzaju encyklopediom w której można dowiedzieć się dużo ciekawych i przydatnych rzeczy i informacji, wymienić się swoimi spostrzeżeniami .

Może przydała by się jakieś wsparcie finansowe w formie miesięcznej dotacji?

Pozdrawiam
Moje 3 żółwie stepowe - http://ein13.vot.pl/ lub http://ein13.zolw.info

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Minął rok...
« Odpowiedź #3 dnia: 06.11.2007, 20:50:37 pm »
Dziękuję  ;D Nawet nie wiecie jak miło jest czytać takie wiadomości.
Na początku wszytsko wyglądało inaczej, a sama strona miała z dwie wersje. Moją html-ową i nigdy nieopublikowaną, potem było forum założone z Filipem i nulusem na darmowym hostingu ale to rozwiązanie miało bardzo krótkie i chwiejne nogi. Pozatym było tylko forum... i tak się wyłoniło stopniowo to co mamy teraz a nie było tym bez Was...

Może przydała by się jakieś wsparcie finansowe w formie miesięcznej dotacji?

Owszem, jakiekolwiek wsparcie na pewno by się przydało i było mile widziane. Od jakiegoś czasu stoimy przed tym problemem. Domena kosztuje, prąd kosztuje, sprzęt się zużywa a jakoś w lutym kończy się umowa i pojawia pytanie co dalej, szczególnie że obecne łącze jest dośc powolne. Muszę przeanalizować to pod kątem prawnym i wtedy podejmiemy decyzję z adminem technicznym. Napiszę co dało się ustalić...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline ein13

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 4
    • Moje 3 żółwie stepowe
Odp: Minął rok...
« Odpowiedź #4 dnia: 06.11.2007, 20:57:51 pm »
oki czekam na info   ;)
Moje 3 żółwie stepowe - http://ein13.vot.pl/ lub http://ein13.zolw.info

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Minął rok...
« Odpowiedź #5 dnia: 06.11.2007, 22:57:11 pm »
Ten czas spędzony z Wami minął mi niczym jeden dzień.

To wspaniałe, że Beata i Admin Techniczny tworzą ten serwis. Także my, normalni userzy tworzymy ten serwis! Przybywa artykułów, użytkowników, i co najważniejsze przybywa dobrze hodowanych żółwi i coraz "mądrzejszych" żółwiarzy.

Jak tylko znajdę czas i okazje, na pewno przyczynie się do dalszego rozwoju strony.

Dzięki za te wspólnie spędzone chwile, musimy trzymać się razem. :)

Pozdrawiam, Nulus!

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Minął rok...
« Odpowiedź #6 dnia: 07.11.2007, 07:37:42 am »
Ja też chcę wesprzeć forum finansowo, i przepraszam Cię Beatko, że my - stali userzy wcześniej o tym nie pomyślelismy, ein13 trochę mnie teraz zawstydził. Ile kosztuje roczne utrzymanie forum. Tak jak poprzednik czekam w jakiej formie dokonamy składki.
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Minął rok...
« Odpowiedź #7 dnia: 07.11.2007, 09:14:06 am »
Trochę późno, ale także się dołączam do życzeń dla wszystkich osób tworzących tą wspaniałą stronę i forum.

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: Minął rok...
« Odpowiedź #8 dnia: 07.11.2007, 16:08:45 pm »
Trochę późno, ale także się dołączam do życzeń dla wszystkich osób tworzących tą wspaniałą stronę i forum.
Nic nowego nie powiem, więc ja także :).

Offline Asia

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 1
  • Zółw grecki
Odp: Minął rok...
« Odpowiedź #9 dnia: 07.11.2007, 19:12:46 pm »
Również przyłączam się do życzeń :D

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Minął rok...
« Odpowiedź #10 dnia: 08.11.2007, 19:12:47 pm »
Dziękuję za wszystkie życzenia i w ogóle wsparcie  :)

Trochę za mało wspomiałam że dziękuję jeszcze za wszelkie nadesłane i wstawione na forum i wzbogacające posty materiały - zdjęcia (jest tego tyle że nie sposób wszytskiego wymienić, choćby urzekające świeżo wyklute żółwiki evereen, ziewający Tuptuś Agnieszki, śliczne prezentowane tu terraria i wiele wiele innych).

Dziękuje też za grafiki - banner, logo, ikonki i zdjęcia ze strony głównej zrobione przez Bartka, bez nich strona i forum na pewno nie wyglądałoby tak ładne i pewnie nadal byłyby na niej zebry i słonie (nie mam nic przeciwko tym pięknym zwierzakom ale strona jest stricte żółwiowa  :) i w takim klimacie najlepiej by była utrzymywana).

Dziękuję też Ines za świetne i przydatne materiały i informacje.

Wszytskim - za posty, pomysły, rzetelną krytykę, a przede wszystkim za życzliwość i pasję...  :)

Ja też chcę wesprzeć forum finansowo, i przepraszam Cię Beatko, że my - stali userzy wcześniej o tym nie pomyślelismy, ein13 trochę mnie teraz zawstydził. Ile kosztuje roczne utrzymanie forum. Tak jak poprzednik czekam w jakiej formie dokonamy składki.

No coś Ty, nie masz absolutnie za co przepraszać. Forum jest dla wszytskich i nie wyobrażam sobie by ktoś mogłby poczuć się niezręcznie że nie dał składki lub dał mniej niż inni.
Pozatym gdyby nie Wy - żywi, piszący tutaj ludzie kochający swoje zwierzaki - nie byłoby tej strony nawet gdyby nie było żadnych kosztów z tym związanych  :)

A ile to kosztuje? Hmm... admin techniczny będzie widział lepiej chociaż ciężko i tak policzyć dwie rzeczy - zużycie sprzętu i koszt przyszły taki można powiedzieć docelowy - zakładając że sprzęt by się ulepszyło i założyło lepsze łącze...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Minął rok...
« Odpowiedź #11 dnia: 08.11.2007, 19:45:38 pm »
No tak, tak, forum jest przecież miejscem publicznym i niezobowiaząujacym.
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Minął rok...
« Odpowiedź #12 dnia: 08.11.2007, 21:47:51 pm »
Można by pomyśleć o reklamach google takich co się klika, zawsze to trochę wpadnie, mój znajomy tak robił na forum, a po za tym jacyś sponsorzy ale oto trudniej.

Offline evereen

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 7
Odp: Minął rok...
« Odpowiedź #13 dnia: 09.11.2007, 16:51:50 pm »
Wszystkiego najlepszego i ...
http://www.youtube.com/watch?v=gkVM-jGNn04

Pozdrawiam Ewa

Offline admin

  • Administrator
  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • ***
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: 0
  • Administrator techniczny
    • Strona domowa programu Copy Handler
Odp: Minął rok...
« Odpowiedź #14 dnia: 09.11.2007, 17:15:10 pm »
Hello,
Pojawiło się zapytanie o koszta utrzymania serwisu (coprawda nie ma przy tym pytaniu znaku zapytania, ale Beata przekonuje ze to pytanie). Możemy pokusić się o drobne podsumowanie:

1. Internet - 76zł/miesiąc
Przy czym internet jest współdzielony między obsługę stronki a normalne użytkowanie (typu przeglądanie stron, ...). Więc załóżmy połowę kwoty dla stronki (choć to ciężko oszacować dokładnie) - czyli ok. 36zł/mies.

2. Domena - 182,01zł/rok czyli ok. 15,20zł/mies.
Kwota zależna od kursu dolara na dzień zakupu.

3. Serwer - 1200zł/2 lata.
Tutaj ciężko trochę szacować zużycie sprzętu - założyłem sytuację w której średnio co 2 lata trzeba będzie wymienić zużyte komponenty (w końcu chodzą 24h/dobę). Ale wiadomo - może pochodzić i 10 lat a może za miesiąc się rozleci i będzie trzeba kupic nowy).
Tutaj też - sprzęt jest wykorzystywany nie tylko do obsługi stronki, więc również liczmy połowę kwoty - 25zł/mies.

4. Prąd - ~30zł/miesiąc.
Dla dociekliwych - sprzęt pobiera około 100W prądu (24h/dobę). Również liczmy połowę na utrzymanie stronki - 15zł/mies.

Podliczając wychodzi ok. 91,20zł/miesiąc czyli ok. 1095zł rocznie.

Mam nadzieję że odpowiedź jest wyczerpująca (i że nie pomylilem sie przy liczeniu).

Pozdrawiam,
Admin techniczny