Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 17:02:03 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Porządki na forum  (Przeczytany 5420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Porządki na forum
« dnia: 03.10.2007, 20:44:58 pm »
Jak może zauważyliście od kilku dni porządkujemy wraz z moderatorem nasze forum. Wiele wątków zmienia nazwy na bardziej przejrzyste i opisowe, część jest dzielona i przenoszona. Wszytsko po to by panował ład i łatwość dotarcia do tego czego się szuka. W dodatku tworzymy spisy watków na początku działów.

Stopniowo też zaglądam do wątków i odpowiadam na posty z ostaniego tygodnia.   :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Porządki na forum
« Odpowiedź #1 dnia: 04.10.2007, 09:11:21 am »
Bardzo fajny pomysł, zabiera pewnie bardzo dużo czasu.

Ja jako, że teraz jestem na studiach to przekopuje się przez forum bo nei ma kawiarenki a dostęp do PC mam tylko z bibloteki a to jest bardzo stary pc i raptem 2 razy w tygodniu moge się tu dostać, może uda się częście. No i jeszcze te stare klawiatury, źle się pize i gubię listery, ludize patrzą przez ramię nei można się skupić.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Porządki na forum
« Odpowiedź #2 dnia: 03.01.2008, 14:45:11 pm »
Korzystając z chwili wolnego porządków ciąg dalszy. Niektóre wątki - dotyczące tego samego zagadnienia, zostały poscalane, inne z kolei - wydzielone. Stopniowo robię też spisy wątków - każdy dział będzie mieć swój spis ale niekoniecznie będą to tylko wątki z tego działu (chociaż większość tak).

Skoro o porządkach mowa korzystając z okazji, że odnalazłam jednego mojego starego posta związanego z zakładaniem tematów poniżej wklejam, ku przypomnieniu i dyskusji - to co już kiedyś napisałam:

Cytat pochodzi z wątku "A po co temat?" zamieszczonego tutaj: http://forum.zolw.info/index.php/topic,306.0.html

Na wstępie zacznę od odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie.  Wink Hmm... najogólniej mówiąc forum wygląda nieco inaczej z poziomu użytkownika a inaczej z poziomu administratora. Chodzi mi o to że ktoś kto nie administrował czymś takim może czasem nie rozumieć zamysłów i intencji admina, który to coś przestawia, to coś wycina i skleja itp... wszystko po to żeby forum nie tylko dziś ale i jutro stanowiło w miarę logiczną, spójną i uporządkowaną całość. trzeba to robić na bieżąco bo zaniedbania mszczą się z czasem okrutnie a wątki "o wszystkim i o niczym" mimo że fajnie się w nich na bieżąco prowadziło dyskusję - powoli odchodzą w niepamięć.
Owszem, nie da się uniknąć pewnej dawki bałaganu i offtematów bo nie jesteśmy robotami a żywymi ludźmi, ale kiedy tylko widzę że coś da się w miarę rozsądnie wydzielić, czy uporządkować - robię to. Nazwy tematów są bardzo ważne (to jest odpowiedź na to pytanie hehe  Grin ) dlatego nie miejcie mi za złe że czasem je zmieniam. Nie chciałabym (i zasadniczo tego nie robię) ingerować w same posty, dlatego czasem mam spory zgryz w sytuacji gdy ktoś w 1 poście porusza kilka nie związanych ze sobą tematów. Zwykle zostawiam jak jest, bo co tu począć, ale przy okazji zwracam się do Was z prośbą - w miarę możliwości dzielcie pytania na kilka tematów w osobnych wątkach - lepiej się to później czyta i lepiej odpowiada. Jeśli nie jesteście pewni w jakim dziale coś wpisać i jaki nadać temu tytuł - to żaden problem - jeśli coś będzie można poprawić - ja się tym zajmę.  Natomiast w sytuacji gdy mam wątek, gdzie jest wszystko zmiksowane - nie mogę z tym zrobić kompletnie nic...

Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Porządki na forum
« Odpowiedź #3 dnia: 18.09.2008, 14:41:34 pm »
No i znów dzień porządków. Korzystając z chwili wolnego robię małe przemeblowania. Oczywiście nic nie jest usuwane - wątki tylko czasem zmieniają tytuły i (lub) migrują w inne miejsca, niektóre dzielę lub scalam. Dzięki temu powstanie mam nadzieję w miarę przejrzysta baza wiedzy dla nas i osób które tu kiedyś zagoszczą.
O wiele łatwiej idzie porządkowania małych stosunkowo rzadko odwiedzanych działów jak np. literatura niż działów obleganych bardziej gdzie jest dyskusja niemal o wszystkim. Na razie porządkuję "Pierwsze kroki", jak starczy czasu to pójdą kolejne.

Przy okazji kilka wskazówek, bo być może niektórzy czuja się trochę zagubieni:

- nie bójcie się zakładać nowych tematów jeśli macie konkretne pytanie - jest większa szansa że wtedy zostanie ono zauważone, a dyskusja nie zboczy na inny tor jak to często ma miejsce w sytuacji gdy wątek jest wielopytaniowy. Zauważyłam, że gdy autor wątku zadaje więcej pytań zdarza się że niektóre z nich są przeoczone bo dyskusja skupiła się na innym zagadnieniu. Wątki z jednym pytaniem/problemem są po prostu czytelniejsze dla wszystkich.

- jeśli problem jest złożony i macie wiele pytań - dla tego typu dyskusji najlepszy jest dział "Pierwsze kroki". Tam w zasadzie przesuwam lub zostawiam wątki gdzie trudno ustalić konkretny temat dyskusji. Natomiast jeśli coś Wam nigdzie nie pasuje ale dotyczy konkretnego problemu - lepszy jest dział "Ogólny"

- problem pojawia się w przypadku wątków ze zdjęciami np. terrariów i wybiegów - czy wstawić to do działu "Terrarium i wybieg" czy do "Galerii", czasem sama nie wiem gdzie lepiej dany temat pasuje bo przy okazji zdjęć rozwijają się dyskusje na tematy związane z np. terrariami. Dział "Galeria" miał być z założenia ułatwieniem dla osób które szukają zdjęć, chcą coś podpatrzeć itp. ale wiadomo że są tematy gdzie się też omawia różne rozwiązania konstrukcyjne przy okazji wstawionych fotek. Autor wątku nie jest też w stanie ocenić jak wątek się potoczy, dlatego co do fotek to wstawiajcie je raczej w "Galerii" aczkolwiek niewykluczone że część takich tematów znajdzie się w dziale "Terrarium i wybieg" bo z uwagi na rozmiar dyskusji będzie jednak tam lepiej pasować.

Zastanawiam się co zrobić z przyklejonymi wątkami do komentowania artykułów. Na razie są podzielone według tematów i podklejone ale zaczyna być ich za dużo, wcale nie są jakoś super ważne (podklejenie miało raczej na celu je jakoś wyodrębnić), inne wątki podklejone są przez to mniej widoczne no i toczą się w nich często dyskusje na temat trochę związany z artykułem ale już za bardzo nie o nim. Artykułów będzie zresztą przybywało stąd pomyślałam że tak jak jest od początku - komentarze zostaną na forum ale chyba wyodrębnię dla nich jeden nowy wspólny dział. Chyba że macie jakieś inne pomysły?
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU