Strona/Forum > Ogłoszenia od administratorów i moderatorów

Wstawianie zdjęć na forum

(1/1)

Beata:
Podstawowe informacje:

- załączniki pojawiają się pod treścią posta jako osobna lista, przy każdym widnieje nazwa pliku i jego rozmiar, niestety nie ma możliwości wstawić opisu, być może ta opcja pojawi się w przyszłości.
- można załączyć dowolny plik o dopuszczalnym rozszerzeniu tj. doc, gif, jpg, mpg, pdf, png, txt, zip (jeśli brakuje Wam jakiegoś ważnego formatu to dajcie znać mogę tą listę rozszerzyć). Pliki graficzne czyli jpg, gif i png powinny jednak wystarczyć do większości zastosowań.
- w jednym poście można załączyć do 20 załączników
- rozmiar (waga) każdego to maksymalnie 1024 kb
- zdjęcie zostanie automatycznie przeskalowane do wymiarów 600x400 px ale można na nim kliknąć i wówczas wyświetli się w powiększeniu, które również można powiększyć do pełnego rozmiaru.

Jak wstawić plik/zdjęcie:

1. Pod polem na treść wiadomości klikamy "Opcje dodatkowe...".
2. Rozwinie się lista kilku opcji, wśród których widnieje "Załącz:" i pole na adres pliku i przycisk "Przeglądaj". Za pomocą tego przecisku wybieramy z naszego komputera plik który chcemy załączyć.
3. Można od razu przygotować do wysyłki większą ilość plików. W tym celu klikamy zielony link "(więcej załączników)" i pokazują się kolejne pola z przyciskami.
4. Gdy już powybieramy nasze pliki zatwierdzamy normalnie wysyłając całego posta, czyli opcją "Wyślij".
5. Wysyła się post wraz z plikami.

Jeśli plików jest dużo i są one cięższe może to chwilę potrwać. Jeśli jakiś limit został przekroczony pojawi sie stosowny komunikat i możliwość powrotu do treści wiadomości. Limity są poustawiane tak aby wystarczły dla typowych zastosowań, ale jeśli są zbyt małe proszę dać mi znać. 

Oczywiście wstawianie fotek z zewnetrznych hostingów nadal jest możliwe.

A tak było kiedyś:


--- Cytuj ---20. Użytkownik może wstawiać grafiki i zdjęcia w swoich postach jedynie za pośrednictwem dowolnego darmowego hostingu zdjęć (np. na stronie imageshack.us).
 
Maksymalny rozmiar wstawianych zdjęć nie powinien w zasadzie przekraczać szerokości 640 px. Serwis zastrzega sobie prawo zmniejszenia zdjęć, które z powodu zbyt dużych rozmiarów nie będą wyświetlać się prawidłowo na forum.

Jak wstawić fotkę z użyciem hostingu imageshack.us lub innego hostingu:

To bardzo proste. W wielu wypadkach nie trzeba zakładać konta ale można to zrobić, gdyż ułatwia to zarządzanie zdjęciami.

W oknie dodawania plików przyciskiem "Browse" wyszukujemy zdjęcie na naszym komputerze, ew. możemy zaznaczyć dodatkowe opcje jak np. skalowanie. Jeśli chcemy przeskalować zdjęcie - na hostingu imageshack.us zaznaczamy opcję "resize image?" i wybieramy rozmiar. Dla celów zw. z forum najlepszym wyborem będzie 640x480 ew. 320x240. Zatwierdzamy operację przyciskiem "Host it"

Natępnie w formularzu wysyłanego posta klikamy przycisk "Umieść obrazek" (pierwszy z lewej w drugim rzędzie), po czym wklejamy pomiędzy tagi, które się pojawią link bezpośredni do obrazka, jaki wygenerował nam serwis hostingujący.

Moża ew. użyć opcji kodów na forum które są dostępne w większości hostingów.  
--- Koniec cytatu ---


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej