Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 13:07:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zmiany w funkcjonowaniu serwisu  (Przeczytany 9401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline admin

  • Administrator
  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • ***
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: 0
  • Administrator techniczny
    • Strona domowa programu Copy Handler
Zmiany w funkcjonowaniu serwisu
« dnia: 09.11.2008, 22:44:54 pm »
Witam,
W najbliższym (choć nie do końca określonym jeszcze czasie) strona i forum o żółwiach lądowych zostaną przeniesione na trochę szybszy serwer z nieco szybszym łączem internetowym.
W czasie przeprowadzki mogą wystąpić problemy z dostępem do strony i forum.
Przeprowadzka powinna pozwolić na:
- nieco szybsze ładowanie się strony i forum (m.in. przez odciążenie łącza przez administratorów :-) ),
- redukcję problemów z wyświetlaniem się linków na forum (przynajmniej taką mam nadzieję).

Jak zapewne wszyscy zauważyli, na stronie głównej serwisu pojawiła się możliwość przekazywania darowizn, co wiąże się w części z kosztami utrzymania serwisu. Również w związku z tymi kosztami zastanawiamy się nad wprowadzeniem na stronę/forum reklam, choć jeszcze ani forma ani data wprowadzenia nie zostały jeszcze określone.

Pozdrawiam,
Admin Techniczny

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Zmiany w funkcjonowaniu serwisu
« Odpowiedź #1 dnia: 10.11.2008, 15:17:12 pm »

Jak zapewne wszyscy zauważyli, na stronie głównej serwisu pojawiła się możliwość przekazywania darowizn, co wiąże się w części z kosztami utrzymania serwisu. Również w związku z tymi kosztami zastanawiamy się nad wprowadzeniem na stronę/forum reklam, choć jeszcze ani forma ani data wprowadzenia nie zostały jeszcze określone.

Pozdrawiam,
Admin Techniczny

do Beaty

pierwsza sprawa - byłoby fajnie, żebyś napisała ile fizycznie kosztuje utrzymanie serwisu, wtedy moim zdaniem dopiero można mówić o płaceniu za cokolwiek. wiem ile trzeba -> mogę "wyliczyć" mój udział w kosztach. sam jestem zwolennikiem ulżenia ci w jakiś sposób, bo nie widzę powodu, dla którego miałabyś płacić za wszystko sama, tym bardziej, że nie ma co się oszukiwać, wszystko kosztuje. jestem też jak najbardziej za reklamami na forum, ale nie tymi z google ad, czy jak się to zwie, ale już konkretnymi, które pasują do tego forum. wiadomo, że reklama da pewną przewidywalność w rachunku przychodów i rozchodów, takiej jakiej nigdy nie da opieranie się na darowiznach.
may you always hear the whisper of wings

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Zmiany w funkcjonowaniu serwisu
« Odpowiedź #2 dnia: 11.11.2008, 13:38:16 pm »
Na przykład Herbal Petsa czy Herbal Farmsa, tudzież innych żółwiowych mieszanek czy akcesoriów, mamy "atuta" bo użytkownicy forum stricte o żółwiach lądowych są grupą docelową pewnej części ich produktów.

Offline admin

  • Administrator
  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • ***
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: 0
  • Administrator techniczny
    • Strona domowa programu Copy Handler
Odp: Zmiany w funkcjonowaniu serwisu
« Odpowiedź #3 dnia: 11.11.2008, 19:28:03 pm »
Jakoś umknęła tu informacja o przenoszeniu strony i forum do nowej lokalizacji. W każdym razie właśnie to nastąpiło. Serwis powinien chodzić troche szybciej niż poprzednio i w sumie tyle. Może później pojawią się jakieś dodatkowe informacje.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Zmiany w funkcjonowaniu serwisu
« Odpowiedź #4 dnia: 12.11.2008, 08:39:07 am »
reklama da pewną przewidywalność w rachunku przychodów i rozchodów, takiej jakiej nigdy nie da opieranie się na darowiznach.

Otórz to.

Co do kosztów to nie znam dokładnych szczegółów. Niedawno była opłacana domena, ale nie pamiętam ile to było, coś koło kilkudziesięciu dolarów. Poproszę admina żeby napisał jak w tej chwili to dokładnie wygląda.
Całość kosztów można podzielić na wydatki stałe tj. opłaty za łącze i zużycie prądu, okresowe - za domenę i rzeczy z nia związane oraz okazyjne - jak coś padnie w serwerze. Zużycie na nowym serwerze musimy dopiero zmierzyć.
Mam nadzieję też że serwer ten póki co wytrzyma, ale prędzej czy później trzeba będzie kupić nowy i szybszy dysk twardy lub nawet oba. Przydałby się też lepszy procesor. Na liście najbliższych zakupów jest jednak nowy UPS. 
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline admin

  • Administrator
  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • ***
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: 0
  • Administrator techniczny
    • Strona domowa programu Copy Handler
Odp: Zmiany w funkcjonowaniu serwisu
« Odpowiedź #5 dnia: 12.11.2008, 09:25:05 am »
Witam ponownie,
Wygląda na to, że po przenosinach pewne elementy strony nie działają poprawnie (tu mam na myśli blogi) - problemy będą usuwane stopniowo, tak więc proszę o cierpliwość.
Jeżeli (poza blogami) pojawiają się jeszcze inne problemy proszę zgłaszać je w tym wątku.

Pozdrawiam
Admin Techniczny

P.S. Czy ktoś zauważył jakieś przyspieszenie w działaniu strony/forum ?  >:D

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Zmiany w funkcjonowaniu serwisu
« Odpowiedź #6 dnia: 12.11.2008, 10:21:10 am »
Ja powiem tak, przy moim słabym internecie wcześniej czekałem około 2 do 3 min na załadowanie strony i potem to samo na forum, teraz ładuje się bardzo szybko, potwierdzę to jeszcze gdy będę miał naprawdę słabe połączenie tzn. gdy będzie duże obciążenie mojej sieci osiedlowej - radiowej [wyższa filozofia z działaniem mojego internetu, nikt nie potrafi dojść jak to działa i czemu tak słabo.]

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Zmiany w funkcjonowaniu serwisu
« Odpowiedź #7 dnia: 12.11.2008, 10:46:24 am »
Ja powiem tak, przy moim słabym internecie wcześniej czekałem około 2 do 3 min na załadowanie strony i potem to samo na forum

Bartku!  :o Aż jest mi jest teraz normalnie głupio że nigdy wcześniej o tym nie pomyślałam, patrząc tylko przez pryzmat swojego netu, który na ogól chodzi względnie szybko. Niby zdawałam sobie sprawę z tego, że niektórzy używają wolniejszych łącz ale nie sądziłam że moze chodzić aż tak wolno...

Obiecuję, że będę stopniowo odchudzać wszystkie grafiki, a admin mam nadzieję może jeszcze coś w kodzie poprzerabia, aby wczytywanie się jeszcze bardziej poprawiło.
Z grafikami jest tak, że są za zewnętrzym hostingu. Nie jestem z tego rozwiązania zadowolona - wprawdzie odciąża łącze od sporego transferu dziesiątek czy nawet setek kb, ale nie ma nic za darmo - aby fotki zostały wczytane musi być nawiązane zewnętrzne połączenie a czasem nawet kilka, kilkanaście gdy zdjęcia umieszczane są na rozproszonych serwerach, co powoduje innego rodzaju opóźnienia; no i druga rzecz - przypadkowe kliknięcie powoduje że uruchamia się strona samego hostingu i pełno skaczących reklam dookoła. Dla mnie to jest bardzo denerwujące. Regulamin z kolei zabrania usunięcia z kodu tego przekiwerowania. 
Dlatego postanowiłam zrezygnować z tego hostingu a same obrazki maksymalnie odchudzić i zobaczymy jak będzie to działało.   
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline admin

  • Administrator
  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • ***
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: 0
  • Administrator techniczny
    • Strona domowa programu Copy Handler
Odp: Zmiany w funkcjonowaniu serwisu
« Odpowiedź #8 dnia: 12.11.2008, 13:45:21 pm »
Witam. Blogi powinny już działać. Niestety, na chwilę obecną kosztem jednej z optymalizacji przyspieszającej ładowanie strony.

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Zmiany w funkcjonowaniu serwisu
« Odpowiedź #9 dnia: 12.11.2008, 13:58:24 pm »
Zdecydowanie szybciej się otwiera, jest różnica.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Zmiany w funkcjonowaniu serwisu
« Odpowiedź #10 dnia: 12.11.2008, 21:41:48 pm »
No to fajnie :) Cieszę się.

Odnośnie kosztów - po wyliczeniach admin dał mi znać że uwzględniając wszystkie te czynniki, o których pisałam wychodzi ok 150 zł/mies. Własnej robocizny oczywiście nie wliczamy  ;)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline amik

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Zmiany w funkcjonowaniu serwisu
« Odpowiedź #11 dnia: 04.12.2008, 23:19:04 pm »
Jezu to polecam zmiane hostingu
home.pl
oferuje jedne z najlepszych hostingow 1GB miejsca i 300GB przesylu to roczny koszt 400 zł a doemena na rok to 120 zł z konczowka .pl lub .com
obecnie jest tak ze za piewrszy rok est 150 zł a 90 gr za domene wiec zdrowo przepłacacie
bo wyszloby niecale 12 zł mieisacznie
ale nawet za koeljne lata bez promocji to wychodzi
520 : 12 = niecałe 44 zł miesiecznie
To troche glupie bo za 150 zl to nie wiem jak wielki serwer moglibyscie wykupic

Offline amik

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Zmiany w funkcjonowaniu serwisu
« Odpowiedź #12 dnia: 04.12.2008, 23:34:14 pm »
a z ta domena to jakas niezgodnosc "Niedawno była opłacana domena, ale nie pamiętam ile to było, coś koło kilkudziesięciu dolarów" . Tu jano pisze ze ta domena to 43 zł rocznie kosztuje http://www.nazwa.info/cennik.php

Offline admin

  • Administrator
  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • ***
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: 0
  • Administrator techniczny
    • Strona domowa programu Copy Handler
Odp: Zmiany w funkcjonowaniu serwisu
« Odpowiedź #13 dnia: 05.12.2008, 19:59:56 pm »
Witam,
Czyzbysmy mieli tu kogoś od marketingu z home.pl ?  :)

Zwykle na takie prowokacyjne posty nie mam w zwyczaju odpowiadać, ale być może kwestia ta interesuje szersze grono forumowiczów.
Nasz hosting nie jest oparty o zadnego 'operatora'. Mamy prywatny serwer, na zwykłym łączu internetowym - więc ponosimy koszta internetu i amortyzacji serwera. Dodatkowo dochodzi kwestia rejestracji domeny ze skojarzonymi uslugami (cennik na no-ip.org).

Byc moze nie jest to oczywiste, ale korzystanie z jakiegokolwiek operatora spowodowaloby dodatkowe obciazenie nas kosztami z tym zwiazanymi - część usług jest współdzielona między stronę i nasze prywatne użytkowanie.

Mam nadzieję, że to rozjaśni większość wątpliwości.

Pozdrawiam,
Admin Techniczny

Offline amik

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Zmiany w funkcjonowaniu serwisu
« Odpowiedź #14 dnia: 05.12.2008, 22:20:54 pm »
"korzystanie z jakiegokolwiek operatora spowodowaloby dodatkowe obciazenie nas kosztami z tym zwiazanymi" no ale wychodzi ze teraz ponosicie 4 krotnie wieksze koszta? wiec nie rozumiem? a jezeli potrzebujecie taki a nie inny serwer do prywatnego uzytku to i tak musilibyscie placic czy strona by na nim byla czy nie, a bannery sa tylko sposobem na zmiejszenie kosztow wlasnych a nie mozliwosci strony ?
I nie jestem z marketingu home.pl :P
chcialam tylko pokazac jak mozecie zmniejszyc koszty a miec wiekszy i lepszy serwer zeby sie rozwijac