Żółwie lądowe > Rośliny trujące i szkodliwe dla żółwi

Narcyz - czy się nadaje? [wydzielony]

(1/3) > >>

malwa:
Narcyzy to te duze dzwonki? Czy ktos wie czy one sie nadaja bo u nas juz niedlugo zaczna kwitnac. Zreszta jak moja mama tu unas byla to nie mogla sie nadziwic ze tu juz niektore kwiaty kwitna a w polsce juz byly albo beda, ja osobiscie nawt nie zwrocilam na to uwagi ale ona o kwiaciorach wie wszystko.

malwa:
Kurcze wczoraj bylam w sklepie i juz sama nie wiedzialam co kupic a liste zostawilam w domu , ale to nic nastepnym razem, ten co kupilam ma napisane "NARCISSUS" to chyba narcyz  :-\ i kwiatki bedzie mial zolte. Ale u mnie nie ma sie co martwic jesli nie zolwie to jaszczurki albo inne stwory w domu to wciongna. :P :P :P tu fota:

Basia:
Malwinka chyba nikt ci tego nie wciągnie, bo im sie to nie spodoba. Powinny wiedziec że tego sie nie je.A jak sprawdzisz to powiedz tu.

malwa:
O rany to trzeba bedzie posadzic w ogrutku :-\ :-\ :-\ , ale na pewno kwiatow tez nie?

ankan:
To narcyz żonkil. Wersja o żółtych kwiatkach.

Malwa - na 100% to nie wiem, bo z gadami jest różnie - mogą np. jeść jaskry uważane za trujące.
Kotu np. może zaszkodzić aloes, a żółwik go wcina.
Ale o narcyzie znalazłam, że nawet sok jaki wydziela ścięta roślina może zaszkodzić innym kwiatom jak się je wstawi do jednego wazonu.
Narcyz występuje jako roślina trująca wraz z takimi okazami jak oleander, lilia, monstera, psianka, cis i bluszcze. Jako trujące są podawane wszystkie części rośliny.
Ja bym żadnemu zwierzakowi tego nie dała.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej