Żółwie lądowe > Rośliny trujące i szkodliwe dla żółwi

Orchidea

(1/1)

olika:
Nigdy nie spotkałam się z tematem, czy żółwinki mogą wcinać kwiatki storczyków....
Ale ktos kiedys powiedział, że zółw nie zje czegoś, co mu nie pasuje, nie odpowiada, jest dla niego nieodpowiednie ze względów zdrowonych....
I postanowiła spórbować, akurat odpadł jeden kwiatek z mojej orchidei i dałam żółwince do zjedzenia, wróciłam po kilku minutach a kwiatka już nie było, zjadła go.
Pytanie, czy jej to nie zaszkodzi? mogę powtarzać ten zabieg częściej?

Viktoria:
wydaje mi się, że storczyki są raczej trujące, ale nie mam stu procentowej pewności. ja bym nie podawała. ale niewielka ilość raczej jej nie zaszkodziła

witia:
Ja w sumie nigdzie za bardzo nie mogę znaleźć dokładnej informacji na temat tego, czy storczyki są dla żółwi trujące, czy też nie ::) Mimo wszystko raczej bym z nimi nie "eksperymentował", bo nigdy nic nie wiadomo, a i dzięki temu możesz zaoszczędzić sobie i przede wszystkim Twojemu żółwiowi niepotrzebnej przykrej niespodzianki... - to tyczy się ogólnie wszystkich roślin, które są nam nieznane. Dlatego Olika, następnym razem zanim cokolwiek podasz żółwiowi to się wpierw dobrze zorientuj czy mu tym samym nie szkodzisz, a nie dopiero już po fakcie, bo to nie jest do końca tak jak piszesz, że
--- Cytat: olika w 27.09.2009, 12:48:47 pm ---zółw nie zje czegoś, co mu nie pasuje, nie odpowiada, jest dla niego nieodpowiednie ze względów zdrowonych....

--- Koniec cytatu ---
   
... a tutaj masz na o dowód http://forum.zolw.info/choroby/zatrucie/

olika:
okej okej, wiecej storczyka nie tknie...

ankan:
Ja też storczyka bym żółwiowi nie podawała.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej