Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 15:27:47 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Opuncja i inne sukulenty  (Przeczytany 62554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Opuncja i inne sukulenty
« Odpowiedź #15 dnia: 06.04.2009, 10:26:36 am »
A ja kilka dni temu dałam żółwiowi opucję. Chciałam ja trochę podhodować żeby od razu nie zjadł wszystkiego.

Moje opuncje nie owocują więc dostał tylko tą zieloną cześć, ale muszę przyznać że był zachwycony :) Od razu mu posmakowała i wcinał aż miło. Musiałam ją jednak rozkroić w poprzek bo całego kawałka nie umiał ugryźć, próbował i się zniechęcał od razu. Może by inaczej sprawa wyglądała jakby taka opuncja rosła bezpośrednio w terra tak aby mógł są sobie po trochu podskubywać, ale ja dałam mu po prostu odkrojony kawałek. Była to starsza część. Obcięłam nowe pędy i zasadziłam w ziemi a stary pęd trafił do żółwia. :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Opuncja i inne sukulenty
« Odpowiedź #16 dnia: 24.04.2009, 21:47:08 pm »
Ja tez jak narazie trzymam wszystko na parapetach , bo szkoda zeby wrabaly to teraz skoro na dworze tyle mleczy i koniczyny. Kurcze ale piekna ta Kondiego opuncja , poluje na nia ale jak narazie nigdzie nie ma :(.

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Opuncja i inne sukulenty
« Odpowiedź #17 dnia: 25.04.2009, 11:36:26 am »
Ja tez jak narazie trzymam wszystko na parapetach , bo szkoda zeby wrabaly to teraz skoro na dworze tyle mleczy i koniczyny. Kurcze ale piekna ta Kondiego opuncja , poluje na nia ale jak narazie nigdzie nie ma :(.

szkoda tylko, że kuba nie jest nią zupełnie zainteresowany. jednego dnia trochę skubnął i wydawało mi się, że ok, a tu nic.
may you always hear the whisper of wings

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Opuncja i inne sukulenty
« Odpowiedź #18 dnia: 25.04.2009, 11:48:02 am »
Nie strasz mnie  :o.... bo ja juz tydzien czekam na nasiona opuncji (200nasinek za 11.99euro) wiem ze dlugo zanim urosna , ale pomyslalam czemu nie. Z tym ze, jesli nie jest nia az tak zainteresowany to mozesz mu spokojnie ja wsadzic do tera, jak sie namysli to moze sobie ja tam od czasu do czasu skubnie, tylko na zdrowie mu to wyjdzie.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Opuncja i inne sukulenty
« Odpowiedź #19 dnia: 26.04.2009, 13:32:11 pm »
Kondi - a jak mu dajesz tą opuncję? Cały owoc czy pokrojone? Bo może dużego ugryźć nie może?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Opuncja i inne sukulenty
« Odpowiedź #20 dnia: 26.04.2009, 13:59:53 pm »
Moja sulkatka ostatnio przestala jesc i dzis pokroilam jej maly listek opuncji i crasuli, cos tam dziobnela , mleczaka wogule nie ruszyla.

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Opuncja i inne sukulenty
« Odpowiedź #21 dnia: 26.04.2009, 14:01:43 pm »
Kondi - a jak mu dajesz tą opuncję? Cały owoc czy pokrojone? Bo może dużego ugryźć nie może?

przełamane na pół z moim zdaniem apetycznie ściekającym i wszędzie sokiem hehe
may you always hear the whisper of wings

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Opuncja i inne sukulenty
« Odpowiedź #22 dnia: 26.04.2009, 14:08:58 pm »
Hmmm... ciekawe bo tak apetyczne ta twoja opuncja wyglada... Moj nowy laparcik uwielbia kwiaty z tego swiatecznego kaktusa, nie daje mu za duzo bo nie wiem czym go tam podlewali ale z kwiatka moze dwa dziennie dostanie, sulkata wogule nie chciala tego jesc, a stepka i innym nie daje ,bo te to wrabia wszystko razem z reka :P.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Opuncja i inne sukulenty
« Odpowiedź #23 dnia: 26.04.2009, 14:14:27 pm »
Hmmm...to powinien się skusić....Moze spróbuj mu to pokroić na mniejsze kawałki i wymieszać z innym jedzeniem - czasem żółw musi poznać i zaakceptowac nowy pokarm. Ja tak zawsze robiłam na początek z nowym żarciem które widziałam, że ominął przy pierwszym podejściu. Jak zjadł w "sałatce" to potem już nie wybrzydzał...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Opuncja i inne sukulenty
« Odpowiedź #24 dnia: 02.05.2009, 11:12:26 am »
Heja, czy to jeszcze komus z was przypomina Kondiego opuncje? Wczoraj wytachalam to w sklepie z jakiegos naroznika , widac dawno ktos o tym zapomnial wiec chlopak spuscil troszke z ceny. :P

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Opuncja i inne sukulenty
« Odpowiedź #25 dnia: 02.05.2009, 15:09:42 pm »
Owszem - trafiłaś dobrze - to opucja zwyczajna z owocami ...:) To zarówno te czerwone, jak i zielone kulki.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Opuncja i inne sukulenty
« Odpowiedź #26 dnia: 02.05.2009, 15:19:08 pm »
 ;) ;) ;)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Opuncja i inne sukulenty
« Odpowiedź #27 dnia: 08.05.2009, 23:03:45 pm »
Co do opuncji 39 malych doniczek stoi na oknie , dzis posadzilam prawie wszystkie nasionka, pare zostawilam wrazie jak by te mi nie wyrosly. Zastosowalam 2 ruzne metody: 1)  doniczka , ziemia do sadzenia nasionek (specialny compost), w polowe doniczki nasypac tej ziemi ugniesc, druga polowe poprostu wsypac i wgniesc nasionko z 1cm. w ziemie , podlac i postawic na parapecie ;D.... 2) wszystko tak samo z tym ze doniczke pod koniec wlozyc w woreczek foliowy z zatrzaskiem ,wyssac powietrze i zamknac. Zobaczymy ktora metoda bedzie lepsza ;), w paru doniczkach mam tylko po jednym nasionku a w paru po kilka bo jak bym chciala wszystkie sadzic osobno to bym szklarnie musiala wybudowac (co planuje w przyszlosci). No nic jestem bardzo ciekawa co z tego wyjdzie ;).

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Opuncja i inne sukulenty
« Odpowiedź #28 dnia: 08.05.2009, 23:40:58 pm »
Wiesz co - też jestem ciekawa - bo opuncji jeszcze nie sadziłam. Chyba rozpruję jednego owoca i wytrząsnę z niego nasiona. Po folią może zdać egzamin - taka mini-szklarnia się robi.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Opuncja i inne sukulenty
« Odpowiedź #29 dnia: 09.05.2009, 00:06:08 am »
No nie wiem zobaczymy , bo wsumie przyslali mi instrukcje obslugi tych nasion ???, ale dwa dni Garnek szukal po ogrodniczych i tych wszystkich pierdol nie mogl dostac , wiec dzis pojechalam do sklepu gdzie koles sprzedaje ruznego rodzaju nasiona i takie tam i on mi poradzil wlasni ten kompost , plus dal mi jakais plyn (jedzenie dla kaktusow) ktory sie im podaje jak juz wyrosna, no i musz puzniej kupic jaks ziemie :-\ pokazywal mi ja dzisiaj , tez specialna do kaktusow, ale najpierw to chyba musza te kwiaciory wyrosnac , potem bede planowac co dalej. Wiec tak myslelismy dzis z Garnka tata ze zrobie pol na pol i zobaczymy jak to wyjdzie. Wiec jedne sa w workach a drugie bez :-\.