Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 03:38:02 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kaktusiarnia w Rumii  (Przeczytany 3653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Orlita

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Kaktusiarnia w Rumii
« dnia: 20.08.2012, 22:24:19 pm »
Mieszkam bardzo blisko tej kaktusiarni i zamierzam się tam wybrać na polowanie na jedzenie dla żółwika ;p

Przeglądałam forum pod kątem sukulentów, które mogę Samiemu kupić, ale chciałabym mieć pewność że nie zatruję go.
Wiem na pewno, że Echeverie są jadalne i mogę sobie kilka rodzajów dla urozmaicenia zakupić.

Gdzieś doczytałam, że Senecio rowleyanus jest trujący

Chciałabym zatem prosić o stworzenie listy jadalnych sukulentów w jednym miejscu, oraz szczególne zaznaczenie tych trujących

Mogę też zaproponować, że wybiorę się tam w przyszłym tygodniu i jakby ktoś miał na coś ochotę to możemy się dogadać na priv i coś mogę powysyłać :)

Mam też całkiem sporą hodowlę żyworódki i mogę powysyłać nasionka, ja kupowałam suszone nasionka na allegro i z 20 sztuk wzeszło mi z 6-7 ale teraz nasionka będą świeże i te mi kiełkują każdy jeden ;p

piszcie, chętnie wspomogę hodowlę jedzonka dla naszych żółwiczków <3

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Kaktusiarnia w Rumii
« Odpowiedź #1 dnia: 20.08.2012, 23:28:50 pm »
Z kaktusów to przede wszystkim wszelakie opuncje.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Kaktusiarnia w Rumii
« Odpowiedź #2 dnia: 21.08.2012, 09:20:53 am »
Z sukulentów: aloes (poza ostrym), agawa, crassula, grubosz hobbit, echeveria, aeonium, rozchodniki.
Z kaktusówn to tylko opuncja (bierz z dużymi kolcami żeby łatwo było urwać) - inne się nie nadają.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Kaktusiarnia w Rumii
« Odpowiedź #3 dnia: 21.08.2012, 09:58:18 am »
Ja mam opuncje z drobnymi kolcami, niczym włoski. Wstrętne jak wbije się w skóre. Jeśli chodzi o podawanie żółwiom to obieram zupełnie ze skóry i tylko ten środek - miąższ im podaje. Także lepiej tak jak Ankan mówi - tą z dużymi kolcami :) Jeszcze macierzanka , chociaż nie zalicza się jej do sukulentów to na skalniakach często występuje, więc może  i tam będzie. Polecam cytrynową - świetnie pachnie :)