Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 23:11:54 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Opuncja  (Przeczytany 9175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Carolina

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 1
Opuncja
« dnia: 01.02.2013, 22:11:35 pm »
Chciałam zapytać Was jak hodujecie opuncję? :) Chodzi mi o jej hodowlę parapetową, że się tak wyrażę, nie na wybiegu, czy ogrodzie. Kupiłam ją ostatnio w castoramie po przeczytaniu wielu postów jak to żółwie się nią zajadają i jaka jest zdrowa. Nie wiem tylko co robić żeby ładnie rosła i zakwitła w owocki :) Bardzo proszę o porady  <angel>

A jako taki offtop powiedzcie mi czy spotkaliście się z karmieniem żółwia nasionami, np słonecznika. Szukałam info na ten temat czy to dla nich zdrowe czy nie ale nic nie udało mi się wychwycić a ciekawi mnie ta kwestia. Oczywiście jako dodatek do zieleniny. Podejrzewam jednak, że nie jest to najlepszy przysmak ze względu na kalorie, ale może ktoś będzie mógł zaspokoić moją ciekawość swoimi przemyśleniami  8)

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Opuncja
« Odpowiedź #1 dnia: 01.02.2013, 22:18:15 pm »
Jeśli chodzi o nasiona to zdrowiej wyhodować jak największe roślinki i wtedy podawać. U mnie teraz rośnie dynia. Czekałam do drugich liści żeby podać gadzince. A na opuncjach to się Tośka najlepiej zna. Nawet na tych , które u mnie rosną :D

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Opuncja
« Odpowiedź #2 dnia: 01.02.2013, 22:24:41 pm »
Tutaj jest obszerny temat http://forum.zolw.info/rosliny-uprawne-i-sukulenty/bobi-nowy-pardalisek-1263/
 :D :D :D
A żeby ładnie rosła i miała owoce,musi na pewno zimować jak żółwiki nasze :) i odpowiednie warunki.W powyższym linku na pewno coś znajdziesz
« Ostatnia zmiana: 01.02.2013, 22:26:41 pm wysłana przez Tośka »
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline Carolina

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 1
Odp: Opuncja
« Odpowiedź #3 dnia: 01.02.2013, 23:11:18 pm »
O dzięki wielkie, patrzyłam po tych roślinach ale nie natknęłam się jakoś na ten wątek  >:D pewnie od siedzenia tyle i czytania tego forum i już mi literki skaczą^^