Żółwie lądowe > Rozmnażanie

Czy to normalne?

(1/2) > >>

robson:
Witam! Nie znam się zbyt na rozmnażaniu żółwi, ale mam pewien problem. Mam dwa żółwie greckie, samiczkę i samca. Samiec ma około 10 lat, a samiczka 7. Na początku mieli oddzielne terarium, ale po pewnym czasie mieszkają razem. On ją czasami podgryza ( czytałem w innym poście że to zew godowy ), potem ją dojeżdża :o , to znaczy ona ucieka a on ją goni i bierze od tyłu do tego jeszcze (on) piszczy. ;D czy to dobrze? czy mam je od siebie rozdzielić?

sola:
To jest jak najbardziej naturalne zachowanie....Typowe dla godów....tylko na dłuższą metę jest to stresujące dla samicy. I jeśli będzie się to przeciągało w czasie lepiej będzie ich rozdzielić i łączyć tylko na okres godów....

nulus:
Tak, popieram sole. To normalne, ale o te porze roku niewskazane. Ja bymz godami wstrzymał się tak do końca sierpnia. TEraz niech odpoczywają, jest lato, czas estywacji.

carlos080876:
macie racje,dlatego właśnie na wiosnę przegradzam letni wybieg samce osobno od samic.Najlepszym momentem na dopuszczenie samca jest wczesna wiosna tuż po przebudzeniu z hibernacji,zostawiam samca wtedy na parę tygodni z samicami spryskując terrarium letnią wodą co ma sumulować deszcze wiosenne co ponoć jest sygnałem do kopulacji

Gallad:
WOW ;D Od tych deszczy stymulujących, to nie dziwota, że mały na świecie ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej