Żółwie lądowe > Rozmnażanie

Franklin co Ty robisz?

(1/4) > >>

depcio:
Witam! Od kilku lat mam żółwie stepowego imieniem Franklin.Do dziś wydawało mi sie że to samiec lecz dzisiaj na balkonie (jego wybieg z domku letniego) znalazłem przy nim jajko koloru białego długości ok. 4 cm. Jajeczko właśnie leży sobie pod lampą w tererium.Żółw po zniesieniu poszedł do swojego domku pod doniczką ( domek wyciety z pudelka po butach wsadzony pod doniczke ) i tam sobie siedział. Chciałem zobaczyć jak sie czuje skurupiak i w piachuznalazłem drugie jajko! Było troche w piachu i musiało tak leżeć już jakis czas bo niebyło mokre. Zaniosłem je pod lampe i tak sobie razem leżą. I teraz mam pytanie co z tym faktem zrobić?  Czy opłaca sie te jajko trzymać? Czy może kupic samca do tej samiczki ( dodam ze mam ją od 6 lat)
Licze na wasze wachowe podejście do tematu i udzielenie sensownych odpowiedzi .Z góry dzięki.

Foox:
Powiedz mi skąd te jajka jak nie było samca ?  :o

rainok:
Z jaja nic nie będzie skoro nie było samca . < Jajko nie ma zarodka>
Samice nieraz składają jaja bez samca . Po prostu są to takie jaja jak u kury . Bez koguta nic z nich nie będzie .. Jedynie do zjedzenia , czego w tym wypadku nie polecam  ;)


wege:
A tam pierniczysz Rainok, ja bym strzelił do tego szczypiorek, i rozmieszał na patelni z masełkiem xD

Foox:
Ło o tym to nie wiedziałem :D Wege jestem za  :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej