Żółwie lądowe > Rozmnażanie

Jaja zimą? :o

<< < (3/5) > >>

Kamil56:
Słyszałem że w domowych warunkach można sprawdzić czy ma jajka. Trzeba włożyć palce między skorupę a nogi tylne żółwia i pomacać. Powinna się poczuć jajka przez skórę. A jak nie to dla pewności i tak poszedł bym do weta na prześwietlenie lub USG.

F_lipa11:
ok dzięki ja na razie nic nie wyczułem, wiecie o ile więcej waży żółw jak ma jaja? Amelka przytyła 30 gramów, mimo, że mało jadła, dzisiaj trochę poskubała mniszka i pokrzywy. znów nawilżałem podłoże. Żółwica dużo dzisiaj kopała, teraz też to robi. Dużo się naoglądałem i naczytałem o kopaniu gniazd, wnioskuję, że mój żółw aktualnie kończy dołek, tylko, robiła tak samo wczoraj i przedwczoraj, a póżniej wychodziła z dołka zawalając go za sobą. Przyznam, że nie rozumiem, żółwica najpierw kopie dołek pare godzin, męczy się, już wygląda jakby miała składać, a tu wychodzi z dołka i wszystko zawala  :o

doru:
Bo to baba, a baby przecież są niezdecydowane :D
A tak serio, coś jej w tych próbnych dołkach najwyraźniej nie pasuje. Jeśli przybrała 30 g w krótkim czasie, to jaja pewnie są. Myślę, że warto zrobić RTG, i jeśli są jaja to ewentualnie podać coś na pobudzenie "porodu".

F_lipa11:
ok dzięki, dalej nie ma jaj. na razie dam jej czas do wtorku, bo wtedy się to wszystko zaczęło, jak nie będzie jaj to umówię się do dr. Maluty.

amerykaa83:
Oby zniosla te jaja w koncu! Potem je wywalisz i zolwica bedzie jak dawniej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej