Żółwie lądowe > Rozmnażanie

Jaja zimą? :o

(1/5) > >>

F_lipa11:
Witam,
moja żółwica stepowa, Amelka wczoraj zaczęła być bardzo aktywna (jeszcze nigdy taka nie była), dwa mis. temu weterynarz stwierdził, że żółwica tworzy jaja i złoży je na wiosnę, mimo wszystko części inkubatora i substrat na gniazdo miałem gotowe. Więc wracając do historii,  gadzinka zaczęła kopać dołki próbne, więc wstawiłem pojemnik z substratem, około 20 zaczęła drążyć wielką jamę przednimi łapami, niestety obok pojemnika z substratem ;). później biegała po całym terrarium jak szalona. Nagle wszystko ucichło zobaczyłem, że żółwica leży w dołku i drąży dołek tylnymi nogami i drąży go tak do teraz z przerwami na sen. co mam robić? dodam jeszcze, że żółw czasami wychodzi z dołka na spacer, bardzo stara się wydostać. Mam jej podsypać ten substrat? wykąpać? Nakarmić? czy żółw złoży jaja? jakby coś to inkubator mam gotowy. oto zdjęcia, mogę podesłać więcej:


PS.
Wiem, że powinna zimować, ale będę mógł zapewnić jej odpowiednie warunki dopiero za rok :-X

Viktoria:
Nie do końca rozumiem co znaczy że chce wyjść z dołka? Czemu nie może?  Jak dalej będzie próbowała składać jaja i nic z tego nie będzie to weź ją do weta, może będzie konieczne rtg żeby sprawdzić czy nic tam nie zalega.
Ona była z samcem?

F_lipa11:
Sorry, wyraziłem się nie jasno :) może wyjść z dołka, stara się wydostać z terrarium ;) tak była z samcem na wybiegu wiosną, latem i jesienią (oczywiście nie cały czas) żółw teraz mniej kopie, więcej chodzi, a później znów zaczyna kopać w tym samym miejscu. nie wiem co dalej zrobić? teraz spaceruje, wziąć ją do kąpieli?

F_lipa11:
wykąpałem ją i podstawiłem miskę z substratem tam gdzie wcześniej kopała. Teraz gadzinka drąży gniazdo w substracie :)

Kamil56:
A czy to podłoże nie jest czasem zbyt suche?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej