Żółwie lądowe > Rozmnażanie

Jaja żółwi greckich - pilne

(1/6) > >>

carlos080876:
Witam Was żółwiomaniacy!! Potrzebuję szybkiej informacji,pewnej.Jakie podłoże do prawidłowej inkubacji jaj żółwi greckich??.Mam inkubator z akwarium ,woda podgrzewana grzałką z termostatem nad wodą drabinka a na niej pudelka póki co z podłożem do kaktusów wymieszanym z piaskiem .To wszystko w skrzyni obłożonej 2mm styropianem i na wierzchu szyby co by nie spieprzało ciepło.Jaja wczoraj zostały zniesione na działce 4 szt ale tylko 2 całe.Jeżeli ten pomysł inkubatora jest zły to za późno ale jeżeli jest ok to pilnie podać proszę recepturę na to podłoże w tych pudełkach zawieszonych nad wodą??????  Z góry dzięki Carlos

Serpentin:
Witaj, Cóż najlepszym podłożem to inkubacji jaj wermikulit, w ostateczności dobrze sprawdzają się również mieszanki z piaskiem lub sam czysty drobny piasek. Jeśli o mnie chodzi to szczerze odradzam Ci ruszanie tych jajek i zmienianie podłoża. W inkubatorze muszą panować sterylne warunki i każdego rodzaju niepotrzebne zabiegi tylko zagrażają prawidłowej inkubacji. Jest taka zasada, że inkubatora się nie powinno otwierać.

Pozdrawiam i trzymam kciuki ;)
PS Co do samego wyglądu inkubatora to tradycyjny wręcz książkowy opis, ale ja miałem raz nieprzyjemną sytuację z jajkami węża mahoniowego więć sprawdzaj uważnie parametry inkubacji.


nulus:
Zajrzyj do artykułu o rozmnażani ustepowców, tam masz wszystko opisane.

Wermikut to nie jest dobre podłoże na jaja Testudo, łapie wilgoć, a ta jest katastrofalna dla prawidłwego rozwoju.

Piasek, piasek, i tylko piasek.

carlos080876:
dzięki za odzew.niestety kolego pomimo Twojej rady zdecydowałem się po paru dniach zmienić podłoże ,tamto co zastosowałem chyba łapało nieco wilgoć. <afro> Wydaje mnie się jednak ,że nie jest źle ,ostatnio oglądałem jaja pod względem banderol i kurde nie widziałem ich ale postanowiłem spr jeszcze jaja pod lampą i?????? w przynajmniej jednym po miesiącu od zniesienia są żyłki czerwone czyli najwyraźniej jest w nim życie......Oczekuję dalszego trzymania kciuków i oczywiście dam znaka co się dzieje dalej.Pozdrowionka Carlos

nulus:
Być może miałeś za małą szparkę do wentylacji. No nic, dobrze, że to podłoże spełnia swoje zadanie.


Możesz zrobić zdjęcia jaj podczas podświetlania, spróbuję Ci powiedzieć co tam się ciekawego dzieje.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej