Żółwie lądowe > Rozmnażanie

Moja żółwinka złożyła jajko!!! :)

(1/9) > >>

apostata:
witam
przepraszam za późną porę ale dzisiaj w poscieli na której leżakowała moja żółwinka odkrylem piekne,duże jajko :) !
latem miała chwile zapomnienia z młodym samczykiem lopezem ale nie przypuszczałem,że tak to się skończy . od jakiegoś czasu była niespokojna itd ale o tym potem

co mam teraz zrobić ? na razie jajeczko włożyłem do garnka wyścielonego szmatkami,przykrylem chusteczkami i nakryłem ciemną szmatką.garnek postawiłem na  desce dla izolacji a nad tym wszystkim postawiłem lampkę
temperatura to ok 30*C
jutro przeszukam net żeby skonstruować inkubatorek :)
proszę pilnie o rady - gdzie poszukac konstrukcji i wszelkich rad odnośnie inkubacji

pozdrawiam

marek

witia:
Witaj!

Co do jajka, to nie wiem czy "inkubator" Twojej roboty zda egzamin - raczej w to wątpię, dlatego rzeczywiście lepie będzie jak poszukasz coś w internecie na temat innych sprawdzownych inkubatorów, które też możesz spokojnie sam zbudować. (Ważne jednak jest, żebyś tego jajka nie obracał - w innym przypadku zarodek może obumrzeć.)

Ja myślę, że na jednym jajku może się nie skończyć - mogą być kolejne... Tutaj jedak bardzo ważne są dogodne warunki do ich złożenia, ponieważ w innym przypadku zalegające w organiźmie jaja mogą doprowadzić nawet do śmierci zwierzęcia! I tutaj moje pytanie: co Twój żółw robił u Ciebie w pościeli? Śpi on tam z Tobą, czy jak? Takie rzeczy nie powinny mieć w ogóle miejsca, nie tylko ze względu na higienę (bo przecież żółw może Ci się w łóżku załatwić), ale też i ze względu na niego samego: jego miejscem powino być dobrze wyposażone terrarium (w lecie wybieg), ale w żadnym przypadku Twoje łóżko!

apostata:
żółw nie spał ze mną w łóżku tylko leżał pod lampką na poduszce,bo tak lubi :)
czasami kładę żółwinkę w dołek na poduszce i ona tam sobie przysypia ;)
jakie podłoże jest preferowane do wylęgu ? w nocy czytałem,że chyba najlepszym jest czysty piasek ?
nie wiem jak zapewnić temperaturę:dać pod piaskiem grzałkę czy doświetlać lampką ? jaką i jak zapewnić wilgotność ?
na jajku zrobiłem już mały znaczek na górze,żeby go nie obrócić

marek

Basia:
a jaki to gatunek żółwia?

rainok:

--- Cytat: apostata w 12.11.2010, 07:56:25 am ---żółw nie spał ze mną w łóżku tylko leżał pod lampką na poduszce,bo tak lubi :)
czasami kładę żółwinkę w dołek na poduszce i ona tam sobie przysypia ;)

--- Koniec cytatu ---

Z tej wypowiedzi co piszesz wnioskuje ,że "bawisz się" żółwiem .
żółw to gad ,a gady nie lubią siedzieć na poduszce czy innych dziwnych wynalazkach .

Napisz jaki to gatunek żółwia , z tego co wiem to młody może się wylęgnąć dopiero na wiosnę ale tak jest z wodniakami w przypadku lądowego nie mam pojęcia .

I jeśli to jajo jest podobne do kurzego to pewnie jakiś psikus .
Zobacz na necie jak wygląda jajko żółwia dla pewności .

No i powodzenia ;)

Ps.
Tak jak witia napisał może być ich więcej

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej