Żółwie lądowe > Rozmnażanie

Pani Hela zostaje mamą?

(1/3) > >>

majka7412:
Moja żółwica postanowiła zrobić nam niespodziankę, złożyła 2 jaja jedno na wybiegu drugie w terrarium. Kiedy składało jajko na dworze myślałam że jest pierwsze, okazało się że w terrarium czeka na mnie zakopana różowa niespodzianka. Jajeczka aktualnie przebywają w inkubatorze. Zrobiłam je w akwarium, nalałam wody do której włożyłam grzałkę, do wody włożyłam pojemnik z kamieniem aby nie unosił się na wodzie a na nim postawiłam plastikowy pojemnik z piskiem i dwoma jajeczkami. Są naprawdę malutkie i różowiutkie. oczywiście może okazać się że nie są zapłodnione ale w głębi duszy czuje że będą z nich bardzo ładne żółwiki. podczas znoszenia jajek żółw wydalił z siebie czerwonawy płyn (wody płodowe? ).

Bemilka:
Jeju, no to gratulacje dla młodej babci! :D
Pamiętałaś, żeby nie odwracać jajek, tylko umieścić je dokładnie w takiej pozycji, jak były? Tu na forum czytałam kiedyś, że robi się pisakiem znaczki na skorupce, żeby było wiadomo, gdzie jest góra.
Oby wykluły się zdrowo.

majka7412:
Na szczęście pamiętałam, ale byłam, tak podekscytowana że trzęsły mi się ręce. Ale wszystko wydaje się być zrobione prawidłowo.     

Bemilka:
Nie dziwię się, też by mi się trzęsły. Oby wszystko dobrze poszło.
A może to jeszcze nie koniec tych jajek, co? Może jeszcze pogmeraj dobrze w tym piasku, a nuż będzie więcej wnucząt  :laugh:

majka7412:
No też mi się wydaje ale gmeram i gmeram i nic nie znajduje. Samica macha tym swoim ogonkiem ale nie wiem czy coś jeszcze wyjdzie  :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej