Żółwie lądowe > Rozmnażanie

Samiczka

<< < (6/7) > >>

pol@k:

--- Cytat: Kasiorek24 w 30.06.2008, 11:40:07 am ---A jakie wymiary powinno mieć akwarium dla dwóch takich żółwi? To są chyba żółwie czerwonolice a żółwie czerwonolice to chyba żółwie wodne. Oba są wielkości jednej mojej dłoni (z tą różnicą że ten co go później dostałam jest odrobinę mniejszy).

--- Koniec cytatu ---
Jak ty chcesz zapewnić im dobre warunki skoro nawet nie wiesz jaki gatunek żółwi posiadasz ???
Może wstaw zdjęcia tych żółwi to dojdziemy to tego co to za gadziny.  A akwarium powinno być jak największe, ciężko podać minimalne rozmiary.

lechkasia:
Ja kiedyś miałam żółwicę czerwonolicą i akwarium miało 40x70, ale i tak uważałam, że jest dla niej za małe. W akwarium musi znaleźć się lampka i kamień na którym wygrzewają się żółwie, no i dużo miejsca do pływania. Głębokość wody powinna być co najmniej na ich wysokość, a najlepiej, jeszcze więcej, tak żeby mogły się swobodnie zanurzyć. W takim akwarium jak ty masz to żółwie tylko wegetują. Radzę zajrzeć na forum o żółwiach wodno-lądowych (bo to jest o lądowcach!), tam na pewno znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Kasiorek24:
Napisałam chyba bo nie jestem pewna. Ale teraz już wiem że żółwie czerwonolice (bo takie mam na pewno) i to są żółwie wodno-lądowe bo to doczytałam:P Chcę im zapewnić dobre warunki ale jestem jeszcze nowicjuszką w tej dziedzinie ;) A akwarium na pewno będą mieć zmieniane pewnie już niedługo:) Postaram się tutaj umieścić ich zdjęcia:P Czyli akwarium dla dwóch dużych żółwi powinno mieć wymiary większe niż 40x70 lub tej wielkości a przynajmniej na podobne wymiary mam patrzeć. Wszystko reszte mają już w tym. Zajrzę na pewno na formum o żółwiach wodno-lądowych. W każdym razie dzięki za informacje:) Nulus ja nie sądzę żeby miały stresa:P One są aktywne ale jak ktoś wejdzie do pokoju lub nocą bo wtedy się najbardziej tłuką.

pol@k:
40x70 to wymiary akwarium dla jednego żółwia, dla dwóch żółwi wymiary powinny być zdecydowanie większe.

Kasiorek24:
Zainwestuje w większe:) Dziękuję wszystkim za rady:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej