Żółwie lądowe > Rozmnażanie

Składanie jaj? [scalony]

(1/5) > >>

becia89:
Pomocy ! Mam swoją żółwicę 20 lat. Nie ma samca, ale bardzo dziwnie się zachowuje. Cały czas jest niespokojna i drapie. Czy to mozliwe, że po 20 latach chce znieść jajko? Nigdy tego nie robiła. Jakie warunki mam jej zapewnić? Boję się, że będzie miała zaparcie jaja. Może ktoś mi udzielić jakiś informacji? Byłabym wdzięczna.

margherita:
powiem szczeze,ze w rozmnarzaniu sie zolwi mam mniej niz zero doswiadczenia :( ale po 20-stu latach? ::) no nie wiem ale troszke za dlugo mi sie wydaje.musisz obserwowac samiczke i jej zachowanie. :) informuj na bierzaco co sie dzieje.jak by chciala skladac jajka to bedzie bardzo kopac tylnimi lapkami...

Fik:
Byc może będzie składać niezapłodnione jajka..to jest możliwe i się czesto zdarza.

becia89:
a myślicie ze po 20 latach może złożyć te niezapołodnione jajka? tylnymi raczej nie kopie, ogolnie bardzo drapie. Jak ja wypuszczam to chodzi tak bardzo szybko i wchodzi w każdą dziure i drapie. Ma tez zaparcia. Nie robiła kupy przez 5 dni, a zawsze robiła codziennie albo co dwa dni. Czy robić jej ciepłe kąpiele? Czy lepiej dac jej spokój?

attra:
Ja bym zrobiła jej ciepłą kapiel. Skoro zawsze robi kupke codziennie, a teraz juz 5 dni i nic, to warto jej troszkę pomóc, a kapiel nie zaszkodzi.

A je normalnie?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej