Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 18.04.2024, 14:47:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ale polityka w tym kraju jest porąbana...  (Przeczytany 6663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Peter_HS

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: -1
Ale polityka w tym kraju jest porąbana...
« dnia: 03.02.2012, 15:48:12 pm »
Muszę przyznać, że od rządów platformy przestałem się interesować polityką - wszystko sprowadza się do tego samego - PO się przechwala nic nie znaczącymi drobnostkami, PiS ich skrytykuje - i od razu kilka tysięcy żałosnych obelg od kogoś pod znakiem Tuska czy Palikota. Albo - coś w stylu "Zdjąć krzyż" - Palikot to robi, żeby sprawiać wrażenie, że coś robi (nic nie zrobił do tej pory oprócz klaunowania) - PiS zamiast odpowiedzieć "Zbudujcie autostrady zamiast zajmować się takimi głupotami", to co oni mówią ?!? "Krzyż to znak kultury Polskiej" ?!? Przecież wiadomo, że wszyscy ateiści, którzy lubią się obnosić tym, się rzucą na nich z AK47, i wszyscy będą się śmiali z PiSu, jak zawsze (żal). A wszyscy ludzie pro-platforma, którzy myślą, że Michnik zawsze ma rację wierzą w jego bullshit ?!? Ani Kaczyński, ani Błasik nie był w kokpicie (nie ma na to żadnych dowodów), nikt nie był tam pijany (zero dowodów); to wszystko to sprawa Rosji, która po prostu chce ukryć fakt, że to lotnisko było źle zorganizowane, a wszyscy Polacy w to wierzą, bo pro-rosyjska Gazeta Wyborcza mówi, że nikt się nie tym nie interesuje, żeby odwrócić uwagę ludzi od tego... I jak śmieją mówić rzeczy w stylu "Mamy dość tej religii smoleńskiej" ?!? Jak śmieją mówić, że Kaczyński to cienias, bo jeszcze rozpacza ?!? Chamstwo....
A autostrada A1 ? Co zrobiła PO ? Wybrała chińczyków, bo byli najtańsi, bo nie chciało im się wydawać kasy - i co się stało ?!? Chińczycy nam uniemożliwili jej budowę, i wszyscy Niemcy będą pamiętać, jaki był trudny dojazd na Euro, na którym nie ma żadnych kiblów, są tylko Toi-Toi... I tak jest od lat 90-tych - żadnego postępu. I ja też nie bronię PiSu w tej kwestii... Bulwers xD
"Okdąd poznałem ludzi, pokochałem zwierzęta"

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Ale polityka w tym kraju jest porąbana...
« Odpowiedź #1 dnia: 03.02.2012, 16:30:54 pm »
Niestety polityka w naszym kraju to kpiny. Wystarczy obejrzeć sobie wycinek debat sejmowych- nawet marszałek jest często rozbawiony do łez. Są zwolennicy Tuska, są i zwolennicy Palikota (do których osobiście należę) Kaczyński też ma swoich fanów(fanatyków) ;)
Co mnie osobiście rozwala w polityce? Mieszanie się kościoła w życie publiczne. Wiele bardzo ważnych spraw stoi w miejscu, bo politycy boją się reakcji kościoła. To śmieszne, że w nowoczesnym państwie kler ma taką władzę jak u nas. Oby się to prędko skończyło. ;)
Co do tragedii smoleńskiej- ten temat zaczyna już irytować. Cała ta chora otoczka z fanatycznymi katolami i krzyżem na czele, potrafi bardzo zmęczyć. Czego oni oczekują? To się nazywa miłosierdzie. Gdybym ja chciał walnąć pod pałacem prezydenckim Bóstwo Kryszny- zostałbym zmieszany z błotem. Moim zdaniem zdjęcie krzyża z sali sejmowej, to bardzo ważny maleńki kroczek do ogromnych zmian. Jednym z takich maleńkich kroczków jest pojawienie się Ani Grodzkiej. PIS ciągle udowadnia mi jakim jest okropnym klubem, chociażby odzywka do poseł Anny Grodzkiej : ''Ma Pan rację" Chamstwo. Oni tylko potrafią zmuszać i wciskać swój chory tok myślenia. W Polsce jest wiele warstw społecznych, niestety większość z nich jest w polityce omijana. Gdyby kler zamknął się wreszcie w kościele i zaczął się zajmować wiernymi, zamiast na siłę zbawiać- natychmiast zapomniane warstwy społeczne byłyby zauważone. Stoimy w miejscu z poważnymi sprawami tj związki partnerskie, sytuacja osób transseksualnych i transpłciowych. Kiedy to wszystko ruszy? Nie ruszy, póki Pan Rydzyk z resztą szaleje.
To takie moje przemyślenia, moje odczucia to to, co mnie najbardziej szczypie w oczy,
Może nie aż tak bardzo na temat, jak byś sobie tego życzył Peter... Chciałem jednak wtrącić garstkę moich żali do tej zupy ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Peter_HS

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: -1
Odp: Ale polityka w tym kraju jest porąbana...
« Odpowiedź #2 dnia: 03.02.2012, 16:42:33 pm »
Proszę cię, nie mów o Palikocie, to skończony debil - zdjęcie krzyża to żadna zmiana - a wątpie, czy PO boją się Kościoła... Autostrady dalej są nie zbudowane, przez Niemcy samochodem się jedzie 3 godziny, przez połowę Polski - 7 godziny - a ludzie nic nie mówią, tylko mówią o transwestytach, gejach, krzyżach, Kościele itp. Transwestyci i geje mnie nic obchodzą, i nie mam nic do nich - ale żeby w normalnym kraju europejskim głownym nagłówkiem jest coś np. o kryzysie, a w Polsce - "Mamy prawo do płci" ?!?
Sorry, ale ten cały antyklerykalizm nic nie rozwiąże w Polsce... Tylko tworzy nienawiść - ja jestem np. katolikem, nie obnoszę się z tym i mi nie przeskadza istnienie ateistów -ale ateiści się tak rzucają na ten Kościół, jakby Kościół im coś zrobił. Nienawidzę takiej mentalności...
Ale prawda - Kościoł nie powinien mieszać się do polityki, w żadnym kraju tak nie jest...
"Okdąd poznałem ludzi, pokochałem zwierzęta"

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Ale polityka w tym kraju jest porąbana...
« Odpowiedź #3 dnia: 03.02.2012, 16:47:19 pm »
1. Nie wyzywaj Palikota. Ja Kaczyńskiego nigdzie nie obraziłem. ( jest to chamstwo o którym pisałem)
2. Rzucają się na kościół bo uprzykrza im życie. To chyba normalne? Jak ktoś przeszkadza mi w czymś, staram się to usunąć.


Myślę, że najpierw należy się zająć ludźmi. Wszystkimi bez wyjątku. Dopiero jak ludzie zaczną mieć równe prawa i przestaną być przez Polskę podle traktowani, można zając się wygodami. ( autostrady) Ważniejsi są ludzie, którzy nie mogą poślubić ukochanej osoby, lub męczą się we własnym ciele a nie twoja wygodna podróż przez kraj.
« Ostatnia zmiana: 03.02.2012, 16:51:45 pm wysłana przez wege »
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline SpiritCrusher

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Ale polityka w tym kraju jest porąbana...
« Odpowiedź #4 dnia: 05.02.2012, 14:37:42 pm »
Jeśli mogę się wtrącić w dyskusję panowie, powiem Wam, że polityka rzeczywiście jest porąbana, gdyż nie ma na kogo zagŁosować.
Ludzie wybrali mniejsze zŁo, dając dojść do wŁadzy PO, bo Kaczyński mógŁby doprowadzić do jakiejś wojny (poza tym każdy maiaŁ już dość afery smoleńskiej).
Osobiście, ja również należę teraz do ludzi popierających palikota (nie zgadzam się tylko na legalizację marihuany - uważam, że to kolejna niepotrzebna używka, choć "niby lepsza" od alkoholu, czy papierosów, których również jak dla mnie mogŁoby nie być).
W każdym razie facet ma jakiś lepszy pomysŁ na Polskę niż Tusk, który jest pionkiem kanclerz niemiec i Putina.. to żenujące..
Jedyną rzeczą, której nie rozumiem jest to, że Polacy widząc dotychczasowe, wątpliwe "rządy" PO, na które zresztą też każdy narzeka, chcą czekać do kolejnych wyborów, spoŁeczeństwo powinno zarządać ich wcześniej (tak, wiem, że Łatwo mówić ale to prawda). To tyle ode mnie.

PS: Przepraszam za moje wielkie "Ł" w środku sŁów ale niedziaŁa mi maŁe (nie chodzi o caps locka  :P, wielkie zresztą też (skopiowaŁam je z google)

Pozdrawiam.

TomaszW

  • Gość
Odp: Ale polityka w tym kraju jest porąbana...
« Odpowiedź #5 dnia: 05.02.2012, 15:14:17 pm »
Widzę, że polityka pcha się nawet na to forum... :(
Przykre.... :'(

Offline Peter_HS

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: -1
Odp: Ale polityka w tym kraju jest porąbana...
« Odpowiedź #6 dnia: 12.02.2012, 16:16:07 pm »
Kościół Ci przeskadza ?!? Niby jak ?
A co do obrażania, to Palikot dość sporo wyzwisk rzucił Kaczyńskim, i ciągle to robi. Dlatego go wyzywam ;P
Zresztą jego partia jest przepełniona post-komunistami, dam ci cytat Wandy Nowickiej, członkini Ruchu Palikota i  kandydatka na wicemarszalka sejmu - "jeżeli ktoś nie był komunistą za młodu, to nie będzie przyzwoitym człowiekiem”. Ty na takich ludzi głosujesz ?!?
 

Dodano 12.02.2012, 16:22:56 pm
« Ostatnia zmiana: 12.02.2012, 16:22:56 pm wysłana przez Peter_HS »
"Okdąd poznałem ludzi, pokochałem zwierzęta"

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Ale polityka w tym kraju jest porąbana...
« Odpowiedź #7 dnia: 12.02.2012, 16:45:11 pm »
A mi żółw ładnie śpi tej zimy :-\

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Ale polityka w tym kraju jest porąbana...
« Odpowiedź #8 dnia: 12.02.2012, 16:50:20 pm »
A nie chrapie czasami? :P
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Ale polityka w tym kraju jest porąbana...
« Odpowiedź #9 dnia: 12.02.2012, 17:11:18 pm »
Bywa i tak ,ale na szczęście śpi na uboczu ;)

TomaszW

  • Gość
Odp: Ale polityka w tym kraju jest porąbana...
« Odpowiedź #10 dnia: 12.02.2012, 17:19:00 pm »
To super!Niech zatem żółwiątko śni o wiośnie. ;D

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Ale polityka w tym kraju jest porąbana...
« Odpowiedź #11 dnia: 12.02.2012, 17:20:10 pm »
Dzięki tomaszw :-*

TomaszW

  • Gość
Odp: Ale polityka w tym kraju jest porąbana...
« Odpowiedź #12 dnia: 12.02.2012, 19:21:33 pm »
 ;)

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Ale polityka w tym kraju jest porąbana...
« Odpowiedź #13 dnia: 12.02.2012, 19:30:50 pm »
Moja śpi pod lampa,choć już wyłączona ,a główkę ma wyciągniętą i opartą o ścianę.Prawdziwe wygibasy ;)
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Ale polityka w tym kraju jest porąbana...
« Odpowiedź #14 dnia: 13.02.2012, 00:16:38 am »
Kościół Ci przeskadza ?!? Niby jak ?
A co do obrażania, to Palikot dość sporo wyzwisk rzucił Kaczyńskim, i ciągle to robi. Dlatego go wyzywam ;P
Zresztą jego partia jest przepełniona post-komunistami, dam ci cytat Wandy Nowickiej, członkini Ruchu Palikota i  kandydatka na wicemarszalka sejmu - "jeżeli ktoś nie był komunistą za młodu, to nie będzie przyzwoitym człowiekiem”. Ty na takich ludzi głosujesz ?!?
 

Dodano 12.02.2012, 16:22:56 pm


Tak, kościół przeszkadza. Chociażby nachalnym pukaniem w moje drzwi, podczas tzw kolędy- mimo, iż mam napisane na drzwiach świętą glinką '' Kare Kryszna'' Przeszkadzają mi karteczki które znalazłem w mojej futrynie '' Prosimy o kontakt z parafią.'' Przeszkadza mi mieszanie się w politykę i umoralnianie ludzi na siłę.
Jeżeli Palikot obraża Kaczyńskiego to ich sprawa- Ty nie musisz, to ich sprawa. ;)
Tak, ja na takich ludzi głosuję :) Anna Grodzka, Palikot i reszta zespołu to moim zdaniem przyszłość i uczynienie polski normalnym krajem oraz zlikwidowanie katolickiego zaścianka, który wszystkiego zabrania.

Resztę forumowiczy proszę o wypowiadanie się na temat, i powstrzymanie się od of-topu xD  :laugh:
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)