Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 24.04.2024, 17:54:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Cześć wszystkim :)  (Przeczytany 15556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #15 dnia: 24.03.2011, 08:36:11 am »
Oj szkoda słów ... Masz jakieś pojęcie o żółwiach ?

Bo mi się zdaję że to twoja chwilowa "zajawaka" która za pół roku minie i żółwia wywalisz do dziadków bądź sprzedasz ..

A co się stało z tym 5 letnim żółwiem ? Jeśli można wiedzieć ..

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #16 dnia: 24.03.2011, 08:59:27 am »
Rainok on uciekl...  :laugh: to chyba dlatego ze mu tak dobrze bylo w tej piwnicy.

Sorki ze jestem zlosliwa ale po 2 ciezkim przypadki i 3 krytycznym od kad adoptuje zolwie nie mam tobie nic do napisania, oprocz czytaj, czytaj, czytaj , jesli nie lubisz tego forum albo ludzi jest cale mnostwo innych ale na kazdym z nich bedziesz atakowana jesli wyjedziesz z takim nie objasnionym tekstem . Prawda taka kazdy z nas jakos zaczynal i kazdy robil zle, bo poprostu tego wszystkiego w 2 dni sie nie nauczysz, jesli masz problemy zdrowotne zapraszam do zerkniecia na artykul ktory znalazlam w gazecie jest na mojej stronce, co prawda tyczy sie dzieci ponizej 5 lat ale rozumiem ze ty maz dobre z 12...

Offline Rosemarie

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: -4
Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #17 dnia: 24.03.2011, 15:36:46 pm »
wege, nawzajem :D Szczerze? Twoje "porady" w niczym by nie pomogły, także mam gdzieś, co mówisz. Minusa dałam, ponieważ wyraźnie na niego zasłużyłaś. W tym wypadku zachowujesz się jak dziecko z pierwszej klasy, będąc przekonaną, że zrobiłam to na złość.

malwa, żółw nie był w piwnicy, tylko u dziadków. Nie zimował i było mu dobrze.
Uciekł, bo prawdopodobnie w którymś miejscu deska była za płytko wbita w ziemię.

rainok, tak, nagle zachciałam mieć żółwia. Jak zresztą każdy tutaj. Ale jest taka różnica: osoby, o których mówisz nagle chca mieć żólwia i nic o nim nie wiedząc leca do sklepu i go kupują. Są też osoby, które nagle chcą mieć żółwia, ale najpierw chcą się poradzić innych i chcą dokładnie wszystko przygotować.
Ja należę do tych drugich, ale niestety wiele porad, poza krytyką na tym forum nie otrzymam.
Z rybkami było podobnie- nagle zachciałam mieć rybki. Więc poczytałam na forach akwarystycznych, posłuchałam porad doświadczonych akwarystów i kupiłam akwarium. Za dwa tygodnie dokupiłam rybki i mam je do tej pory (około 2 lata)
I jeszcze jedno- według ciebie, żeby kupić żółwia trzeba być od razu doświadczonym? Współczuje, jeśli tak myślisz.

Ile razy mam tłumaczyć, że w piwnicy są takie warunki, jakie powinny być? Ostatni raz to mówię.
Jeśli napisałabym, że jest to pokój, w którym nikt nie mieszka, to w ogóle nie byłoby kłopotu. Więc wynika z tego, że czepiacie się samej definicji słowa "piwnica".

ankan, nawet jeśli będę sprzątała w terrarium, to i tak będzie mnie uczulać. Co? Skóra żółwia.
Także nie mogę trzymać żółwia w domu.



Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #18 dnia: 24.03.2011, 16:36:49 pm »
ankan, nawet jeśli będę sprzątała w terrarium, to i tak będzie mnie uczulać. Co? Skóra żółwia.
Także nie mogę trzymać żółwia w domu.

Tego nie jestem pewna. Moja mama jest strasznym uczuleniowcem - na kurz, roztocza, pyłki, sierść, pleśń, cytrusy, truskawki, pomidory...i wiele innych.
A od żółwi nic się jej nie dzieje. Więc może warto spróbować.

A co do porad - pytasz - to piszemy Ci nasze zdanie. Opisz w takim razie jakie warunki panują w tym nazwijmy je pomieszczeniu gdzie żółwia zamierzasz umieścić - jak jest temp., wilgotność - w cyklu dobowym i rocznym.

CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #19 dnia: 24.03.2011, 17:48:23 pm »
Hej,
Na początek poczytaj sobie artykuły ze strony głównej -
http://www.zolw.info
tam jest w zasadzie opisane wszystko - gatunki, terra, wybieg, zimowanie  - przy okazji możesz zrobić rachunek sumienia - co ew. było nie tak w przypadku poprzedniego żółwika, pewnie sama będziesz zdziwiona :) Miej na względzie że kwestii tam zawartych przeskoczyć się nie da i zaniechania po dłuższym czasie odbiją się na żółwiowym zdrowiu. Co niekoniecznie jest zauważalne dla niewprawnego oka. A szczegółowe wątpliwości możesz wyjaśnić na forum, bo po to między innymi ono jest.

Jeśli chodzi o terrarium ulokowane w ciemnym miejscu to jestem na nie, mnie również taka idea nie przekonuje, światło (natężenie, barwa) są w przypadku żółwi istotnym czynnikiem.

TomaszW

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #20 dnia: 24.03.2011, 19:34:30 pm »
...żółw nie był w piwnicy, tylko u dziadków. Nie zimował i było mu dobrze.

...żeby kupić żółwia trzeba być od razu doświadczonym?


Żółw nie zimował i było mu dobrze...Tak Ci powiedział? :D
To co Tobie wydaje się być dobre dla żółwia, wcale nie musi takie być.

Aby kupić żółwia trzeba mieć pojęcie o jego hodowli!

A z alergią...Przykro mi, ale masz zamiar przez całe życie uciekać przed alergią na żółwia i trzymać go w piwnicy.A co będzie jak zmienisz miejsce zamieszkania i nie będzie tam piwnicy.

(pewnie za chwilę napisze, że jestem złośliwy i dostanę minusa)
« Ostatnia zmiana: 24.03.2011, 19:37:59 pm wysłana przez tomaszw »

Offline Rosemarie

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: -4
Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #21 dnia: 24.03.2011, 21:32:49 pm »
Omg, dałam jednej sobie minusa, na którego zasłużyła i od razu wszyscy mówią, że tez dostaną za odezwanie się.. ;/

tomaszw, a czy ja kupiłam już żółwia? nie. Weszłam na to forum, żeby więcej się o nich dowiedzieć.
Jak na razie nie zmieniam miejsca zamieszkania i nie zamierzam do czasu kiedy pójdę na studia. Jak się przeniosę to będę trzymała żółwia w pokoju, w którym nie będę spała. Teraz nie mogę, bo rodzice się nie zgodzą, a poza tym jak będzie wyglądać takie terrarium wypchane ziemią np. w salonie? niezbyt ładnie. Ale przede wszystkim chodzi o to, że rodzice nie pozwolą mi trzymać żółwia w domu. Nigdzie. W moim pokoju też, przez uczulenie. To nie jest zbyt miłe budzić się rano cała zapuchnięta ;/

Ines, w terrarium będzie jasno- kupię cały sprzęt.
 
Czytałam, że istnieją bardzo dobre grzałki...

Offline Spocco rocco

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 0
  • 2x testudo horsfieldi, żółw stepowy
Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #22 dnia: 24.03.2011, 21:36:10 pm »
Witam ponownie, szanowna Rosemarie. No więc, poruszono tu oficjalnie kwestię twojego wieku względem twojego poziomu dorosłości, można by powiedzieć, społecznej. Polega ona na twojej umiejętności dobrej współpracy w społeczeństwie. No więc, ja teraz otwarcie powiem wszem i wobec, że osobiście przeżyłem na tej ślicznej ziemi dotychczas jedynie 12 lat i na Twoim miejscu nie obstawiał uparcie swojego zdania. Całe forum mówi ci, że kupno żółwia, który będzie mieszkał trzy czwarte roku w piwnicy i nigdy nie zobaczy swojej właścicielki to zły pomysł. Słuchaj, ten żółw będzie CIERPIAŁ! Śmiem twierdzić wręcz, że w głębi duszy to czujesz, jednak twoja żądza zakupu jest silniejsza niż Ty. Podstawami mojego twierdzenia jest choćby to, że całkowicie ominęłaś moje żadanie zamieszczenia zdjęcia Twojej piwnicy lub choćby jej opisu, jak też nie wytłumaczyłaś, co się stało z twoim żółwiem. I tak oto ja jestem ten jedyny, co ci osobiście absolutnie zabrania kupna żółwia, jeśli jego warunki mają być takie. Przypominam, zapewniając mu takie życie skazujesz go na cierpienie (swoich rodziców też, skoro będą wszystko za ciebie robić wokół żółwia) co jest grzechem, nawet wobec zwierzęcia.
Pozdrawiam razem z moimi dwoma żółwikami stepowymi, Zuzią i Kapslem!

TomaszW

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #23 dnia: 24.03.2011, 21:46:44 pm »
tomaszw, a czy ja kupiłam już żółwia?

?

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #24 dnia: 24.03.2011, 21:51:54 pm »
Mysle ze z tego juz sie taki balagan zrobil ze glowa mala.
Chcesz kupic zolwia kup, jak by co opcja do oddania istnieje, nie mow ze szukaz pomocy bo jej poprostu nie chcez lub nie podobaja sie tobie odpowiedzi , wiem jak to jest byc atakowana przez bande ludzi ktorzy mysla ze wszystko wiedza , ale takie jest juz to zycie ze trzeba sie umiejetnie bronic a ty tego nie robiz tylko klepiesz na okolo trzy po trzy. Masz alergie , nie mieszkaz na swoim , rodzice na wiele tobie nie pozwalaja, zolwia bedziez widziec tylko jak zawleczesz tylek do piwnicy , (odrazu kojazy mi sie to z moim biedakiem i garazem z watku "rece opadaja") na co Tobie ten zolw? W czym jest ci on potrzebny skoro ma tobie pysk po nim napuchnac?
Pytaz sie czy piwnica bedzie dobra - nie zbyt , wstaw fotki , wytlumacz co i jak...
Tero- regula prosta czym wieksze tym lepiej ,
Grzalki- jakie grzalki co ty moze chcez wodnego kupic?

Wogule nie czaje co mozesz miec za przyjemnosc trzymania zolwia w piwnicy, no chyba ze 2 wielkie sulkaty co trzeba by im caly pokuj zima odstapic...

Ile ty masz lat ? Z kim my sie tu tak naprawde sprzeczamy?

TomaszW

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #25 dnia: 24.03.2011, 22:13:48 pm »
Ile ty masz lat ? Z kim my się tu tak naprawdę sprzeczamy?

Dobre pytanie malwa !Popieram!
Od tego trzeba było zacząć!

Mam wrażenie, że próbujemy strofować zbuntowaną nastolatkę...

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #26 dnia: 24.03.2011, 22:23:32 pm »
Ponawiam pytanie...Jak zamierzasz opiekować się żółwiem jeżeli masz alergię? Chociażby sprzątanie nie zajmuje 5 minut i chcąć nie chcąc kontakt z nim będziesz miała. Twoi rodzice żółwia nie chcą w domu tak więc pewnie opiekaować się nim też nie zamierzają.
Zresztą nie ma sensu kupować zwierzaka tylko po to żeby był i nie mieć z nim kontaktu żadnego. Może poprostu to jakaś moda i szpan mieć gada w domu?

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #27 dnia: 24.03.2011, 23:50:06 pm »
Omg, dałam jednej sobie minusa, na którego zasłużyła i od razu wszyscy mówią, że tez dostaną za odezwanie się.. ;/

Ile ty masz lat?  5 ?  :laugh:
Dostałem minusa złośliwa osóbko, bo pierwszy dałem tobie za chęć trzymania żółwia w '' piwnicy'' A dodając mi - napisałaś coś w stylu za dobre warunki w piwnicy czy coś takiego... Czyli hipokryzja i złośliwość... :P
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #28 dnia: 25.03.2011, 02:38:58 am »
Ale zrobiliście na dziewczynę nagonkę, nawet jeśli nie powinna mieć żółwia to chyba jedynym sposobem jest sprawić, by sama doszła do takiego wniosku, a nie od razu ciskać gromy? Nie chodzi mi żeby słodzić i radzić w stylu "kup żółwia i jakoś to będzie", ale o przekazanie krytyki w taki sposób, aby druga strona mogła przyznać, że się myli i jednocześnie zachować swoją godność. I to czy ma 80, czy 12 lat.

Ad meritum: w kwestii kontrowersyjnej "piwnicy" i alergii. Myślę, że żółwiowi do szczęścia nie potrzeba wielce obecności właściciela, niezbędne są tylko odpowiednie warunki. Po pierwsze czystość. Dziwnie się czuję stawiając to pytanie, ale jak rozumiem, pomimo alergii będziesz żółwiowi sprzątać odchody i resztki jedzenia, i wymieniać podłoże w terra? Jeżeli od początku już to stanowi problem, to proszę przemyśl to. Po drugie, temperatura. W terra grzejemy żarówką lustrzanką, od góry. Grzałki, maty nie są dobrym pomysłem - żółwie kopią nory i dołki, mogą się dokopać i zrobić sobie krzywdę. Stepowe żółwie potrzebują ponad 20 stopni w nocy, w dzień do wygrzewania ponad 30 (pod lampą najlepiej ok.32-33 stopnie), w chłodniejszej części 25-27 stopni. Jeżeli zdecydujesz się na gatunek niezimujący, potrzebują one nawet wyższych temperatur. Proponuję zmierzyć o różnych porach temperaturę w pomieszczeniu, gdzie chcesz trzymać terra. Kolejną sprawą jest wentylacja. Żólwie mają mało wydolne płucka i łatwo je przeziębić w przeciągach. Tak jak napisała Ci ankan, najlepsze jest terra drewniane, z desek/osb, na początek radzę przekopanie działu http://forum.zolw.info/terrarium-i-wybieg/ , to daje pewne pojęcie - i  oczywiście podstawę do dalszych pytań.

Co do zimowania, to rzeczywiście żółw (stepowy) może przeżyć bez spania w zimę, ale na pewno nie jest to dla niego dobre. Nie będę się w tej kwestii jednak mądrzyć, bo w tym roku mam zamiar po raz pierwszy zimować moją żółwiczkę i jestem w tym na razie zielona. Z tego co się naczytałam na tym forum, zimowanie w lodówce jest najbezpieczniejsze, zapewnia stałą temperaturę. Poniżej 4 stopni żółwiowi coś się może stać, powyżej 8 może się wybudzić. Tak więc zimowanie bez lodówki to wersja dla doświadczonych hodowców. Pewnym rozwiązaniem jest zakup niezimującego gatunku, jak Ci już radzono wcześniej. Albo - żółwia wodnego. Myślałaś o tym? Może mogłabyś go trzymać w pokoju. Pozdrawiam
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Spocco rocco

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 0
  • 2x testudo horsfieldi, żółw stepowy
Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #29 dnia: 25.03.2011, 15:47:14 pm »
To wszystko racja, semiramido! Nawet powiem ci, Rosemarie, że z wielką chęcią pomożemy Ci się przygotować na zakup żółwia. Ale, skoro będzie siedział poza zasięgiem twojego wzroku, po co ci on? Jego obecność odczujesz raczej minimalnie. A jeśli masz alergię, to od dłuższego przebywania z żółwiem ci coś się stanie. Najlepiej to poczekaj, aż będziesz na swoim i rodzicie nie będą ci już zabraniali trzymać żółwia w pokoju. Ale też nie jestem pewien, czy wtedy będziesz miała czas zająć się gadziną. A w ogóle, nie zaczynajmy tych rozważań od tyłu strony - najpierw spróbuj się dowiedzieć, czy ty faktycznie masz tą alergię.
Pozdrawiam razem z moimi dwoma żółwikami stepowymi, Zuzią i Kapslem!


Sorry, this topic is locked. Only admins and moderators can reply.