Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 11:43:11 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dyskusja - żółw grecki Monika [scalony]  (Przeczytany 9805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Dyskusja - żółw grecki Monika [scalony]
« dnia: 26.06.2013, 20:22:14 pm »
Wątek wydzielony przez ankan z "Mój żółwik" w podziale "Żółwie greckie".


Ktoś ładnie się nami bawi....
Monika, ola1021....
Szkoda słów. :(
« Ostatnia zmiana: 27.06.2013, 15:01:50 pm wysłana przez ankan »

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Mój żółwik
« Odpowiedź #1 dnia: 27.06.2013, 00:02:17 am »
Sugerujecie, że to ta sama osoba? Myślę, że nie. Trawa by tak szybko nie wyrosła.  :laugh:
Ola wstaw jakieś dokładniejsze zdjęcia. ;)

Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Mój żółwik
« Odpowiedź #2 dnia: 27.06.2013, 00:24:12 am »
Janek nie było Cie przy mega cyrku. Ola i Monika to ta sama osoba.
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Mój żółwik
« Odpowiedź #3 dnia: 27.06.2013, 00:29:24 am »
Tak!Tego jeszcze na forum nie było.:(

A tak na marginesie... Zauważyliście, że zawsze jak jest jakaś zadyma na forum to uczestniczy w niej niejaki Tomasz?Cóż to za energiczna osóbka :)

Monika odda żółwia komuś z forum.W przeciwnym razie poniesie konsekwencje!!! >:(

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Mój żółwik
« Odpowiedź #4 dnia: 27.06.2013, 00:32:50 am »
<3 bo ten Tomasz to taki nerwusek o złotym sercu. Ale go pewna złośnica goni i tez coraz więcej zadym zalicza xD
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline Agata

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Reputacja: 13
Odp: Mój żółwik
« Odpowiedź #5 dnia: 27.06.2013, 00:50:01 am »
Ja wiem, że dziewczyna zachowywała się okropnie, nie szanowała innych forumowiczów, obrażała, nie dało się z nią dyskutować. Ale...zwróciliście uwagę, że mimo wszystko zmieniła przezroczyste wąskie akwarium na pudło o większej powierzchni, zbliżone do kwadratu? Że suche podłoże wymieniła na darń..? Nawet próbowała zacząć od nowa - pod innym nickiem. Wiem, że na dłuższą metę nie dało się z nią normalnie porozmawiać bo na wszelką krytykę reagowała agresją, jednak widać, że Wasze rady jako tako trafiają do ludzi.
Myślę, że gdyby dziewczyna ochłonęła, nabrała rozumu i pokory to zrozumiałaby, że da się, naprawdę DA SIĘ.
Szkoda, że nie wyszło. Szkoda i dla żółwia, i dla dziewczyny, i podejrzewam, że niestety, szkoda dla innego zwierzęcia które pewnie trafi po żółwiu w jej ręce..  :(

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Mój żółwik
« Odpowiedź #6 dnia: 27.06.2013, 08:24:03 am »
Tak!Tego jeszcze na forum nie było.:(

A tak na marginesie... Zauważyliście, że zawsze jak jest jakaś zadyma na forum to uczestniczy w niej niejaki Tomasz?Cóż to za energiczna osóbka :)

Monika odda żółwia komuś z forum.W przeciwnym razie poniesie konsekwencje!!! >:(
Tomku nie sądzę by ona oddała młodego żółwia, tak po prostu, którego dostała od rodziców na urodziny  i uważam, że mimo tego wszystkiego, jak opadną emocje, nie powinieneś jej do tego zmuszać, ona jest niepełnoletnia i to jej rodzice zdecydują co z żółwiem, a swoją drogą że jest chamska i bezczelna to niestety taka prawda >:D Tez miałam 14 lat , ale nie przypominam sobie bym się tak zachowywała w stosunku do starszych, a też swoje bunty miałam jak każdy  ;)
Pozdrawiam Beata :)

Offline ola1021

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 1
Odp: Mój żółwik
« Odpowiedź #7 dnia: 27.06.2013, 08:44:05 am »
 jeśli przejdzie mi przez gardło ze przepraszam ale poczułam się przez niektóre osoby naskoczona. J amam Maje od niedawna i nie mogę od razy zapewnić jej luksusów. Staram się razem z rodzicami zbudowaliśmy jej nowe rarrarium ale jeszcze nie całkiem gotowe. Więc prosze o chwilkę cierpliwości to wszystko z mojej strony. Do widzenia następnym razem. :)

Offline ola1021

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 1
Dyskusja
« Odpowiedź #8 dnia: 27.06.2013, 08:58:10 am »
Witam  ::) w tym wątku przede wszystkim chciałam was BARDZO PRZEPROSIĆ ZA MOJE ZACHOWANIE. Ale ja Maje mam od niedawna i nie jestem w stanie zapewnić jej wszystkiego od razu dobrze. I w tym także musicie mnie zrozumieć, staram się, ale mi się nie udaje i może dlatego że jestem jeszcze nie doświadczona. I na pewno jestem w stanie zapewnić Mai wszystko co najlepsze ale to jednak z WASZĄ POMOCĄ  jak tylko jeszcze byście dali mi ostatnią szansę.             



                                                                                                                                             monika1999
                                                                                                                                             ( Monika )
« Ostatnia zmiana: 27.06.2013, 09:00:12 am wysłana przez ola1021 »

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Dyskusja
« Odpowiedź #9 dnia: 27.06.2013, 09:52:02 am »
Moniko. Nikomu sie od razu wszystko nie udaje. Ale słowa w stylu " tamta pani wie lepiej" i " I tak zorbie jak mi inni mówią a nie Wy" chociaż WIESZ (bo chyba czytać ze zrozumieniem umiesz), że MY mamy rację a nie jakaś kobitka czy pan/ pani z zoologicznego.

Nie wiem tez jak posiadanie Majeczki od niedawana ma sie do tego jak nas wszystkich potraktowałaś, szczególnie Janka za to, że wszyscy się o maje troszczą i chcą żeby miała jak najlepiej.

Nie ma tez nic "do udawania się" z tych rad które dostałaś. Nie udaje Ci się  karmić ją jedzeniem a nie śmieciami? Nie udaje Ci się posłuchać nas i nie dawać jej witamin? Nie udaje Ci się kupić kastry budowlanej, dużej, na balkon zamiast wydawać więcej pieniędzy na ta miskę? Nie udaje Ci się zapytać "a siano to może być? " skoro nie byłaś w stanie doczytać, że siano pyli, pleśnieje i może uszkodzić oczy żółwia..?

Tu jest sporo nowych osób które popełniają błędy. nie maja lamp, ich żółwie źle jedzą. Ale coś ROBIĄ zamiast nas wyzywać i żartować, że im żółw umarł.

Nikt nie każde Ci na dzień dobry przygotować żółwia do zimowania..

A teraz do sedna. Spis tego co Ci potrzeba:

-Wybieg balkonowy. Może być duża kastra budowlana. Do kupienia w Castoramach, Bircomanach, OBI itp. Najlepiej jak by to był wybieg  sklecony z desek, wyłożony folia, zabezpieczony siatką od góry. Na podłoże ziemia z gliną i/lub darń. Żadnych sianek, kostek, kory czy jakich chipsów itp.
-Na wybiegu trzeba mieć: Kryjówkę. Nie doniczka tylko pudełko, najlepiej ocieplone, w środku listki brzozy np. Może być też szklarenka taka mała. Popatrz w wątkach " wybiegi" tam ludzie maja takie szklarenki. Miski x2. Jedna na wodę druga na jedzenie. z tej na wodę Skorupka musi swobodnie wychodzić . wody tyle, żeby sie nie utopiła. pyszczek ma być odkryty. Kamień Płaski, duży do wygrzewania sie. i kilka mniejszych np do obłożenia misek.
Urozmaicenia terenu. Może być usypana niska górka, trochę roślin: np Bratki, lawenda, nagietek, truskawka i pewnie ze 100 innych. tez poczytaj. w spisie roślin jadalnych. Fajnie sie sprawdzają korzenie takie jak do akwarium takie "kłody" nieduże. żółwie to zdobywcy gór i lubią się wspinać. tylko żeby ostry nie był i za wysoki.
-Termometr, żeby sprawdzić jaka jest temperatura na wybiegu, co by go nie przechłodzić.

-Terrarium: Im większe tym lepsze. zbite z desek, płyt osb, zrobione ze starej szafki czy szuflady. żadne miski czy akwaria.. Podłoże ziemia z glina i/lub darń. Wyposażenie jak na wybieg i dodatkowo:
-Termometr i Higrometr: tak żółwie MUSZĄ mieć odpowiedzią temperaturę i wilgotność.
-Kryjówka: tu może być doniczka, jakiś domek. trzeba popatrzeć po dziale "terraria" i tam jest 100 pomysłów.
-Lampy: Grzewcza. Tak ją trzeba dopasować ( żarówkę lustrzanką. do kupienia w hipermarkecie chociażby za kilka złotych) żeby było pod nią ok 35 stopni. Ma świecić na jeden koniec terra tak ,żeby tam gdzie jest kryjówka było najchłodniej.. UVB: ja mam EGZO TERRA REPTI GLO. Może być innej firmy, ważne żeby była 10 % czyli w tej firmie co ja mam oznaczenie 10.0. Tą kupisz w sklepach zoologicznych. wydatek rzędu ok 60 zł. Obie lampy z grubsza świeca się cały dzień. Oczywiście jak skorupka jest w terra a nie na wybiegu. Naturalne słońce działa lepiej.  UVB ma być też tak, żeby nie świeciła do kryjówki, na wysokości zalecanej przez producenta.

Terrarium jak i wybieg należy zraszać 2 x dziennie, tak żeby była odpowiednia wilgotność. Dla Greka to musi ktoś inny Ci powiedzieć bo ja mam stepka.

Teraz dieta. Podstawa to chwasty: Mlecz, babki, z koniczyną nie przeginaj. Jest spis roślin który dostałaś ze 20 razy już. Potrzebna jest sepia, taka dla papug którą ścierasz na jedzenie 2-3 razy w tygodniu o ile WET od GADÓW nie zaleci inaczej. Bez wiedzy dobrego weta od gadów nie dajemy ŻADNYCH witamin. Nie dajemy tez oczywiście sałaty, pomidorów, truskawek, jabłek. Żółw je tylko to co jest w stanie zaleć w swoim naturalnym środowisku na wysokości swojego pyszczałka.

Nie smarujemy niczym skorupy. Jedyne "zabiegi" to kąpiel żółwia. w ciepłej, nie gorącej wodzie, tak by nie utopił się. tyłek ma być zanurzony ale nie Pysiak. Niech specjaliści od Greczków wypowiedzą się ile czasu.

Nie puszczamy żółwia na podłogę,.. Nie zaczepiamy, nie szturchamy. Możemy popukać w terra. NA ręce bierzemy go TYLKO jeśli musimy. Żółw nie jest nieśmiały, nie jest wredny. To dzikie zwierzę które się nas boi i to uszanujmy. Wiec koniec słit fociek na stołach czy rękach,chyba, ż eprzy okazji jakichś czynności pielęgnacyjnych.

Na koniec choć nie mniej ważne. WETERYNARZ taki prawdziwy. Od gadów. Powiedz gdzie mieszkasz, znajdziemy CI sprawdzonego jak najbliżej. trzeba sprawdzić czy Maja nie ma robali, trzeba Ci jeszcze raz wszystko wytłumaczyć, zobaczyć jak dziób i pazurki. Sprawdzić stan skorupy.
« Ostatnia zmiana: 27.06.2013, 10:00:27 am wysłana przez Minka »
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline aksanaa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 1
Odp: Dyskusja
« Odpowiedź #10 dnia: 27.06.2013, 09:59:43 am »
Moniko jest jedna bardzo wazna zasada, ktora powinnas przestrzegac. Jesli zadasz szacunku dla siebie, szanuj innych. Weszlas na forum, napisalas ze Maja to Twoj wymarzony prezent, wiec zanim do Ciebie przyszedl powinnas wczesniej stworzyc mu warunki, wejsc na to forum i zapytac sie jak i co zrobic zeby bylo dobrze zanim Maja u Ciebie bedzie. Ja mojego pierwszego zolwia dostalam 20 lat temu, tak jak napisal mi Tomasz bylo wtedy malo informacji i popelnialam bledy. Przy moich kolejnych zolwiach niestety tez pare bledow popelnilam zostalam za to objechana na tym forum, ale wzielam sobie rady do siebie i nie zamierzalam sie obrazac ani obrazac innych. Moja zolwica mimo usilnych staran moich i veterynarza niestety nie przezyla...jest w tym troche mojej winy, moglam lepiej sie postarac. Mimo odpowiedniej diety (nigdy jie dostala owoca ani salaty) terrarium itd. Moim bledem bylo ze wypuszczalam ja zeby pochodzila po domu i wierzylam ze ona domaga sie pieszczot. I kierowalam sie informacjami ktore mialam przestarzale. Mylilam sie, zostalam uswiadomiona. W tej chwili calkiem inaczej postepuje z moja mloda zolwica i mam nadzieje, ze dozyje ona w naszej rodzinie dlugiej spokojnej starosci, bo wszyscy ja kochamy a i moje dzieci ucza sie jakmsie powinny nia prawidlowo opiekowac. W tej calej mojej wypowiedzi chodzi o to ze nie tylko Ty bledy popelnialas, ale trzeba sie do tego przyznac samemu przed soba. I szanowac ludzi ktorzy chca Ci pomoc poprawic zycie Twojej gadzinki. Tyle z mojej strony, a jesli wybacza Ci ludzie ktorych tak potraktowalas, to wiedz ze sa to na prawde ludzie o wielkim sercu.

Pozdrawiam.

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Dyskusja
« Odpowiedź #11 dnia: 27.06.2013, 10:11:02 am »
Moniko cieszę się, że napisałaś do nas, oj narozrabiałaś, ale już nie będę do tego wracać, gratuluję odwagi napisałaś, przeprosiłaś, przyznałaś się do błędu tak trzymaj ;)Napisz proszę o nowym terro które przygotowujesz w dużej szufladzie ?
Pozdrawiam Beata :)

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Dyskusja
« Odpowiedź #12 dnia: 27.06.2013, 10:11:58 am »
Zgadzam się z tym, co napisały moje poprzedniczki.Najważniejsze to zrozumieć, że za nickami z forum kryją się ludzie w różnym wieku i nie wolno ich obrażać NIKOGO, wyzywać od "kurw" (jak to miało miejsce na ShoutBoxie) lub pisać "morda w kubeł" itp..Na ulicy też tak robisz?Na podwórku przed blokiem?Szanuj innych a będziesz też szanowana.Owszem na forum czasem dyskutujemy dość ostro, ale nikt nikogo nie obraża i nie wyzywa.Rozumiemy się?!

Teraz to przede wszystkim musisz podjąć decyzję, czy zamierzasz zatrzymać żółwika czy oddajesz do adopcji.
Ja jestem za tym, abyś przekazała go komuś z forum, kto zapewni mu odpowiednie warunki.
Pamiętaj - hodowla żółwia jest BARDZO trudna i wymaga dużej wiedzy.

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Dyskusja
« Odpowiedź #13 dnia: 27.06.2013, 10:18:17 am »
I pieniędzy (tak o tym tez trzeba mówić.. pies będzie spał na kocu i jadł gorzej przez jakiś czas, żółw musi mieć warunki). Pamiętaj tez Moniko, ze masz żółwia gatunku zimującego. Więc musisz mieć piwnicę, lub osobną lodówkę (nie jestem fanką zimowania w tej domowników. "otwórz -zamknij" jak skorupka ma spać? :P) Albo się podejmujesz i całym sercem starasz się, żeby skorupka miała jak najlepiej, szanujesz to jak musi żyć albo oddaj.
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Mój żółwik
« Odpowiedź #14 dnia: 27.06.2013, 10:21:35 am »
jeśli przejdzie mi przez gardło ze przepraszam ale poczułam się przez niektóre osoby naskoczona. J amam Maje od niedawna i nie mogę od razy zapewnić jej luksusów. Staram się razem z rodzicami zbudowaliśmy jej nowe rarrarium ale jeszcze nie całkiem gotowe. Więc prosze o chwilkę cierpliwości to wszystko z mojej strony. Do widzenia następnym razem. :)

Proszę Cie nie kręć już.Nikt na Ciebie nie naskoczył.Przeczytaj ten wątek od początku i sama zobacz!
Nie dziw się, że nikt tu nie ma do Ciebie zaufania.Zawiodłaś nas.

Pisałaś, że Twój żółw nie żyje!
Teraz piszesz, że z rodzicami przygotowujesz terrarium, a wczoraj napisałaś, że Twoja mama nie żyje!No ludzie kochani!!! :o
Oprócz tego podawałaś się za swojego tatę....

Moniko zacznij z nami współpracować proszę i nie kłam - zwłaszcza w tak odrażający sposób.BARDZO CIĘ PROSZĘ!