Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 25.04.2024, 06:55:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Imionowy zamęt [wydzielony]  (Przeczytany 10171 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Imionowy zamęt
« Odpowiedź #15 dnia: 24.04.2013, 11:08:11 am »
Ano widzisz, jak napisałeś - wszystko zależy od odbiorcy. A nazwy są wieloznaczne. I nie wszystkim tak samo się kojarzą.
Tobie Mahomet czy Allah nie przeszkadza - ale muzułmanin mógłby się poczuć urażony.
Pluton - to planeta, pierwiastek ale też bóg podziemi i świata zmarłych.
Katrina to imię - ale szczególnie w Nowym Orleanie jest kojarzona z huraganem, śmiercią i zniszczeniem.
Idąc tym tropem Czarnobyl i Prypeć były miastami na Ukrainie; siegając jeszcze głębiej - czarnobyl to nazwa rośliny - bylicy - czarnego piołunu.
W dziejach świata było mnóstwo krwawych, złych postaci historycznych. Potrafili więcej ludzi wymordować niż Hitler czy Stalin. Zawsze jak się chce - to można się doszukać czegoś negatywnego. Jak stare przysłowie mówi - jak się chce psa uderzyć to i kij się znajdzie.

Dlatego imion się czepiać nie powinniśmy i doszukiwać w nich ukrytego dna.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Imionowy zamęt
« Odpowiedź #16 dnia: 24.04.2013, 14:25:18 pm »
Aniu, tylko że nazwa Czarnobyl kojarzy się wielką tragedią.I to nie tylko w naszym kręgu kulturowym.
Miasto Prypeć powstało z myślą o robotnikach pracującym w elektrowni w Czarnobylu.
Za dwa dni mija zresztą kolejna smutna rocznica tej katastrofy - 26 kwietnia.

Prypeć -Miasto zostało założone 4 lutego 1970 r. jako osiedle dla pracowników elektrowni jądrowej Czernobylskaja (tzw. ЧАЕС). Położone było około 4 km od tej elektrowni. 27 kwietnia 1986 r., dzień po katastrofie w Czarnobylu, zapadła decyzja o (w pierwotnych zamiarach czasowej) ewakuacji miasta. Około 50 tysięcy mieszkańców do wieczora musiało opuścić swoje domy. Do godz. 16.30 tego samego dnia ewakuacja została zakończona. Dwie godziny później oddziały milicji ponownie przeszukały miasto, odnajdując 20 osób, które miały zamiar uniknąć wyjazdu. Dla pracowników elektrowni i ich rodzin w latach 1986-88 zbudowano nowe miasto Sławutycz.

W tym przypadku "odbiorcą" tych niesmacznych nazw jest całe forum.Nie tylko użytkowniczka, która je wymyśliła...

A tak na marginesie..... Jest przecież wiele, wiele nazw, które mogą posłużyć za imiona.Nie trzeba być na siłę oryginalnym, a przy tym nietaktownym.A na dodatek upierać się przy swoich racjach i to w tak "pyskaty" sposób.
« Ostatnia zmiana: 24.04.2013, 14:35:08 pm wysłana przez tomaszw »

Offline Osamka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: -1
Odp: Imionowy zamęt
« Odpowiedź #17 dnia: 24.04.2013, 14:58:57 pm »
Na siłę to na razie Ty upierasz sie przy wypowiadaniu absolutnie nie na temat. Proszę Cie, daj już spokój, znamy Twoje zdanie na ten temat, wypowiedziales sie - Okej, masz do tego prawo. Teraz tworzysz tu zbędny offtop, nic więcej nie wnosisz do dyskusji. Nie musza Ci sie te imiona podobać, do tego tez masz prawo. Nie wiem co masz na celu pisząc ciągle to samo i do ewentualnego "pyskowania" sam prowokujesz. Choć mam wrażenie, ze w tej sytuacji nieco przesadziles z użyciem tego slowa.

Mam nadzieje, ze jakiś moderator zainteresuje sie tym tematem i wykasuje zbędne wypowiedzi, bo zrobil sie tu śmietnik.

Dziękuje, nie mam juz nic Panu do powiedzenia, polecam zakończyć te bezsensowną dyskusje. Jeżeli chcesz mi cos przekazać, możesz napisac wiadomość. Nie zasmiecaj forum.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Imionowy zamęt
« Odpowiedź #18 dnia: 24.04.2013, 15:28:52 pm »
Posty zostały wycięte z wątku głównego i wydzielone w osobny.

I mam nadzieję na niekontynuowanie tematu. Uznajmy, że każdy ma prawo nazwać swojego zwierzaka jak mu się podoba. Każdy też może wyrazić swoją negatywną opinię a propos imienia - ale różnica w gustach czy poglądach nie powinna być zarzewiem konfliktów i nietematycznych sporów oraz wzajemnego obrażania się. 
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Imionowy zamęt [wydzielony]
« Odpowiedź #19 dnia: 24.04.2013, 20:32:07 pm »
Rozumiem, że moderator musiał wydzielić ten wątek - z uwagi na jego treść, ale dlaczego to ja zostałem wymieniony jako założyciel tego wątku?Nie zgadzam się na to.W tej sytuacji proszę o całkowite wykasowanie tego wątku.Ja tego nie zakładałem i nie podpisuję się pod tym.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Imionowy zamęt [wydzielony]
« Odpowiedź #20 dnia: 24.04.2013, 20:45:32 pm »
Tomaszu, polecam lekturę regulaminu forum, szczególnie punktu 4:

"Posty powinny być umieszczane we właściwym dziale forum a w przypadku zamieszczenia ich w niewłaściwym dziale mogą one zostać przeniesione lub usunięte bez wiedzy i zgody autora."


[..]dlaczego to ja zostałem wymieniony jako założyciel tego wątku?
Odpowiadając na Twoje pytanie, zostałeś wymieniony jako założyciel tego wątku, ponieważ jako pierwszy pogalopowałeś w off-top, zamiast dyskutować o żółwiach.
« Ostatnia zmiana: 24.04.2013, 20:47:57 pm wysłana przez semiramida »
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Imionowy zamęt [wydzielony]
« Odpowiedź #21 dnia: 24.04.2013, 20:49:19 pm »
Nikt mnie nie zapytał o zdanie.
W dalszym ciągu nie zgadzam się na to!

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Imionowy zamęt [wydzielony]
« Odpowiedź #22 dnia: 24.04.2013, 20:53:03 pm »
I nikt nie będzie w takich sytuacjach pytał. Przeczytaj cytowany punkt 4. Moderator ma prawo dowolnie przenieść bądź skasować wiadomość umieszczoną w niewłaściwym dziale bez pytania o zgodę, a nawet bez zgody w ogóle.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Imionowy zamęt [wydzielony]
« Odpowiedź #23 dnia: 24.04.2013, 21:13:07 pm »
Ale to jest świństwo, co Wy tu robicie!!!!! >:( >:D
Świństwo!!!!!
 

Dodano 24.04.2013, 22:38:31 pm
Moderator ma prawo dowolnie przenieść bądź skasować wiadomość umieszczoną w niewłaściwym dziale bez pytania o zgodę, a nawet bez zgody w ogóle.

To niech skasuje!
« Ostatnia zmiana: 24.04.2013, 22:38:31 pm wysłana przez tomaszw »

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Imionowy zamęt [wydzielony]
« Odpowiedź #24 dnia: 24.04.2013, 22:43:39 pm »
Ale to jest świństwo, co Wy tu robicie!!!!! >:( >:D
Świństwo!!!!!
 

Dodano 24.04.2013, 22:38:31 pm
Moderator ma prawo dowolnie przenieść bądź skasować wiadomość umieszczoną w niewłaściwym dziale bez pytania o zgodę, a nawet bez zgody w ogóle.

To niech skasuje!

Dowolnie, znaczy według własnej woli. Nie Twojej.

Wątek zostaje. Trzeba brać odpowiedzialność za to, co się pisze. Przy okazji, dziękuję za minusa.
« Ostatnia zmiana: 24.04.2013, 22:45:20 pm wysłana przez semiramida »
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Imionowy zamęt [wydzielony]
« Odpowiedź #25 dnia: 24.04.2013, 22:48:45 pm »
Bardzo proszę!
Należał Ci się jak nic!

Nie wiem jak to się stało, że zostałaś moderatorem na tym forum...

Offline evereen

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 7
Odp: Imionowy zamęt [wydzielony]
« Odpowiedź #26 dnia: 24.04.2013, 22:51:33 pm »
Tomasz, daj juz spokoj.
Regulamin jest, sam zaczales dyskusje o imionach, moderatorzy przeniesli bo sa tu od przestrzegania porzadku i to jest dla kazdego logiczne.
Jezeli zas chodzi o imiona zolwi jest to tylko i wyłącznie sprawa wlasciciela (jak zwykle sa wyjatki od reguły, np nazwiska, ale tu tez mozna by dyskutowac). Imiona Czarnobyl i Prypec jasno wskazuja, ze osoba je nadajaca miala jakis konkretny powod, zeby tak nazwac swoje zolwie. I nie sadze, ze specjalnie po to, aby wzniecac jakiekolwiek kontrowersje. A jezeli nawet to i tak pamieć tych nazw jest silniejsza i zawsze sie sama obroni.
Rownie dobrze moglaby nazwac zolwie Hiroszima i Nagasaki i ja bym to odebrala jako dowod pamieci, a nie jak kpiny z cudzego nieszczescia.

Bardzo szybko sie potrafisz zdenerwowac i tracisz opanowanie :(
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: 24.04.2013, 22:53:52 pm wysłana przez evereen »

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Imionowy zamęt [wydzielony]
« Odpowiedź #27 dnia: 24.04.2013, 22:51:58 pm »
Bardzo proszę!
Należał Ci się jak nic!

Nie wiem jak to się stało, że zostałaś moderatorem na tym forum...

Bo mam anielską cierpliwość. :) Miłego wieczoru!
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline evereen

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 7
Odp: Imionowy zamęt [wydzielony]
« Odpowiedź #28 dnia: 24.04.2013, 22:54:52 pm »
Amen  <angel>

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Imionowy zamęt [wydzielony]
« Odpowiedź #29 dnia: 25.04.2013, 15:42:59 pm »
Semiramida zawsze na straży prawa  :-*