Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 00:36:36 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Imionowy zamęt [wydzielony]  (Przeczytany 10150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Imionowy zamęt [wydzielony]
« dnia: 23.04.2013, 22:25:55 pm »
POCZĄTEK (fragment postu z innego, pierwotnego wątku o małych żółwiach lamparcich, który rozpętał imionową burzę. Wątek o żółwiach rozpoczęła wiec Osamka - a tomaszw jako pierwszy zaczął temat imion gadzinek).

Dodane przez ankan

Witam,

chciałam się podzielić z Wami kilkoma zdjęciami moich lampartów:)
Zwą się Czarnobyl i Prypeć. Imiona dosyć nietypowe, acz nie wydaje mi się żeby konieczne było pisanie co mną kierowało - spokojnie, nie są napromieniowane :D

Płci za nic nie mogę określić, ale może to kwestia tego, że oba żółwiki nie mają nawet trzech lat. Pożyjemy, zobaczymy:)


Przyznam, że imiona żółwi są bardzo nie na miejscu.Czarnobyl i Prypeć....

W Czarnobylu miała miejsce największa katastrofa ekologiczna w historii ludzkości.W wyniku awarii reaktora zginęło wielu ludzi.Inni stracili swoje domy.Tych których nie zabiła choroba popromienna wykończyły choroby spowodowane promieniowaniem.Przez lata po wybuchu rodziły się zdeformowane lub martwe dzieci i zwierzęta - zarówno na terytorium Ukrainy jak i Białorusi.Mam tu na myśli tereny skażone.Radzę przeczytać książkę poświęconą tej tragedii, która niedawno wyszła.

Nazwanie tak żółwi było bardzo złym pomysłem.Mi te nazwy kojarzą się z niewyobrażalną ludzką tragedią....

http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarnobyl
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prype%C4%87_(miasto)

Rzeka Prypeć - silnie skażona:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prype%C4%87_(rzeka)
« Ostatnia zmiana: 25.04.2013, 10:35:20 am wysłana przez ankan »

Offline Osamka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: -1
Odp: Imionowy zamęt
« Odpowiedź #1 dnia: 23.04.2013, 22:32:27 pm »
Jest to kwestia dystansu i rozróżnienia pewnych rzeczy - nazwanie ich tak to mój własny wymysł (nie przeczę, mam swoje dziwactwa) acz nie wyklucza to bynajmniej faktu, że wiem co się tam stało i mam tego 100% świadomości. Mimo całej sympatii do moich żółwi, śmiem twierdzić że im to akurat obojętne. Zresztą widzę tu zejście na dyskusję światopoglądową, a nie w tym celu zamieściłam ten post na forum, więc o ile wszelkie uwagi dotyczące hodowli i opieki nad żółwiami jak najbardziej biorę sobie do serca, to tej już nie będę komentować.

Potraktuj te imiona jak zlepek głosek, a nie brak szacunku dla ofiar owej katastrofy. Dziękuję.

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
« Ostatnia zmiana: 23.04.2013, 22:35:53 pm wysłana przez tomaszw »

Offline Osamka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: -1
Odp: Imionowy zamęt
« Odpowiedź #3 dnia: 23.04.2013, 22:41:41 pm »
Cieszę się bardzo, że polecasz mi kolejną pozycję do mojej biblioteki. Tak, kolejną. Widzę, ża nadal masz wrażenie iż nie wiem o co chodzi.

Społeczeństwo jest teraz przewrażliwione. Zamiast skupić się na realnych problemach, przeciwdziałaniu im czy pomocy tym, którzy owe problemy mają, zaczynają czepiać się takich banałów jak klika głosek.  Z całym szacunkiem, ale nie będąc zbytnio ograniczonym, można pewne rzeczy spróbować zrozumieć. Albo zignorować. Zamiast marnować czas na pouczanie mnie i burzenie się w związku z imionami moich gadzin, zrobiłbyś coś żeby rzeczywiście pomóc ofiarom katastrof mniejszych czy większych.

http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/8/pajacyk

Kliknij na pajacyka, więcej zdziałasz.


Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Imionowy zamęt
« Odpowiedź #4 dnia: 23.04.2013, 22:50:56 pm »
A skąd wiesz, że nie pomagam?!
Wyobraź sobie, że pomagam i to od lat!!!!


Pozostałe Twoje wypowiedzi zostawię bez komentarza....
Życzę powodzenia w życiu z TAKIM podejściem....

Offline chroman91

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 3
Odp: Imionowy zamęt
« Odpowiedź #5 dnia: 23.04.2013, 22:58:48 pm »
Imiona nadawane przez nas zwierzętom to kwestia gusty , a wiadomo o gustach się nie dyskutuje ;)

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Imionowy zamęt
« Odpowiedź #6 dnia: 23.04.2013, 23:07:21 pm »
Imiona nadawane przez nas zwierzętom to kwestia gusty , a wiadomo o gustach się nie dyskutuje ;)

Z kim ja tu dyskutuję? :o
Tu nie chodzi o gust tylko o takt, dobry smak i szacunek dla ludzkiej tragedii!
Czy to tak trudno zrozumieć?!

Jak tak dalej pójdzie to kolejnymi żółwiami będą: Smoleńsk, Auschwitz, Katyń, Osama Bin Laden, Stalin, Hitler....

Szok! :o Coś strasznego!!!Tego jeszcze nie było na tym forum. :(

Ludzie Wy się trochę zastanówcie co robicie!!!!
« Ostatnia zmiana: 23.04.2013, 23:12:35 pm wysłana przez tomaszw »

Offline Osamka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: -1
Odp: Imionowy zamęt
« Odpowiedź #7 dnia: 23.04.2013, 23:10:35 pm »
Napisałam już jak to widzę, więc proszę - przestań. Wypowiadasz się nie na temat, właśnie dostarczasz roboty moderatorom. Miej choć trochę szacunku do ich pracy, skoro do mnie za mój brak taktu i "dobrego smaku" już nie masz:P

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Imionowy zamęt
« Odpowiedź #8 dnia: 23.04.2013, 23:18:55 pm »
Napisałam już jak to widzę, więc proszę - przestań. Wypowiadasz się nie na temat, właśnie dostarczasz roboty moderatorom. Miej choć trochę szacunku do ich pracy, skoro do mnie za mój brak taktu i "dobrego smaku" już nie masz:P

Z przykrością stwierdzam, że nie mam do Ciebie szacunku za grosz! >:(
Gratuluję "udanego" pierwszego dnia na forum! >:(
Rób tak dalej!

Offline QDŁ

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 3
  • Step Leonardo
Odp: Imionowy zamęt
« Odpowiedź #9 dnia: 23.04.2013, 23:21:26 pm »
Ej, ludzie... nie po to jest forum;)

Trochę luzu i szacunku nikomu nie zaszkodzi, zrobił się mały off-topic ale można powrócić do sedna sprawy.

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Imionowy zamęt
« Odpowiedź #10 dnia: 23.04.2013, 23:49:16 pm »
Życzę więc powodzenia i ..... szczerze radzę więcej MYŚLEĆ, bo z tego, co widzę to społeczeństwo durnieje nam w zastraszającym tempie. :(

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Imionowy zamęt
« Odpowiedź #11 dnia: 24.04.2013, 07:43:01 am »
Osamka gratuluję maluchów- są piękne :) dostałaś mase rad dot. ich hodowli. Jak najszybsze wdrożenie tych zasad pomoże Ci uniknąć lub znacznie ograniczyć chociażby piramidalny kształt pancerza czy problemy ze stawami :) zadbaj o prawidłowa wilgotność w terrarium to bardzo ważne dla maluszków.

Tomasz miałam przemilczeć Twoje wypowiedzi, bo z tego co widzę masz bardzo specyficzny charakter, sposób bycia... nie wiem z czego wynika Twoje podejście do uzytkowników forum.
Słowo Czarnobyl czy Prypeć nie jest zakazane, nie obowiązuje nas żadna cenzura, więc nie rozumiem też wielkiego oburzenia i przepychanek w zakresie imion żółwi. Jeden swojego gada nazwie Tuptuś a drugi Czarnobyl i ma do tego pełne prawo - to jego decyzja. Ludzie szanujmy swoją wolność, bo co rusz spotykam się z próba narzucenia komuś sposobu bycia czy myślenia - a szkoda, bo różnorodność jest niezbędna.
Rzuciło mi się w oczy też jedno Twoje zdanie
"Najpierw poznajemy zasady hodowli, a potem kupujemy zwierzę KTÓRE NIE JEST ZABAWKĄ!!! ". Rozumiem, że Ty 20 lat temu też znałeś dobre zasady hodowli gadów i od początku wiedziałeś czego dokładnie potrzebują.
Troszkę pokory.

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Imionowy zamęt
« Odpowiedź #12 dnia: 24.04.2013, 09:38:31 am »
Tomasz miałam przemilczeć Twoje wypowiedzi....

I tak trzeba było zrobić!


Rozumiem, że Ty 20 lat temu też znałeś dobre zasady hodowli gadów i od początku wiedziałeś czego dokładnie potrzebują.

Nie wiedziałem.Prześledź moje wypowiedzi sprzed dwóch lat to nie będziesz wypisywać takich rzeczy.


Widzę, że rzeczywiście nie wiecie, o co tu chodzi.Proponuję pojechać do Prypeci i zobaczyć wszystko na własne oczy oraz porozmawiać z ludźmi, którzy to przeżyli.Wtedy już nigdy nikomu z Was nie przyjdą do głowy takie pomysły i może skończą się wypowiedzi typu "przecież nic takiego się nie stało".Wstyd!
« Ostatnia zmiana: 24.04.2013, 09:42:49 am wysłana przez tomaszw »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Imionowy zamęt
« Odpowiedź #13 dnia: 24.04.2013, 10:20:45 am »
Tomasz ja nie rozumiem Twojego oburzenia. Nikt się przecież nie żartuje na temat tragedii jaka miała miejsce w Czarnobylu.
Ale jaki ma to związek z imieniem żółwia? Dla mnie żaden - a nadanie żółwiowi imienia Czarnobyl wcale nie oznacza ignorancji i niewiedzy właściciela w temacie ani nabijania się z katastrofy.
Czy dla Ciebie jak ktoś nazwie żółwia Katrina - to jest równoznaczne z naśmiewaniem się z ludzi którzy stracili dach nad głową podczas tego huraganu?
Czy to oznacza że huragan, tajfun czy tsnunami też są zakazane - bo przecież to żywioły powodujące katastrofy w których giną ludzie? A pluton, uran, reaktorek? W ten sposób można podać wiele imion, które być może się komuś będa kojarzyły z jakaś tragedią a inne może obrażą czyjeś uczucia religijne - bo co będzie jak nazwiesz żółwia Arka, Noe albo Koranek? Albo np. Attyla, Tyberiusz, Wlad Drakula, Batory itp? Imiona "złych" postaci historycznych też są zakazane?
Moim zdaniem brnąc w stawianie znaku równości między imieniem a doszukiwaniem się dwuznacznych intencji dojdziemy do absurdów. A chyba nie o tym na forum mamy dyskutować. 
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Imionowy zamęt
« Odpowiedź #14 dnia: 24.04.2013, 10:38:48 am »
Katrina - najpierw było imieniem, a dopiero potem stało się nazwą huraganu.

Imiona Pluton, Uran maja podwójne znaczenie, bo są to tez nazwy planet.Zresztą nazwy pierwiastków chemicznych raczej nie kojarzą się z czym złym, no chyba że dokonamy wielkiej nadinterpretacji.

Tajfun, huragan nie są zakazane, bo akurat nie kojarzą się z konkretną tragedia - chyba, że dodamy do nich nazwę miejsca, gdzie dokonały zniszczenia.

Imiona i nazwy religijne z naszego kręgu kulturowego mogą budzić kontrowersje.Nikt nie ośmieli się nazwać żółwia Bóg, Jezus czy Niepokalana Maryja.Chociaż już Noe, Arka jest ok.

Imiona i nazwy religijne z innych kręgów kulturowych raczej nie wywołują oburzenia.Niech żółw ma na imię Mahomet, Allah itp..

Postacie historyczne.... Zależy jaką rolę odegrały.Nikt chyba nie nazwie żółwia Hitler, Stalin, Dzierżyński....

Wszystko zależy od poczucia dobrego smaku i kontekstu kulturowo - geograficznego.