Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 08:54:54 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jak przekonać rodziców żeby pozwolili mi kupić żółwia  (Przeczytany 6318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaxxeR

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Chciałbym sobie kupić żółwia. Czytam dużo to tych zwierzętach. zdaję sobie sprawę jaka to ogromna odpowiedzialność.
moje pytanie brzmi jakich argumentów użyć żeby przekonać rodziców żeby pozwolili mi kupić tego żółwi.
tutaj jest parę argumentów http://www.żółwie.com.pl/zolw-dla-dziecka-tak-czy-nie/ lecz chciałbym aby pomogli mi je poszukać będę bardzo wdzięczny


Z góry dziękuje

pozdrawiam 

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Jak przekonać rodziców żeby pozwolili mi kupić żółwia
« Odpowiedź #1 dnia: 12.07.2013, 17:44:14 pm »
Witam Cie.Ile masz lat moze nam zdradzisz.Mieszkasz w bloku,w domku?
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Jak przekonać rodziców żeby pozwolili mi kupić żółwia
« Odpowiedź #2 dnia: 12.07.2013, 17:49:59 pm »
Nie szukaj porad po necie tylko usiądź z rodzicami i porozmawiaj. Zastanówcie się czy macie warunki, czas, miejsce. Czy w razie czego będą w stanie sami się nim zajmować. Wreszcie, jaki gatunek byłby dla Was najlepszy.
Myślę, że tak najszybciej idzie się rodzicami dogadać.

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Jak przekonać rodziców żeby pozwolili mi kupić żółwia
« Odpowiedź #3 dnia: 12.07.2013, 18:06:45 pm »
Właśnie. Wypisz za i przeciw,weź pod uwagę budżet rodziny, wasz czas, to czy macie co ze zwierzakiem zrobić w wakacje itp... Czy macie jak dojechać do specjalisty od gadów? czy macie gdzie zimować jeżeli wybierzecie żółwia zimującego? Masz jak zapewnić mu duże terrarium i wybieg na dworze latem? Przedyskutuj z rodzicami to wszystko.. Bo chcieć to nie wszystko.. Jeżeli możesz zapewnić mu dobre warunki to argumenty same przyjdą np po przeczytaniu dokładnie tego forum. Żółwie to fascynujące zwierzaki DO OGLĄDANIA.. Są fascynujące, godzinami można na nie patrzeć, na ich wybryki i pomysły albo na to jak jedzą:) Ale to nie taki zwierzak jak pies czy kot. Nie przyjdą na głaskanie, nie nosi się ich na rękach, nie idzie się z nimi pobawić..  Żyją długo, ale wymagają rygorystycznych warunków i dużo uwagi i wiedzy. musisz po prostu z rodzicami rozważyć za i przeciw..
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Jak przekonać rodziców żeby pozwolili mi kupić żółwia
« Odpowiedź #4 dnia: 12.07.2013, 18:52:41 pm »
skoro rodzice sie nie zgadzaja to pewnie jakies powody ku temu sa.pewnie zdaja spobie sprawe ze obowiazki z tak trudnym w utrzymaniu zolwiem spadna potem na nich....kupcie kota :P
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)