Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 18:58:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mój pies Tołdi  (Przeczytany 5599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline VellaBella

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 4
Mój pies Tołdi
« dnia: 19.06.2011, 11:14:07 am »
Przedstawiam Wam mojego psa:
 

Dodano 19.06.2011, 11:24:15 am
Opowiem Wam jego historię. Otóż znalazłam go 1,5 roku temu w lesie. Pies był tak słaby, że nie stawał na łapy. Krążyło nad nim stado much i komarów. Całe ciało pokryte miał ropiejąco-krwawiącymi ranami. Wróciłam do domu, zabrałam stare prześcieradło i rękawice spawalnicze i wróciłam po zwierzę. Zabrałam go do samochodu i pojechałam do weterynarza. Pani doktor stwierdziła jak pracuje jeszcze nie widziała takiego czegoś i że pies nadaje się do eutanazji. Parę dni (może 2-3) i zdechnie. Jest skrajnie wycieńczony i nie daje mu dużych szans na przeżycie. Spojrzałam w te jego czarne oczęta i powiedziałam, że nie mam serca go uśpić. Postanowiłam, że będę walczyć o jego życie. I udało się. Leczenie trwało 6 miesięcy. Codziennie kąpałam go w nizoralu, a pózniej w rumianku. Opracowałam specjalną dietę na jego schorowane jelita. Leczenie szło żmudnie, bo choroby skóry, na które głównie chorowała psinka są ciężkie do wyleczenia i przewlekłe. Ale pomału, małymi kroczkami wyszliśmy na prostą.
Dziś Tołdi nie choruje już na nic. Śpi ze mną w łóżku i ma lepiej niż nie jeden człowiek. Czasem się śmieję, że szczęście się do niego uśmiechnęło tak jakby wygrał 6 w totolotka. Jest radosnym psem i wydaje mi się, że kocha mnie najbardziej na świecie. Ma puszystą sierść i waży 9 kg (a jak go znalazłam ważył zaledwie 3kg). Cieszę się, że mogłam ocalić choć jednej istocie życie ;D
 

Dodano 19.06.2011, 11:25:51 am
A dodam, że na tych zdjęciach pies już był w bardzo dobrym stanie. To jakieś 3 miesiące od znalezienia.
« Ostatnia zmiana: 19.06.2011, 11:25:51 am wysłana przez VellaBella »

Offline Agata

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Reputacja: 13
Odp: Mój pies Tołdi
« Odpowiedź #1 dnia: 19.06.2011, 11:31:56 am »
Wieli plus za odratowanie psiny :) miał wiele szczęścia, że te 1,5 roku temu spotkaliście się w lesie.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Mój pies Tołdi
« Odpowiedź #2 dnia: 19.06.2011, 13:17:38 pm »
Super! Ale ma kochaną mordkę :)

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Mój pies Tołdi
« Odpowiedź #3 dnia: 19.06.2011, 20:59:17 pm »
Ale historia, ogromny szacun dla Ciebie ... normalnie nędzny jak szczurek ... i nie piękny.. ale coś słodkiego mu się czaiło w kędziorkach ;) ciekawa jestem jak wygląda teraz, zamieść aktualne foty

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Mój pies Tołdi
« Odpowiedź #4 dnia: 19.06.2011, 22:43:54 pm »
No normalnie wielki plus dla ciebie  ;)