Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 10:53:00 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mój nowy współlokator :)  (Przeczytany 8882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Mój nowy współlokator :)
« Odpowiedź #15 dnia: 01.07.2011, 20:32:48 pm »
Ja kiedyś na allegro złapałam super ofertę 100sztuk karaczanów argentynskich za 30zł, one się dobrze mnożą, wiele im do szczęścia nie trzeba. Ten gatunek jest dość duży, ładny i nie chodzi po szybach :). Ja u moich mam troche psiej karmy, płatki owsiane, daje im troche zieleniny, czasem owoce, warzywa i od czasu do czasu troche mięska. I troche waty nasączonej wodą. Mam je w faunaboxie, kiedyś miały ziemie, kamienie, kore itp, ładnie im wszystko porobiłam, ale trudno je było łapać w tej ziemi więc teraz mają wytłoczki z jajek i kawałek kory ;)
Czy wydajne trudno powiedzieć, co jakiś czas na pewno będziesz musiał dokupić trochę karaczanów, chyba że od razu zaopatrzysz się w kilkaset  sztuk ;) No i większość jaszczurek woli świerszcze i szarańcze, bo to bardziej ruchliwe i tym samym dla nich atrakcyjniejsze, ale u mnie nie ma problemu z jedzeniem karaczanów.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Mój nowy współlokator :)
« Odpowiedź #16 dnia: 01.07.2011, 22:22:19 pm »
Dzisiaj dostał oseska mysiego- był zachwycony...  ??? Pewnie będę musiał zrobić tak jak radzisz, Viktoria. Kupię z 300 karaczanów, ale najpierw sprawdzę, czy chce to jeść.  ;D
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Mój nowy współlokator :)
« Odpowiedź #17 dnia: 14.08.2011, 12:46:15 pm »
No proszę Mateusz TERR(O)RYSTĄ pełną parą jeszcze hodowle karmówki zakłada. Również polecam dubie ewentualnie można z tureckimi spróbować ;) U mnie eublefary zajadają się i tak mącznikiem, a z karaczanów to szaraki jak się namnożą z pincety podaję.

Pozdrawiam i życzę pociechy z pupila ;)




Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.