Pozostałe > Rozmowy na każdy temat i powitania

Na wesoło

<< < (4/5) > >>

daga3ka:
Dystans i zdrowy rozsądek myślę, że są najważniejsze. Nie można wiecznie być poważnym :) ale warto do pewnych tematów podchodzić z rozwagą. Pewne zabawy i szeroko pojęta "kreatywność" może niestety przerażać.

Bedex:

--- Cytat: an_na w 25.05.2013, 16:43:58 pm ---A ja podejrzewam, że ma przyklejoną taśmę i to na około. Kiedyś widziałam filmik gdzie żółw latał po domu w przebraniu pająka z okazji Halloween. Czy ja wiem? komfortowa sytuacja to dla gada nie jest.

--- Koniec cytatu ---
Żółw nie ma bodźców na skorupie więc jeśli ta taśma nie jest jakoś mocno obwiązana to raczej aż tak to nie będzie wadziło, co nie zmienia faktu że jednak lepiej by mu było bez tych balonów i taśmy. Ale obraz sam w sobie śmieszny :)

Bedex:

--- Cytat: daga3ka w 22.01.2020, 19:49:37 pm ---Dystans i zdrowy rozsądek myślę, że są najważniejsze. Nie można wiecznie być poważnym :) ale warto do pewnych tematów podchodzić z rozwagą. Pewne zabawy i szeroko pojęta "kreatywność" może niestety przerażać.

--- Koniec cytatu ---
Zgadzam się z tobą

Aneve:

--- Cytat: Bedex w 21.05.2020, 15:48:49 pm ---
--- Cytat: an_na w 25.05.2013, 16:43:58 pm ---A ja podejrzewam, że ma przyklejoną taśmę i to na około. Kiedyś widziałam filmik gdzie żółw latał po domu w przebraniu pająka z okazji Halloween. Czy ja wiem? komfortowa sytuacja to dla gada nie jest.

--- Koniec cytatu ---
Żółw nie ma bodźców na skorupie więc jeśli ta taśma nie jest jakoś mocno obwiązana to raczej aż tak to nie będzie wadziło, co nie zmienia faktu że jednak lepiej by mu było bez tych balonów i taśmy. Ale obraz sam w sobie śmieszny :)

--- Koniec cytatu ---

Skorupa żółwia jest wyposażona w zakończenia nerwowe, więc odczuwa ona dotyk, nacisk czy temperaturę. Karapaks jest zbudowany nie tylko z części kostnej i rogowej, ale także unaczynionej i unerwionej błony odpowiedzialnej za tzw. przyrosty. Warto o tym pamiętać i nie fundować zwierzakowi niepotrzebnych i nieprzyjemnych doznań. To samo tyczy się dotykania przyrostów, byłam świadkiem, że nawet lekki dotyk w tym miejscu powoduje, że żółw czuje dyskomfort i zachowuje się zupełnie inaczej niż jak dotknie się skorupy gdzie indziej.

Bedex:
A to ciekawe bo w internecie piszą różnie. Np o słuchu gdzieś piszą że są głuche gdzieś że mają ograniczony słuch a gdzieś że mają bardzo dobry słuch więc nie wiem końcowo które źródła mówią prawdę

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej