Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 13:56:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nadeszła pora...  (Przeczytany 4869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Nadeszła pora...
« dnia: 12.10.2007, 00:58:07 am »
Dziś udało mi się przy pomocy techniki XXI wieku uzyskać fotograficzny obraz mojej żółwiowej postaci. Jest to okazja do oficjalnego powitania na szacownym forum. Mam trzydzieści parę lat i właśnie w tym roku realizuję część z moich nie zrealizowanych wcześniej marzeń. Od początku września w moim domku pojawił się z dawna oczekiwany Gość. Na imię ma Skautek ( Twórcami imienia są moi synowie - wszelkie prawa zastrzeżone) Jest żółwiem greckim , w wieku około 10 lat. Spotkaliśmy sie dzięki ogłoszeniu dziewczynki , która dostała go w formie prezentu. Niestety ofiarodawca choć chęci miał szczere, nieco chybił z prezentem i w tym momencie pojawiłem się ja ,nowy opiekun Skautka. Nie da się przecenić wagi informacji , jakie odnalazłem na Waszych stronach. Myślę , że tylko dlatego Skautek jest teraz w świetnej formie ( potwierdzona przez lekarza weterynarii) , i zmianę właściciela ,będzie na zawsze pamiętał , jako gwałtowną poprawę swoich warunków bytowych. Z małego akwarium wysypanego piaskiem , trafił do przygotowanego tylko dla Niego terrarium (120x40x40) z korą jako podłożem , płytkim basenem i własną kryjówką ( o żarówkach nie wspomnę). Dziś ,myślę ,że razem cieszymy się z tamtego  spotkania wieczorową porą w Zabrzu, które tyle zmieniło ,w życiu , obojga  z nas. Dzięki za ciepłe przyjęcie...
P.s.  Rozpoczynamy pracę nad sesją fotograficzną.
Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Nadeszła pora...
« Odpowiedź #1 dnia: 12.10.2007, 11:48:37 am »
Hej :)

Miło się czyta takie pozytywne posty, no i czekamy na zdjęcia z sesji :)

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: Nadeszła pora...
« Odpowiedź #2 dnia: 12.10.2007, 14:30:44 pm »
To świetnie, że żółwik trafił właśnie do Ciebie, na pewno będzie miał dobre warunki. I oficjalnie witam na forum ;).

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Nadeszła pora...
« Odpowiedź #3 dnia: 12.10.2007, 17:23:09 pm »
Wzruszają mnie takie historie. Trzydziestoparoletni facet zakochany w żółwiu. Normalnie odrazu Cię lubię!!!  :-*
TUPTUŚ

Offline evereen

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 7
Odp: Nadeszła pora...
« Odpowiedź #4 dnia: 12.10.2007, 21:47:10 pm »
Witamy gronie zowliowych pasjonatow

Pozdr.

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Nadeszła pora...
« Odpowiedź #5 dnia: 12.10.2007, 22:53:34 pm »
Cytuj
Wzruszają mnie takie historie. Trzydziestoparoletni facet zakochany w żółwiu. Normalnie odrazu Cię lubię!!!  :-*

ej Agnieszko, jestem zazdrosny, ja też mam  trzydzieści parę lat i nikogo jakoś nie wzruszam buuuu ;)

ps. a tak poważnie to cieszę się, że tu trafiłeś, moim zdaniem to jest w tej chwili najlepsze żółwiowe forum. wcześniej uważałem, przyznaję się bez bicia, to akurat forum za najmniej profesjonalne z tych poważnych 3, które mam na myśli - pomijając kwestię poradników dla początkujących, bo w tej kategorii forum testudo.draknet wymiatało i nie miało poważnych konkurentów. potem dodałem to forum do zakładek, teraz po dość długiej obserwacji doszedłem do wniosku, że lepiej siedzieć cały czas tutaj, a na dwa pozostałe z trójki zaglądać raz dziennie (tak na wszelki wypadek, bo zauważyłem, że i raz na kilka dni wystarczy). Fajnie, że jest takie miejsce dla żółwiarzy (jeny, czy to się tak pisze?) i dziękuję właścicielom, że wzięli pod uwagę także nas właścicieli greków. a teraz zmykam obejrzeć happy feet ;)
« Ostatnia zmiana: 12.10.2007, 23:07:37 pm wysłana przez kondi »
may you always hear the whisper of wings

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Nadeszła pora...
« Odpowiedź #6 dnia: 13.10.2007, 12:05:08 pm »
Kondi, nie musisz być zadrosny, hehe, Ciebie znam już od dawna i Twoje podejście do Kuby też jest rozczulające  :-*
TUPTUŚ

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Odp: Nadeszła pora...
« Odpowiedź #7 dnia: 13.10.2007, 23:05:22 pm »
Dzięki za ciepłe przyjęcie. Rzeczywiście , troszkę mnie Skaucik wciągnął do innego świata , ale lepsze takie zainteresowania w moim wieku niż inne... (tu można sobie dośpiewać).  Sesja z komórki powinna być już dostępna.
Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Nadeszła pora...
« Odpowiedź #8 dnia: 17.10.2007, 22:22:56 pm »
Raab70:

Po pierwsze gratuluję...  :)
Po drugie - dziękuję za tak miłe słowa. Cieszę się że żółw trafił do Ciebie i ma się dobrze. Świata nie zmienimy ale cieszy mnie gdy chociaż jednej gadzince można poprawić los, to sprawia że widzę sens prowadzenia takiej strony  :)

Kondi:

Dzięki za budujące słowa i szczere uwagi. Owszem serwis jest młody, ogólnie ciężko się "wybić" ale powiem Ci że w zasadzie nie o to chodzi. Przecież im więcej jest wartościowych stronek tym lepiej, tym większa szansa że trafi gdzieś jakiś zbłąkany hodowca. Cieszę się że Ci się tutaj podoba.  ;D

Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Odp: Nadeszła pora...
« Odpowiedź #9 dnia: 18.10.2007, 01:14:49 am »
W jednym z filmów Eddiego Murphy , jest przypowieść  bodaj o  rozgwiazdach wyrzuconych na brzeg  i dziewczynce , która stara się choć kilka wrzucić z powrotem do morza. Obok przechodzi , ktoś starszy i pyta dziewczynkę , czy nie widzi bezsensu swego działania , bo przecież tych rozgwiazd leży na brzegu tysiące , a ona przecież nie uratuje nawet setki. Podoba mi się odpowiedź tej dziewczynki: wiem ,że mogę uratować jedynie małą ich część , ale dla tych , które uratuję to zasadnicza różnica.
Skautek , pewnie wiele przeżył , ale nie opowie , bo do wigilii daleko. Wśród zdjęć ,które umieściłem jest jedno autorstwa poprzedniej właścicielki, na którym widać jak Skautek się prezentuje na tle piaszczystego podłoża . Widziałem później jego ówczesne terra i myślę ,że lekko mu nie było. Tak więc , mam nadzieję ,że podobnie jak z tą przypowieścią,  zmiana właściciela Skautka , ma dla niego zasadnicze znaczenie. Pozdrawiam.
Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Nadeszła pora...
« Odpowiedź #10 dnia: 18.10.2007, 07:55:55 am »
Super podejście  :-*
TUPTUŚ

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Nadeszła pora...
« Odpowiedź #11 dnia: 18.10.2007, 08:45:39 am »
Ależ to zgrabnie napisałeś, przypowieść mnie rozwaliła, teraz ja się prawie że popłakałam, i to publicznie, bo w pracy ...

No to ja tak lakonicznie - jeszcze raz Wam powodzenia życzę :)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Nadeszła pora...
« Odpowiedź #12 dnia: 18.10.2007, 15:09:10 pm »
Ten nasz Raab to filozof i romantyk.  :D
TUPTUŚ

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Odp: Nadeszła pora...
« Odpowiedź #13 dnia: 18.10.2007, 23:44:54 pm »
Trochę się teraz rumienię...
Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...