Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 19:42:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: O SOBIE  (Przeczytany 15615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #30 dnia: 10.12.2006, 11:59:52 am »
Wiem, wiem, przerabiałam to 5 lat!
TUPTUŚ

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #31 dnia: 28.04.2007, 18:44:05 pm »
ciao!!!
To może i ja sie Wam przedstawie!!
To przypadek że się tu dostalam, ale dzięki Wam w 1 dzień udalo mi się stworzyc terarium dla mojego Tuptusia, i dzięki Wam nie popełniam wszystkich tych błedow ktore bym na pewno popelnila (zawsze mi sie zdawalo że zołwie powinny mieć piasek, że zywią sie sałatą i uwielbiają owoce).
Dzieki Tuptusiowi zmieniłam też zdanie o zolwikach, zawsze myslalam o nich jako o chodzących kamieniach!!
Tuptusia znalazlam na spacerze, byl bardzo chory, teraz jest juz o niebo lepiej!Ale z tego co mi piszecie, jeszcze daleka droga do całkowitego wyleczenia.
Tak jak już wiecie mam na imie Patrycja. Obecnie kończe Wyższą Szkołe Hotelarstwa i Turystyki w Gdańsku ( jestem chyba jedyna z Pomorza).
W Pażdzierniku wychodze za mąż.
Pracuje w 4 gwiazdkowym hotelu we Władyslawowie, mieszkam w Rumi. Ale juz od maja w Żelistrzewie (kolo Pucka), no i niestety nie wiem jak ja to zrobie z Franklinem, ponieważ będe mieszkać z narzeczonym w kawalerce, i mamy już tam psa, wszędobylskiego Amstafka. I powiem szczerze że moj Adaś za żólwiem nie jest.
To chyba tyle o mnie.
Pozdrawiam Wszystkich i cieszę sie ze tu trafiłam!!

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #32 dnia: 28.04.2007, 20:44:58 pm »
Kurczę, jakoś przeoczyłem ten temat wcześniej, więc może teraz o sobie coś napiszę. Na imię mam Mateusz, mieszkam w Bydgoszczy i w tym roku idę dopiero do liceum. Obecnie staram się pozyskać fundusze od rodziców na zakup gadzinki (mam nadzieję, że już w maju mi się uda ;D), wszystko już mam gotowe, ciągle poszerzam wiedzę i nie mogę sie już doczekać na żółwika ;)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #33 dnia: 28.04.2007, 20:51:09 pm »
Ach, Patrycja, wiem co czujesz bo ja w tamtym roku byłam w tej samej sytuacji co Ty, za mąż wyszłam we wrześniu. Adaś to twój narzeczony tak? nie przejmuj się, polubi Franklina gdy zamieszkacie wszyscy razem. Mój mąż też za Tusiem nie przepadał (gdy przyjeżdżał do mnie jeszcze jako narzeczony), miał fochy nawet, że poświęcam  więcej czasu jakiemuś głupiemu żółwiowi niż jemu, a teraz bardzo go lubi. Gdy zamieszkacie razem twój mąż też Franklina polubi. Ja mam z moim mężęm umowę: on ma swoją piłkę nożną, ja mam swojego żółwia!
TUPTUŚ

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #34 dnia: 28.04.2007, 20:55:25 pm »
Mateusz, a Ty chcesz Greka czy Stepa?
Mam jakąś tam rodzinę w Bydgoszczy.
TUPTUŚ

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #35 dnia: 28.04.2007, 21:19:27 pm »
Raczej chciałbym żółwia stepowego, ale greki też są super  ;D

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #36 dnia: 28.04.2007, 22:09:38 pm »
tak Adaś to mój narzeczony, oho  ;D widze że wszyscy faceci rozumieją podobnie!!Adam też narzeka że od tygodnia nie mowie juz o czym innym jak o żółwiu, i jak się ucieszyłam że się wysiusiał i powiedziałam że czekam na kupke to się usmiał po pachy!!!Ale ogólnie stwierdził że nawet nie wiedział jakie żółwie mogą być interesujące!myśle ze do czerwca zmięknie i przyzwyczaji się do tego ze nie jeste jedynym facetem w moim życiu he he ;D

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #37 dnia: 28.04.2007, 22:14:22 pm »
Mateusz co do kupna żółwia , to byłam wczoraj w zoologicznym zobaczyć z ciekawości po ile są żolwie i powiem MASAKRA to duuży wydatek były od 400zł, i pewnie bez papierów i na pewno chore, żyły w piasku, bez świetlówki a na talerzu miały ogórka, jabłko, i pomidora.
mam nadzieje ze u was w Bydgoszczy żólwiki mają lepsze warunki
Zycze powodzenia i naprawde trafnego wyboru!!!

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #38 dnia: 29.04.2007, 11:45:37 am »
Niestety, ale jest dokładnie tak samo. Kosztują minimum 400 zł (a nawe 440 lub więcej), oczywiście piasek, maleńkie terraria, okropne pożywienie, oświetlenie i ogólnie warunki "hodowli", niektóre ponadto ze spóchniętymi powiekami, krzywicą itp. Normalnie aż się chce przywalić tym pracownikom, że sobie to tak olewają.

Offline still

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 0
    • SERWIS O ŻÓŁWIACH LĄDOWYCH
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #39 dnia: 29.04.2007, 13:25:25 pm »
co do ceny to całkowicie popieram bo zniechęca wielu pseudo wielbicieli tych żółwi a co za tym idzie już tak bardzo nie opłaca się sprowadzać tych sympatycznych gadzinek z natury co do warunków panujących w polskich sklepach to jest tak jak było i niestety pewnie jeszcze dłuugo tak będzie ale jeżeli ja i inni będą zwracać takim pacjentom uwagę to w końcu może pomyślą że jendak tak trzeba.
Pozostaje mieć nadzieję ;)
POZDRAWIAM
-życie dostarcza więcej wrażeń niż fikcja-

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #40 dnia: 29.04.2007, 13:30:11 pm »
Tak jest wszędzie niestety i w Polsce i na całym świecie (zdjęcia z Majorki w galerii jak ktoś chciałby sobie przypomnieć), możemy zrobić tylko tyle, że będziemy zwracać uwagę sprzedawcom, choć to i tak nic nie da.
Patrycja. Rzeczywiscie faceci są dziwni, niby dorośli a zachowują się czasami jak dzieci. No bo żeby obrażać się o żółwia!? :o Sam przecież mi go kupił a później fochy stroi! Czasmi nieźle się na siebie wkurzaliśmy. Ale po ślubie wszystko się zmieniło. On zrozumial, że żółwie to moja pasja i, że Tusiek jest dla mnie ważny. Czasami nawet sam idzie na dwór żeby mu zerwać mlecza albo pilnuje go w kapieli .
TUPTUŚ

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #41 dnia: 30.04.2007, 11:29:24 am »
Boże biedne żołwiki (Majorka) :( >:( :(
Ludzie są okropni, naprawde!!!
WOW :o jestem pod wrażeniem, ja jak do tej pory tocze wojne o to zeby Franklinek zamieszkal z nami, i jeszcze troszke sie poprzymilam, i będe grzeczna  ;D to nim się Adam zoriętuje my już bedziemy ( ja i Franklinek) mieszkać z Nim (Adamem) hehe :P
a Twój mąż jest wspaniały, że zrozumiał, zaakceptował, malo tego .. jeszcze Pomaga!!

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #42 dnia: 30.04.2007, 11:35:27 am »
No w sumie to nie miał innego wyjścia, skoro chciał się ze mną ożenić. hehehe  :D
TUPTUŚ

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #43 dnia: 30.04.2007, 12:13:21 pm »
¦wieta racja..przytocze mojeju ten cytat, jestem ciekawa co on nato!! >:D

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #44 dnia: 08.05.2007, 07:47:30 am »
i co Pati? Powiedziałaś mu? hehe  ;D
TUPTUŚ