Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 20:14:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: O SOBIE  (Przeczytany 15616 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
O SOBIE
« dnia: 26.11.2006, 13:32:16 pm »
Skoro to mają być luźne rozmowy na każdy temat, to może napiszmy coś więcej o sobie żeby lepiej się poznać. Ja pochodzę z Jastrzębia Zdroju ale we wrześniu wyszłam za mąż i od tej pory mieszkam w Nowym Targu. Jestem magistrem socjologii, w czerwcu obroniłam dyplom. Tak sobie myslę, że gdybym jeszcze raz mogła przeżyć swoje życie, poszłabym na weterynarię. Żółwie to moja pasja. Kiedyś jak byłam mała rodzice kupili mi żółwia, był u nas ładnych parę lat aż któregoś dnia gdy przyszłam ze szkoły żółwia...........nie było!!! Rodzice sprzedali go bez mojej wiedzy. Mama mi opowiadała, że wpadłam w taką rozpacz, że się rozchorowałam, bardzo żałowała, że go sprzedali a ja od tamtej pory mam świra na punkcie tych gadzinek. Minęło kilkanaście lat.........  Spacerowałam sobie z moim chłopakiem po rynku, weszliśmy do zoologika i.... zobaczyłam malutkiego, prześlicznego Greka!!! Pomyslałam sobie: " muszę go mieć" a mój chłopak odrazu wyciągnął portfel. Od tamtej pory minął rok. Mój chłopak jest teraz moim mężem a Tusiek moim oczkiem w głowie! I tak mieszkamy sobie w trójkę, hahahahahaha.  Jak już wcześniej pisałam mam ogromną kolekcję żółwi ale nie mam ich w nowym mieszkaniu, może jak będę u rodziców na święta to porobię im zdjęcia i wstawię na forum, bo tu nie mam ich gdzie trzymać. A Wy? Napiszcie coś o sobie.
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #1 dnia: 27.11.2006, 10:37:03 am »
Fajna historia. No cóż ja to jeszcze szczeniak jestem, Rocznik 1987 student fizjoterapi, jak narazie I rok. Żółwia narazie bra, ale zostało zainteresowanie. Mieszkam w Okolicach stalowej woli. Życie nieciekawe, stan wolnym, bez nałogów.

Kurcze bardziej anons mi wyszedł. No nic. Pozdro.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #2 dnia: 27.11.2006, 11:18:39 am »
Fizjoterapia? Hmm, interesujące! Dlaczego nazywasz siebie szczeniakiem? Ja jestem rocznik 1982 i wcale nie uważam żebyś był szczeniakiem. Co robicie na tej fizjoterapii?
TUPTUŚ

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #3 dnia: 27.11.2006, 19:23:36 pm »
Hej.

Ja tka naprawdę nazywam się Michał. Jestem uczniem pierwszej klasy LO, klasa językowa. Choć zastanawiam się na maturą z biologii, i potem studia biologiczne, specjalizacja zoologia.ale narazie mam dużo czasu i długą drogę. Mieszkam we Wrocławiu. Nie mam brata ani siostry. Pierwszego stepika, samca o imieniu ¦nieżek kupiłem prawdopodobnie dokładnie 6 lat temu, i padał już malutki śnieżek :D
Samiczke kupiłem w maju, 26 dokładnie. Interesuje się samochodami, komputerami no i oczywiście żółwiami. Także lubię sport. Stan wolny ;)
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #4 dnia: 27.11.2006, 19:33:52 pm »
Mam siostrę we Wrocławiu!  ;)
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #5 dnia: 28.11.2006, 11:48:19 am »
Narazie to 1 rok fizjoterapi więc duzo anatomi, a potem to masaż leczniczy i rehabilitacja.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #6 dnia: 28.11.2006, 11:52:18 am »
Super! Mogę liczyć na darmowy masaż po znajomości jak będzie mi kręgosłup nawalał?  ;)  ;D
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #7 dnia: 30.11.2006, 08:18:02 am »
Jak skończę i będę w tym dobry to pewnie, ale to będzie masaż nago,  :P więc ostrzegam ;D

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #8 dnia: 30.11.2006, 18:07:03 pm »
oooo, nieźle!!!  ;D
TUPTUŚ

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #9 dnia: 30.11.2006, 22:46:24 pm »
Tylko proszę tutaj nie robić kącika xxx... ;)
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #10 dnia: 01.12.2006, 08:41:25 am »
No wiesz co Nulus?! Wstydź się.
TUPTUŚ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #11 dnia: 01.12.2006, 12:26:09 pm »
Ja jestem z wykształcenia prawnikiem, ale interesuję się po trochu innymi rzeczami. Mojego żółwia po prostu znalazłam na ulicy. Omal go samochód nie przejechał. Nie był w zbyt dobrym stanie - ma widoczną deformację pancerza i nieprawidłowy chód i pojawiający się czasem wyciek z oczu (o czym pisałam w dziale "Choroby"). Podejrzewam że był typowym żółwiem podłogowym, stąd problemy z chodzeniem. Od tego czasu chód mu się poprawił, nawet zdecydowanie, zaczął unosić wreszcie skorupę nad ziemią.
Najgorsze jest to jak ciężko jest dotrzeć do właściwych informacji na temat hodowli żółwia. W książkach, na stronach internetowych oraz od sprzedawców w sklepach zoologicznych same wskazówki by karmić sałatą, owocami i białkiem zwierzęcym, trzymać na piachu, smarować skorupę, itp...
Gdzieś w okolicach lipca pojawił się pomysł na utworzenie stronki żółwiowej, na której mogłyby znaleźć się wszystkie potrzebne hodowcom żółwi informacje, aby nie popełniali tych wszystkich błędów. Początkowo miała to być prosta stronka w htmlu, nawet się zabrałam za to i miałam już gotowy szkielet, kiedy pojawili się nulus i Filip z propozycją byśmy połączyli siły tworząc ich forum. Tak powstało pierwsze forum, na darmowym, bardzo zawodnym hostingu, bez możliwości eksportu bazy danych - czyli całkowita nieprzenośność, wiązało to nas z tym serwerem na zawsze, a im forum bardziej by urosło tym  większa byłaby strata. W końcu przenieśliśmy się na obecny serwer admina technicznego i utworzyliśmy od zera forum oparte jak poprzednio o skrypt phpbb, ja jednak nie porzuciłam myśli o stronce i kombinowałam jakby to zintegrować z forum. W dodatku postanowiłam porzucić bardzo proste phpbb, na rzecz smf, które oferuje znacznie więcej możliwości. Cały zaś serwis powstał na bazie Joomli. Roboty było w bród, żeby wszystko potestować, pokonfigurować, poznać oraz żeby włożyc już coś w serwis żeby nie świecił pustkami. No i w końcu 2.11.06 oficjalnie ruszyło, czas pokaże czy urośnie i na ile.
Z mojej strony chciałabym żeby stronka po prostu przydawała się ludziom i ich żółwiom.
Jeśli choć jednej osobie pomoże i otworzy ona oczy na sprawę, będę szczęśliwa ;D
« Ostatnia zmiana: 01.12.2006, 12:42:42 pm wysłana przez Beata »
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #12 dnia: 02.12.2006, 09:47:10 am »
To bardzo smutne. Twój żółw poprostu stał na ulicy!? Gdzie? W jakich okolicznościach?!  ??? :'( To straszne, ze człowiek potrafi bezbronną gadzinkę wyrzucić na dwór.
TUPTUŚ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #13 dnia: 02.12.2006, 16:10:17 pm »
Po prostu szłam sobie chodnikiem i on po prostu wędrował w poprzek ulicy, z daleka nie widziałam że to żółw, myślałam że może szczur czy coś, ulicą nadjeżdzało auto i całe szczęscie kierowca wyhamował, patrząc ze zdumieniem z okna.
Nie znam historii tego żółwia, czy został porzucony czy uciekł, w każdym razie nikt go nie szukał więc postanowiłam, że zostanie u mnie, zresztą przywiązałam się do niego bardzo szybko...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: O SOBIE
« Odpowiedź #14 dnia: 02.12.2006, 18:02:54 pm »
Boże mój!!! Gdy czytam takie historie to biorę mojego Tusia na ręce i całuje, całuje i całuje i obiecuję mu, że będzie miał wszystko!!!
TUPTUŚ