Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 16.06.2024, 11:38:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pokaż swoje pupile [scalony]  (Przeczytany 269100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #195 dnia: 10.05.2009, 11:34:12 am »
Moje szynszylki obrazily sie na mnie ze postawilam im bez pytania na parapecie pelno doniczek z nasionkami zaslaniajac tym caly widok, wiec dzis z rana rozwalily domek i przeniosly sie pod swoje drewniane schody i chyba tam planuja od dzisiaj spac :-\.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #196 dnia: 10.05.2009, 23:35:48 pm »
Malwa, a ja akurat dziś myślałam o twoich szynszylkach, czy żyją, czy są zdrowe, i patrzę teraz , a to są Malwy szynszylki!
To słodziachne szaraczki . Piękne mają mieszkanie. Ciesze się, bo ja jestem też mocno gryzoniowa,

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #197 dnia: 10.05.2009, 23:49:46 pm »
No , tylko Cinek juz sie robi stary , ma juz chyba ponad 8 lat , i widac te fifloki troszke wolniej mu wychodza , za to Cila nadrabia za dwoje, tylko ciagle slychac je w nocy jak cos obgryzaja, nie ma w klatce kawalka drewna ktore nie bylo by nadgryzione, tylko pomyslec jak by zwialy w dwojke z tej klatki , to kiepsko widze nasze meble w domu.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #198 dnia: 11.05.2009, 08:42:54 am »
Malwa, ale mieszkanie dla nich to jest wzór dla wszystkich. Ja się ciągle tym zdjęciom przyglądam i podziwiam. A ty to tak sama?
A wypuszczasz je na dwór? Bo ja czasem swoje świnki to wypuszczam, one to lubią i się też trochę boją i włażą mi na kolana. A wdomu to żadna sama nie wejdzie na kolana.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #199 dnia: 11.05.2009, 08:56:41 am »
Malwa a ptaszysko twoje co na wiosnę robi? Grzeje się?

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #200 dnia: 11.05.2009, 12:23:50 pm »
Wiez szynszylki to sa typowo nocne zwierzeta , caly ndzien spia, po za tym jak juz wspominalam , nistety w polsce robi sie z nich futra , wiec nie sa to zwierzeta do wynoszenia latem na ogrot , grozilo by im przegrzanie , ja staram sie im umilac czas od czasu do czasu wszucajc jakas tekturowa rolke to pozucia , czasami dostana kawalek galezi jablonki , takie rzeczy to ich najwieksza rozrywka.
Co do papugi to wczoraj latal -a jak zwykla po kuchni i zachaczyla mnie sfoim pazurem prosto w czolo , i mam piekna wielka kreske na srodku czola :-\, ale skubana jak mnie po przyjezdzie z polski zima znienawidzila tak do dzis nienawidzi, no chyba ze dam jej kawalek winogrona to chwilke da sie poglaskac , ale tylko chwilke zebym sobie pewnie nie myslala ze to konic wojny, mala spryciula, swietna jest.

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #201 dnia: 12.05.2009, 10:04:26 am »
Są śliczne :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Pozdrawiam Jakub

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #202 dnia: 12.05.2009, 11:42:03 am »
rozumiem go, było nie jezdzić nigdzie :D
a czoło to nie dpuść do blizny, smaruj wkrótce cebulą, sokiem.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #203 dnia: 12.05.2009, 18:04:01 pm »
jakie one słodkie :)
TUPTUŚ

Offline Magnes

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #204 dnia: 13.05.2009, 14:41:47 pm »
Ja mam 3 szczurki i jak wszystko dobrze pójdzie na początku trafi do nas 4 maluszek :) oto i one [img]http://vrzucacz.chill-label.info/src/pics/Magnes/MINI_Magnes_Magnes_20090506_1241617605_326122576.jpg

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #205 dnia: 13.05.2009, 15:00:32 pm »
ten na trzecim zdjęciu ma śliczną mordkę :)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #206 dnia: 28.05.2009, 19:58:08 pm »
U nas dzisiaj prawie wszystko polecialo na dwor , tu pare zadowolonych gadziorow

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #207 dnia: 29.05.2009, 09:24:31 am »
Ja chcę taką papugę, takiego smoka i takiego psa!!!!!!!!!!!!!

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #208 dnia: 07.06.2009, 14:35:34 pm »
Trzy dni temu moja brodatka zniosla jaja, jak juz wczesniej pisalam z miesiac temu zniosla ok 12-15 ale duzo bylo juz zapadnietych bo to jej pierwsze a po za tym nie mielismy inkubatora wiec trzeba bylo je wywalic, ale tym razem wszystko prawie poszlo tak jak trzeba. Pierwsze jajko zniosla podajze 3 czerwca ale ze nas nie bylo w domu jajko lezalo za dlugo w terarium i po wlozeniu do inkubatora ktory jak na zlosc byl wylaczony skorupka sie zapadla czyli jajko"umarlo" ale przynajmniej juz wiedzielismy co sie swieci wiec ustawilismy inkubator na 30 stopni na cala noc , rano drugie jajko juz lezalo w terarium tez juz przydeptane wiec tez do niczego ale po godzinie moze dwuch biedulka zaczela kopac jak szalona i juz wiedzielismy ze trzeba ja co chwilke dogladac no i 4 czerwca zniosla 13 jaj. Prawdopodobnie nie wszystkie sa dobre ale nie ma co narazie krakac , inkubator stoi w pokoju z szynszylami bo tam mamy zazwyczaj najbardziej stala temp. jajka sa w pudeleczkach w namoczonym "vermiculite" i delikatnie przykryte z wierzchu , wiec teraz pozostaje tylko czekac 50 do 70 dni . Boje sie tylko zeby pradu nie wylaczyli bo temp mogla by spasc za nisko i lipa. Narazie nie mam jak zrobic zdiec bo nie chce otwierac inkubatora , bo pierwsze dni sa dosc trudne bo maly gadzior dopiero sie zadomawia w jajku (zarodek) wiec lepiej nie bede ryzykowac, ale jak tylko bede otwierala puzniej inkubator zeby zobaczyc czy wszystkie zalapaly to napewno pstrykne pare fotek ;)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #209 dnia: 09.06.2009, 17:45:10 pm »
Heja, tu fotka miejmy nadzieje przyszlych brodacich maluszkow, chyba jednak co jakis czas musze otwierac inkubator bo nie ma tam wystarczajacego doplywu powietrza.