Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 16.06.2024, 16:38:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pokaż swoje pupile [scalony]  (Przeczytany 269133 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #210 dnia: 16.06.2009, 20:18:52 pm »
Wczoraj przeczytalismy na necie ze pewna pani chce sie pozbyc legwana bo syn juz go nie chce, i co lepsze mieszka ona 15 km od naszego domu, wiec zaproponowalismy ze mozemy go przyjac pod warunkiem ze to dziewczynka. Niestety kobieta nie wiedziala jakiej plci jest legwan , wiec musielismy podjac decyzje czy jedziemy po niego czy nie, bo wiadomo jesli zajedziemy to musimy go wowczas wziasc. Poczekalismy do puznej nocy czy moze jeszcze ktos chce zaproponowac mu dom ale nikt sie nie zglosil szczegulnie ze babeczka napisala po czasie ze to chyba samczyk ale nie jest pewna . No... na nasze szczescie sie pomylila bo to dziewczynka , co lepsze barrrrrdzo agresywna , pare minut za nim zajechalismy do niej do domu , kobieta starala sie posprzatac klatke i legwan ja ugryzl ,szczerze mowiac dosyc mocno , mozna bylo zobaczyc dziury po zebach, zaproponowalam jej od razu wizyte u lekaza , choc wiadomo legwany sa roslinozercze ale jednak zawsze to gady i nigdy nie wiadomo co w sobie maja. Dobrze ze wzielismy ze soba rekawice i duzy box bo bylo by ciezko... Wracajac jednak do tego co chce powiedziec , uzekla mnie dzisiaj szczegulnie ta cala historia bo na czas zajechalismy do domu , jesli do jutra legwan nie znalazl by nowego domu na 100% bylby uspiony, szczegulnie po tym jak kobiete ugryzla . Taki kiepski zywot juz tych zwierzat, my juz snujemy plany o przerobieniu jednego z pokoi chodz to tero co mamy jest dosc spore bo mozna do niego wejsc,jednak jak tylko skaczymy nasze cale remonty to to jest na pierwszej liscie , a ze bedzie wowczas wiecej miejsca w kuchnij moze jszcze w tym roku uda mi sie zorganizowac nowe tera dla zolwiakow. Jutro wstawie jakies fotki bo dziasiaj juz lampy pogasly a nie chce jej stresowac lampa odblaskowa z aparatu...

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #211 dnia: 16.06.2009, 22:37:21 pm »
Malwa Ciebie to chyba niebiosa zesłały na tą Irlandię.  ;) Co te biedne zwierzaki by bez Ciebie poczęły?! 
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #212 dnia: 16.06.2009, 23:42:37 pm »
Ha...ha...very funny...!!!  :P
Co ciekawsze dzisiaj jak tylko przyjechalismy do domu czekala na mnie dziwna wiadomosc , o tuz dziewczyna napisala ze chce mi oddac 10letniego greka a wlasciwie greczynke , problem w tym ze zolw jest po przejsciach i ma miekka skorupe jak tylko dostane od niej jakies fotki postaram sie zapodac na forum.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #213 dnia: 17.06.2009, 01:00:41 am »
Malwa - jednak oficjalny przytółek musisz otworzyć....Tyle niechcianych zwierzaków do Was trafia...znajdując wreszcie dobry dom...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #214 dnia: 17.06.2009, 09:26:14 am »
Hmmm... wiez najgorsze to to ze my tez powinnismy uwazac co do tego domu przynosimy, ale co zrobic jesli ktos stawia cie w takiej sytuacji , albo go wezmiecie albo go uspimy ,a tutaj przy tych wetach co sa uspienie zdrowego zwierzecia nie jest problemem. Ciekawa rzecz ktorej sie dowiedzialam ostatnio , jesli maz tabliczke ostry pies na ogrodzeniu , jesli pies nie ma jak sie wydostac z twojej posiadlosci i wszystko jest zabezpieczone jak trzeba to i tak to nic nie pomorze w przypadku jesli ktos wejdzie ci na ogror i pies go ugryzie , wzgledem prawa pies idzie momentalnie do uspienia a ty maz sprawe w sadzie. Dla mnie to glupota bo zrob cos takiego w polsce a od razu znajdzie sie plaga debili ktorzy beda polowac na ubezpieczenia i zdzieranie kasy z ludzi. Czy to nie debilny pomysl ??????

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #215 dnia: 18.06.2009, 11:51:56 am »
Tu nasze male  SZAJBINSKIE towazystwo , szczegulnie ta jedna po lewej (nowa) i ta calkiem po prawiej , urodzone wariatki, ostatnoi Pusia przegryzla rekawice jak ja Garnek prubowal wyjac z tera i wystawic na slonce , po pol godzinie sie poddal jak poczul zeby przechodzace przez rekawice, dodam ze to sa rekawice motocyklowe , i ciezko je na ogul przerwac...No ale z drugiej strony kto mu kazal ja tykac , skoro maly babolec nie chcial isc po dobroci trzeba bylo ja zostawic w spokoju, a tak ma chlopak dziure w rekawiczce i teraz bedzie mu wialo i bedzie zimno w lapki jak bedzie jechal w dluzsza trase ha...ha...

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #216 dnia: 19.06.2009, 16:58:12 pm »
Cudne masz smoczusie! Teraz będą ze sobą długo żyć i tobie dziękować.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #217 dnia: 27.06.2009, 10:33:01 am »
Heja ale nam lato dopisuje , tu nasze rodzinne ptasiory wygrzewajace piora na sloneczku ;D
kryminalista nr1
kryminalista nr2

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #218 dnia: 27.06.2009, 12:51:28 pm »
Mam dzis dzien na fotografowanie Oliego w jego pieknej ogrodowej klateczce, klatka ma 2m na 2m i ponad metr szerokosci, Garego tata zakupil ja ostatnio ze wzgledu na piekna pogode, bo ogulnie Oli przesiaduje cale dnie na patyku w kuchnij i nie ma mowy zeby siedzial w klatce bo ani papuga ani Garniastego tata sie na to nie zgadzaja ;), ale jak widac ta klatke szybko polubil , chyba mu przypasowala. Jedna rzecz to to ze cala wioska moze uslyszec jaki zadowolony jest Oli , nie wiem czy kiedys slyszeliscie jakie one potrafia byc glosne :o...

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #219 dnia: 27.06.2009, 14:44:31 pm »
Widziałam taką ostatnio w zoo w Poznaniu. Faktycznie do cichych nie należała...

Rozumiem, że bez tej klatki Oli by sobie gdzieś odleciał w nieznane?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #220 dnia: 27.06.2009, 14:59:27 pm »
Wsumie Oli nie lata za duzo po domu jak nasz rozrabiaka, ale jesli by chcial to nikt by go raczej nie powstrzymal, takie ptaszysko z latwoscia moze zlamac ci palec jak sie wscieknie a Oli do najmilszych nie nalezy trzeba z nim uwazac, tak naprawde tylko Garego tata wie kiedy Olek ma dobry a kiedy zly dzien , jak ma zly to lepiej do niego nie podchodzic  ;D...

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #221 dnia: 28.06.2009, 10:43:22 am »
mmm cudne ptaszyska..... a z chałasem to wierze że masakra, pewnie zwłaszcza nad ranem co? ;)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #222 dnia: 28.06.2009, 10:55:24 am »
Nic mi nie mow, nie mam pojecia jak Garego tata znosi to krakanie kazdego poanka.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #223 dnia: 30.06.2009, 16:12:51 pm »
postanowiłam wrzucić kilka zdjęć gadzinek z krakowskiego aquarium.
Jakość fotek może nie najlepsza, ale to z racji tego że sprzęt nowy i bez lampy robione.....











« Ostatnia zmiana: 30.06.2009, 16:17:39 pm wysłana przez Victoria »

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #224 dnia: 30.06.2009, 18:17:54 pm »
Super fotki... ;) , zlocik zapowiada sie wiec niezle :)... widac ze zwieraczki zadbane