Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 20:45:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pokaż swoje pupile [scalony]  (Przeczytany 261619 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #30 dnia: 01.11.2008, 11:56:14 am »
Mnie gady fascynują od zawsze :). Mam psa i papgugi które również uwielbiam ale w troche inny sposób :) Myśle że większość z Was rozumie o co chodzi :)
Grzesiek - widze że jesteśmy w tym samym wieku, może spotkamy się na studiach ;P.

Wczoraj byłam w tym zoologu gdzie spotkałam tą babke - legwan dalej tam jest, na szczęście go nie kupiła! ;P

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #31 dnia: 01.11.2008, 20:25:40 pm »
Viga czy jest zwieze lub zecz kyorej nie masz , nie slyszalas , nie mialas albo nie widzialas bo jak narazie wszystkie twoje posty wskazuja ze nie. Nie chce byc zlosliwa ale piszerz czasami zeczy z ksiezyca, legwany przedpokoje i takie tam bzdurki.  :-\

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #32 dnia: 01.11.2008, 22:00:30 pm »
Teraz ja Ciebie nie rozumiem...... ;/ Przecież wcale się nie wymądrzam, to co pisałam o legwanie to tylko że w zoologu usłyszałam kobiete która chciała sobie kupić legwana zielonego bo pasował jej do przedpokoju - tak powiedziała.
Wcale nie uważam że mam wiele zwierząt...  nie wiem skąd to Ci się wzieło. Tak samo że o wszystkim słyszałam, jakoś nie zauważyłam żeby tak było ;/ Zwierzęta mam 4... tak dla sprostowania....
A jeśli moje posty są czasem troche niejasne lub pokręcone to sory, ale taka już jestem .....
A jak czasem czegoś w moim poście nie rozumiecie to mówicie od razu, bo dla mnie może być on jasny a dla czytających go nie. I z reguły staram się nie pisać bzdurek  :)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #33 dnia: 02.11.2008, 12:41:36 pm »
No dobra , moze moja wina mam czasem jakies napady i zaczynam byc zbyt szczera . Wiem ze chcesz dobze tylko czasem moze cie nie zrozumie  ??? a i nie chodzilo mi tu o ilosc zwierzakow, no ale dobra, no i co z tym legwanem? Moja Ola nie dawno zdechla na gangrene , ale byla juz slabiutka od zawsze , zostal nam Puszek jest ponat metrowy i idzie do ciebie jak pies , dostalismy go 2 lata temu bo ktos go nie ulozyl i oddal do zoologicznego a tam nie mogli go sprzedac bo gryzl wszyskich, nadal to robi ale juz mozna przynajmniej czyscic klatke i czasami jak ma dobry dzien karmic z reki chociaz nie zalecam skubany jest bardzo szybki. Widzisz nie wiem ile dokladnie maz lat wydaje mi sie ze 15 (nie widze w tym problemu) tylko jestem strasznie uczulona na kupowanie dzieciom i mlodziezy gadow, gryzoni i innych zwiezat ktorymi rodzice potem brzydza sie opiekowac, a potem zoologiczni wydzwaniaja do mnie i pytaja sie czy nie wezme , po pierwsze jest to bardzo nie bezpieczne dla mojej gromady ze wzgledu na chorubstwa a po drugie weterynaze sa drodzy a ja ne jestem 1 z nich , a po trzecie zobaczyla bys co nie wiedza potrafi zrobic ze zdrowym zwiezakiem to napewno zrozumiala pys moje aluzje. Dostawalam juz jaszczurki bez oczu , popalone , no i zlamania to normalka. Wszyskie przyniesione do sklepow z wielkim ja go jusz nie chce, ale nie wiem co sie stalo ,wydaj go za darmo. Z pasja do zwierzat jest jak z kazda inna, moj tata nie pozwalal mi jezdzic motocyklem to sie wyprowadzilam , inaczej nie bylabym szczesliwa i tak samo z zwierzakami kosztuja mnie wszystko ale bez nich nie wyobrazam sobie zycia, rachunek za prad na nas dwuch miesiac temu 1200zl na polskie w euro370 za same teraria. I duza czesc z tego jest bo ktos nie chcial a ja nie potrafie glupia powiedziec nie , ale obiecalam sobie ze tym razem zaczne.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #34 dnia: 02.11.2008, 17:31:12 pm »
Moi bliscy są zawsze chętni do pomocy przy zwierzętach, więc to nie jest tak że są skazane jedynie na mnie, kiedy wyjeżdżam również mają dobrą opiekę - zwłaszcza wielkie uznanie dla mojej babci która potrafi przychodzić do mojego domu kilka razy dziennie aby doglądać do zwierzaków kiedy mnie nie ma :)
No i oczywiście dla Ciebie szczere uznaniue że zajmujesz się takimi zaniedbanymi zwierzakami, ja też mam słabość do takich biedaczek, tyle że nie mam możliwości żeby pomóc większości z nich, przykładowo papgugi króre mam to jedna z nich była w wielu miejscach, ciągle ją gdzieś przenosili (oddawali znajmomym itp.) bo nikt nie dawał sobie z nią rady (ciągle uciekła z klatek, inne papugi ją atakowały.. ) aż w końcu trfiła do mojej babci gdzie też nie dogadywała się z jej papugami i taką wymarniałą śrotkę przygarnęłam :) a kolejna papuga to przyleciała do nas na korytarz, cała we krwi (chyba gołębie ją tak załatwiły) bardzo chuda i nie ma jednego paluszka. No ale powiedzmy że się pozbierała, mam ją już kilka miesięcy.
Troche odbiegłam od tematu jak zwykle, ale rozumiem chyba o co Ci chodzi. Tak, mam 15 lat, ale to nie znaczy że każdy nastolatek jest nieodpowiedzialny. Naprawde zrobie wszystko dla moich zwierzaków i wiem jak tragiczne życie niektórzy sprawiają zwierzetom. Przez jakiś czas pracowałam jako wolontariuszka w schonisku (psy i koty) na wiosne albo lato znowu zaczne.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #35 dnia: 02.11.2008, 19:09:19 pm »
Nastepna ladna historia  :P . Ale z tego co wiem wolontariuszem mozesz byc caly rok.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #36 dnia: 02.11.2008, 19:43:05 pm »
Tak wiem, cały rok. Ale przerwałam na początku roku szkolnego bo zawalili nas nauką :(. A że właśnie jestem w ostatnim roku gimnazjum i przede mną egzaminy to chce się troche przylożyć. Na wiosne - po egzaminach powinni przystopować i wtedy będe znów żyła ;P Między innymi będe jeździła do schroniska. Szkoda że nie mają tu nigdzie schronisk dla gadów, bo też chętnie bym odwiedziała i pomagała. Kolejna okazja żeby się czegoś nauczyć i przy tym pomóc.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #37 dnia: 03.11.2008, 09:35:39 am »
Wspominaliście o ślimakach. Ja też w dzieciństwie miałam ślimaki - duuużo ślimaków na balkonie, uwielbiałam je kąpać :/ i miałam tez koniki polne w akwariach, biedronki w słoikach. Troche stuknięta byłam :/
TUPTUŚ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #38 dnia: 03.11.2008, 13:58:53 pm »
Ja niestety lapalam motyle(mordowalam je) moze mialam 5 , 6 lat tez w sloiki upychalam , dawalam im kwiatki zeby mialy nektar i wode, maly gamon ze mnie ,wtedy nie wiedzialam ze zyja tylko 1 dzien, dlatego wsumie nie mam sie czym chwalic.  :-[

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #39 dnia: 06.11.2008, 20:32:10 pm »
Siemka to nasze ostatnie arcydzielo ,budowalismy je 4 dni   

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #40 dnia: 06.11.2008, 20:57:27 pm »
hehe
Normalnie willa. Kilka pięter wiele pokoi, plac zabaw ;)
Po prostu żyć nie umierać ;D   

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #41 dnia: 06.11.2008, 21:23:37 pm »
No one tez tak chyba mysla, bo co do nich zagladam to maja mnie w nosie, a zazwyczaj czekaly na jakis maly przysmak  >:( male gryzonie

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #42 dnia: 06.11.2008, 22:30:53 pm »
Podziwiam, zazdroszczę, i jednocześnie zastanawiam się, jak Ty dajesz radę :)
Pozdrawiam, Nulus!

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #43 dnia: 06.11.2008, 22:36:21 pm »
NORMALNIE! Mam nie rowno pod sufitem  8) . Wole zwierzaki nisz ludzi , wiem ze brzmi okrutnie ,ale tak juz mam.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #44 dnia: 07.11.2008, 09:43:49 am »
No, robi wrażenie.
TUPTUŚ