Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 16:27:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pokaż swoje pupile [scalony]  (Przeczytany 261583 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #15 dnia: 21.10.2008, 23:44:50 pm »
Zazdroszczę collie. Jak sie dostałem na studia rodzice kupili mi sheltie, czyli owczarka szetlandzkiego będącego miniaturą szkockiego. Śliczna sunia, niestety okazało się, że jestem silnie uczulony i musiałem ją oddać :(
may you always hear the whisper of wings

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #16 dnia: 22.10.2008, 08:02:25 am »
 :(przykro mi, no a co z innymi zwiezakami? gady i gadzinki ok? zulwika napewno masz , moze jakis wezyk polecam sa naprawde slodkie wbrew pozorom!

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #17 dnia: 22.10.2008, 09:30:50 am »
Jeju ale słodkie te mordki wszystki. Ja mam w domu tylko Tusia i męża.
TUPTUŚ

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #18 dnia: 22.10.2008, 12:09:47 pm »
A to mój kot Fantek :)


Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #19 dnia: 22.10.2008, 14:08:48 pm »
:(przykro mi, no a co z innymi zwiezakami? gady i gadzinki ok? zulwika napewno masz , moze jakis wezyk polecam sa naprawde slodkie wbrew pozorom!

niestety moja astma nie bardzo współgra z psem, ani jakimkolwiek futrzakiem w domu :(na razie starczy mi żółw, teraz jeden, kiedyś może więcej. a tak przy okazji, to kurcze szkoda, że dopiero się dowiedziałem o tym gadzim miejscu w Irlandii. byłem tam 2 tygodnie i jeździłem po wyspie wynajętym autem, spędziłem kilka dni w Clonmel u znajomej, to juz zupełnie blisko i mogłem wpaść. ale cóż, nie tym razem, to może nastepnym.
may you always hear the whisper of wings

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #20 dnia: 22.10.2008, 20:07:51 pm »
śLICZNE śWINKI BYŁY. No i urocza kocia mordka :). Ja też miałam mieć sheltie, bo tego collie dostałam na siódme urodziny, rodzice chcieli małego psa miałam mieć jakiegoś terriera (lankelanda, wlijskiego albo foxterriera), no ale kiedyś do polski przyjechal jakiś pseudo hodowa z rosji i mial ostatniego szczeniaka collie z miotu i powiedzial ze4 da nam go za stówe albo utopi bo nikt go nie kupi (był wygłodzony, zapchlony i cały pogryziony). Ja tak bardzo chciałam tego psa że kiedy rodzice powiedzieli ze nie ma sensu brać takiego psa to popłakałam się no i musieli go kupić ;P. Jego leczenie kosztowało z 5 razy więcej niż on sam, nie wiadomo bylo czy przeżyje, ale warto było się starać :). Niewyobrażam sobie teraz życia bez niego :)
Ale się rozpisałam ;P

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #21 dnia: 22.10.2008, 20:13:08 pm »
Siema! Karolcia co za kocur !!! piekne zdjecie , pieknego kocura!!!  Co do wyspy ja mieszkam w Limerick a wlasciwie nie daleko bo miast nie lubie , byles bardzo blisko do tego zoo , wsumie ciezko nazwac zoo bo miejsce jest dosc male ,ale sa juz plany duzego interesu i ma byc to ponoc super projekt .

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #22 dnia: 25.10.2008, 21:45:29 pm »
Arnold i FLUFFY

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #23 dnia: 29.10.2008, 21:35:34 pm »


Moje żabku, kumaki dalekowschodnie - Bombina orientalis. Mam je od roku :) W lecie się rozmnożyły, było ponad 30 kijanek, ale wszystko załatwiła moja niewiedza.

A tutaj jeszcze filmik :P

http://pl.youtube.com/watch?v=CEuk2vrqJSQ
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #24 dnia: 29.10.2008, 22:04:04 pm »
Teraz mogę spokojnie pooglądać ten wątek bo miałam limit transferu. Zwierzaczki śliczne. Malwo widze że masz w domu małe egzotarium  :)

Ja nie mam innych zwierzaków, kiedyś dawno temu miałam papugi i... ślimaki.
Papugi były rewelacyjne. Wpierw miałam parkę falistych, stale się ze sobą żarły ale w sumie też kochały się bardzo, gdy po kilku latach samczyk zachorował i umarł samiczka, która od poczatku była okazem zdrowia (on od początku był słabiutki) po kilku miesiącach też padła, niemal bez powodu. Nie pamiętam tego dokładnie bo byłam bardzo mała, ale też bardzo to przeżyłam, obwiniałam się i z perspektywy czasu widzę że nie nadawałam się na opiekuna, byłam za mała i za głupia, dlatego dziś odradzam kupowanie zwierząt dla dzieci (chyba że ma się nimi zajmować dorosły a dziecko czasem tylko poobserwuje). Co ciekawe, w międzyczasie pojawiła się u mnie trzecia papuga tym razem nimfa, ale pojawiła się w dość ciekawych okolicznościach, bo po prostu... przyleciała na mój balkon i wieczorem gdy się nieco ściemniło dała się złapać. I tak przygarnęłam trzecią papugę, ale było tu już po śmierci samczyka. Co również ciekawe nimfa była dwa jak nie wiecej razy większa i masywniejsza od samiczki falistej ale się jej bała i ta mała ją "rozstawiała po kątach". W ogóle każda z tych papug miała swój, inny "charakter" i to było widać.
Nimfę straciłam jak zdobyłam... któregoś dnia latała sobie po pokoju a ktoś nieopatrznie otworzył drzwi i były też otwarte drzwi na dwór... wyleciała i przepadła na zawsze...

Jak byłam jeszcze młodsza, to miałam też kiedyś... ślimaki... Nie wiem czy można to określić jako zwierzaka domowego, ale faktem jest że miałam kilka slimaków przyniesionych z dworu. Trzymałam je w dużym słoju, który miał podziurawioną zakretkę. Moja przygoda ze ślimakami nie trwała jednak długo. Były strasznie "niekontaktowe", brudziły, a ich obserwowanie szybko mnie znudziło. W dodatku kiedyś zapomniałam zamknąć pokrywy i rozeszły mi się po pokoju... Po krótkim czasie od kiedy wzięłam je do domu zwróciłam je naturze i chyba wszyscy byli z tego powodu zadowoleni.  :)   
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #25 dnia: 30.10.2008, 20:32:22 pm »
Och, z tymi ślimakami z podwórka to chyba coś jest bo ja też miałam!!! ;P
Nazywała się chyba Zuzia i mieszkała w słoiku, codziennie rano chodziłam na dwór żeby nazrywać jej świeżych listków. I pewnego dnia zgniotłam ją pokrywką od słoika. Nie mogłam tego przeżyć ;D Nie pamiętam ile miałam lat, mam tylko kilka scen zapamiętanych. :)

A tak troche odbiegne od tematu. Planuje kupić sobie jaszczurke :). Myśle nad jakąś agamą, chyba brodatą. Wcześniej miałam jeszcze 'ochote' na gekony lamparcie, są świetne - takie kolorowe :). Ale agamy zauroczyły mnie tym takim ciepłym pyszczkiem :) Malwa, widziałam że masz agamke/-i (albo miałaś). I jak się chowają? Polecasz czy może znacie jakieś inne jaszczurki, dodam że nie miałam nigdy wcześniej jaszczura, więc w tej kwestii jestem początkująca :)
I jeszcze ktoś miał agamke karłowatą, nie?
Jak ktoś z Was ma jeszcze jakieś jaszczurki to niech powie troche jak się sprawują, tak w kwestii towarzyskiej ;P bo narazie to czytam i czytam o terrarium, zdrowiu, żywieniu itp. . A chciałabym troche osobistych przeżyć  ;)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #26 dnia: 31.10.2008, 13:06:07 pm »
Polecam jaszczurki tylko jesli jestes zainteresowana powazna hodowla , nie polece nikomu jesli tylko poprostu mu sie podobaja, sa bardzo drogie i latwo zdychaja. Jest duzo pracy z nimi ,jaszczurki maja to do siebie ze potrafia chorowac z dnia na dzien czasem nawet nie zdazy sie isc do weta .Tak to prawda najbardziej przyjazne sa agamy, blotniaki, no moze jeszcze niekture kameleony jak jemeny. Geko moze byc troszke agresywny szczegulnie jesli bys chciala powiekszyc hodowle. Nigdy nie kupuj tanich jaszczurek najczesciej sa to gatunki rosnace do olbrzymich rozmiarow ,gryzace i apsolutnie nie da sie ich ulozyc np.  niekture monetory takie gadunki sa wyloncznie dla ludzi siedzacy w tym od dawna.  Napewno nie miala bym takiej duzej kolekcji jesli nie moj chlopak, razem zawsze latwiej no i jego tata tak samo gdyby nie on nie mogla bym jezdzic na wakacje , to jest nastepny problem nie sa to zwiezaki kture poprostu mozesz dac komus pod opieke, nie wszyscy je lubia a mala ruznica w temp. i po jaszczurce. Wiec dobrze sie zastanow i czytaj duzo ksiazek ( nie internet)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #27 dnia: 31.10.2008, 13:38:34 pm »
Nulus super zabyyyyy!!!  :D

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #28 dnia: 31.10.2008, 15:06:41 pm »
Jasne że nie chce kupować jaszczurki tylko dlatego że mi się podoba to jak wygląda (niedawno byłam w zoologu i przeżyłam szok przy dziale z gadami. Kobieta chciała sobie kupić legwana zielonego BO PASUJE JEJ DO PRZEDPOKOJU!!! myślałam że padne. Nie wiedziała czym żywić, dlaczego ekspedientka akurat spryskiwała terra, a jak się dowiedziała że legwan urośnie olbrzymi i zmieni mu się troche kolor to od razu zrezygnowała i spytała czy są jakieś mniejsze jaszczurki takiego KOLORU! ;/) tragedia.. . O jaszczurce myśle już od jakiegoś czasu, jak narazie to nazbierałam takie ogólne informacje. W przyszłym tygodniu wybiore się do księgarni może znajde coś godnego uwagi.
Tak wogóle to od dziecka uwielbiałam gady. Planuje iść na weterynarie a potem zrobić specjalizaje w gadach, ale to jeszcze troche czasu mam :), chociaż to jedna z niewielu spraw na temat której nie zmineniam zdania od kąd pamiętam :)
Zapewniam że nie kupie sobie jaszczura tak pochopnie, wiem że moja wiedzia na ten temat wymaga jeszcze sporo pracy.

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Odp: Pokaż swoje pupile
« Odpowiedź #29 dnia: 31.10.2008, 20:34:12 pm »
Joguś (agama karłowata) to mój pupilek ;D
Jest z nim trochę zachodu bo jest strasznie leniwy i nie chce mu się polować. Ale i tak jest super  :) Ostatnio jest też z nim trochę kłopotów ale wyjdzie z tego.


Tak wogóle to od dziecka uwielbiałam gady. Planuje iść na weterynarie a potem zrobić specjalizaje w gadach, ale to jeszcze troche czasu mam :), chociaż to jedna z niewielu spraw na temat której nie zmineniam zdania od kąd pamiętam :)
No to witaj w klubie ;D. Od kiedy tylko mam swojego żółwia popadłem w prawdziwą fascynację gadami ;D
Z gadem to nie jest tak jak ze zwykłym pieskiem albo kotkiem. Takie futerkowe zwierzęta to się "kocha" a one "kochają" ciebie.
Natomiast prawdziwy posiadacz gada musi mieć w sobie to coś. Bez tej rzeczy hodowla gadów się znudzi i taki pupil skończy jako kolejny nietrafiony prezent.