Pozostałe > Rozmowy na każdy temat i powitania

POSZUKIWANY...POSZUKIWANA...:) PILNE

<< < (3/4) > >>

!Mateusz!:
Jakby co ja jestem chętny do stowarzyszenia:) nie mam pojęcia o księgowości ,ale mam nadzieję że się przydam :)... a kto pracuje nad tym stowarzyszeniem jeżeli można wiedzieć :)

ankan:

--- Cytat: !Mateusz! w 13.06.2012, 20:39:33 pm ---Jakby co ja jestem chętny do stowarzyszenia:) nie mam pojęcia o księgowości ,ale mam nadzieję że się przydam :)... a kto pracuje nad tym stowarzyszeniem jeżeli można wiedzieć :)

--- Koniec cytatu ---

Póki co osoby z grupy pomocników adopcyjnych.

lamiaR:
Ja mam dość szerokie pojęcie o księgowości i prowadzenie księgowości stowarzyszenia lub fundacji jest dość mocno skomplikowane w brew pozorom a to za sprawą dość wielu często nie spójnych ze sobą przepisów prawnych.
Najłatwiej na początek będzie ściągnąć sobie z netu darmowy program do księgowości i robić to we własnym zakresie.
Będzie najszybciej i bezproblemowo.
Ja chętnie doradzę i pomogę.

Wyczesany:
Tak jak mówi lamiaR. Prowadzenie nawet uproszczonej księgowości może nastręczać problemów dla osoby która nie zajmuje się tym zawodowo. Wszystko zależy od tego jaki rodzaj działalności przedsięwzięło by stowarzyszenie. Ciężko będzie się komukolwiek zadeklarować bez przeczytania statutu. Jeżeli zamierzacie się tylko zajmować szukaniem nowego domu dla żółwi a nie sprzedażą, a wasze koszty ograniczą się do kosztów stałych podstawowych prowadzenia fundacji - tj. wyłączając luksusy typu biuro, telefon, internet, wyjazdy, delegacje, marketing i inne formy wyprowadzania z fundacji pieniędzy, to taką księgowość jesteście w stanie poprowadzić sami.

Najlepszym dla Was rozwiązaniem było by zwrócenie się do jakiegoś lokalnego dla siedziby stowarzyszenia biura rachunkowego z prośbą o pomoc przy prowadzeniu uproszczonej księgowości na konkretny okres w zamian za np umieszczenie informacji tutaj na stronie o tym biurze jako dobroczyńcy. Jeżeli statut na to zezwala - a powinien - możecie też nagrodzić to biuro odpowiednim dyplomem lub symboliczną nagrodą za wkład w ratowanie życia i poprawę sytuacji zagrożonych gatunków. Nie dla korzyści, to sprawa prestiżu, który lubi każdy przedsiębiorca.
Każde biuro rachunkowe poleci wam jakiś konkretny program do obsługi księgowości w domu. Koszt takiego programu to już nie 100 złotych netto miesięcznie tylko około 20 - 50 złotych netto rocznie, przy czym przy uproszczonej księgowości i podstawowych przychodach i rozchodach polega tylko na kliknięciu "+" lub "-" i zdefiniowaniu kosztu czy przychodu.

Osobną sprawą jest konto bankowe do którego - jeżeli stowarzyszenie uchwałą zarządu zdecyduje się takie posiadać, a chyba będzie musiało - bank może wam dostarczyć usługę prowadzenia księgowości. Tutaj radzę zwrócić się z podobną propozycją wydania dyplomu/nagrody dla banku za wkład w ratowanie życia i poprawę sytuacji zagrożonego gatunku do prezesa lokalnego oddziału banku. Prowadzenie takiej usługi pro publico bono dla banku to żadna strata a wręcz na tym zarobią, bo wrzucą w koszty marketingowe po własnej zawyżonej wycenie.

Mam pewne doświadczenie i z pozyskiwaniem sponsorów czy usługodawców na rzecz dobra publicznego czy fundacji, ze stowarzyszeniami również bo trochę się uspołeczniłem przez lata a z wykształcenia jestem ekonomistą specjalistą od podatków. Choć nie pracuję zawodowo w księgowości to wiem o niej tyle, że uproszczona nie wymaga fachowej wiedzy dopóki nie będziecie chcieli na tym stowarzyszeniu zarobić. A praktyka pokazuje, że jak się postaracie to powysyłacie pisma to ktoś wam ją na pewno będzie chciał poprowadzić za darmochę albo pokaże, jak to robić.

Tak przy okazji, nie szukajcie księgowego przez internet. Nie wiem czy macie tam skarbnika w kapitule i komisję rewizyjną i czy one zamierzają działać, ale biorąc do takiego przedsięwzięcia osobę z łapanki z internetu narażacie się na błyskawiczne wyłudzenie.

Pozdrawiam!

Dodano: Dopiero teraz się spostrzegłem że to temat sprzed ponad roku. Był przyklejony, myślałem że aktualny. Jak wam poszło z tym stowarzyszeniem?

Viktoria:
Sprawa nadl nierozwiązana więc dzięki za pomocne rady :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej