Pozostałe > Rozmowy na każdy temat i powitania

POSZUKIWANY...POSZUKIWANA...:) PILNE

<< < (2/4) > >>

ankan:
Niestety sporo...:(
Mamy nadzieję, że do uczestnictwa będzie więcej osób chętnych z forum niż kilka pracujących dotychczas nad statutem...:)

rumek:
nie wiem jak to się dzieje jeśli chodzi o fundację/stowarzyszenie ale jeśli działa to podobnie jak na zasadach jednoosobowej działalności gospodarczej to coś takiego jest dość proste - sam to do tej pory robiłem teraz z braku czasu (dosłownie 2-3hmax) dałem to zaprzyjaźnionej księgowej.Koszt nie jakoś przesadnie duży. Ale tak jak pisałem nie wiem czy fundacja/stowarzyszenie działa na takiej samej zasadzie jak JDG.

an_na:
Chętnych do uczestnictwa zapewne nie zabraknie! Na forum już widzę mnóstwo chętnych ;)

KamilJ:
Dokładnie chętnych do pomocy pewnie będzie wielu ;)

ankan:
Oby, bo czasem zapał na początku to jest a jak przychodzi co do czego to różnie bywa.

Musi się zebrać min. 15 osób aby stowarzyszenie można było założyć. Statut przygotowany już jest...:) Sprawa tylko się na księgowości zawiesiła.
Rumek - nie wiem jak się rozlicza osoba prowadząca działalność gospodarczą...:) Ale myślę, że przy stowarzyszeniu w powijakach będzie jeszcze mniej roboty - bo nie będziemy "na firmę" kupować sprzętu, auta, benzyny, wynajmować lokalu - a takie rzeczy chyba można odliczać jak się działalność prowadzi. Tym niemniej jakoś trzeba niewielkie wpływy i wypływy rozliczyć i złożyć sprawozdanie do US a ja przynajmniej bladego pojęcia o tym nie mam.
Koszt - może przy działalności nie jest jakiś wielki - ale na początek i 100 zł miesięcznie byłoby dość sporo dla stowarzyszenia. A nie chcielibyśmy aby składki były wygórowane. Być może z czasem będziemy w stanie płacić za taką usługę.
Rumek - a ile Twoja księgowa bierze, jeśli to nie tajemnica?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej