Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 09:58:55 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: POSZUKIWANY...POSZUKIWANA...:) PILNE  (Przeczytany 75194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
POSZUKIWANY...POSZUKIWANA...:) PILNE
« dnia: 02.06.2012, 15:20:37 pm »
W związku z pewną nową inicjatywą na forum, mającą na celu większe umocowanie adopcji gadzinek i poszerzenie działalności na rzecz ochrony żółwi, poszukiwany jest...księgowy lub księgowa...:) Bez długoletniego stażu i doświadczenia...:) Byle wiedział/-a co to aktywa, pasywa i inne tam podobne cyferkowe sprawy, czyli umiał poprowadzić księgowość uproszczoną z niewielkimi wpływami i wypływami rocznymi.
Ktoś z Was, forumowiczów, ma pojęcie o takich rozliczeniach?..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Dorcia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 913
  • Reputacja: 42
Odp: POSZUKIWANY...POSZUKIWANA...:) PILNE
« Odpowiedź #1 dnia: 12.06.2012, 23:19:32 pm »
W kwestii formalnej, zaawansowane papiery są wymagane?

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: POSZUKIWANY...POSZUKIWANA...:) PILNE
« Odpowiedź #2 dnia: 12.06.2012, 23:26:09 pm »
Poszerz temat proszę. Po co owy księgowy? temat umocowania adopcji jest mi nader bliski!

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: POSZUKIWANY...POSZUKIWANA...:) PILNE
« Odpowiedź #3 dnia: 13.06.2012, 09:23:33 am »
W kwestii formalnej, zaawansowane papiery są wymagane?

Żadne papiery, wykształcenie kierunkowe ani doświadczenie nie są wymagane.
Po prostu musi być to osoba która będzie umiała poprowadzić księgowość uproszczoną.

Poszerz temat proszę. Po co owy księgowy? temat umocowania adopcji jest mi nader bliski!

Cóż. Uchylę rąbka tajemnicy...:)
Są plany założenia stowarzyszenia aby m.in. wydawać zwierzęta na umowy adopcyjne i kontrolować co się z nimi dzieje u nowych opiekunów. Plany zawiesiły się na księgowości - kiedy okazało się, że prowadzenie takowej jest obowiązkowe. Można oczywiście zlecić taką usługę na zewnątrz - ale to duże koszty na początek i kasa zamiast np. na leczenie chorych żółwi wędrowałaby na rozliczenia...:( Więc miałam nadzieję, że się ktoś z forum znajdzie kto będzie mógł się tym zająć. Początkowo pewno wpływami byłyby składki a wypływami koszta leczenia czy transportu żółwi.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: POSZUKIWANY...POSZUKIWANA...:) PILNE
« Odpowiedź #4 dnia: 13.06.2012, 13:04:45 pm »
Gratuluję pomysłu! Podejrzewam ile zachodu jest z założeniem stowarzyszenia więc szczere uznanie dla Waszego poświęcenia :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: POSZUKIWANY...POSZUKIWANA...:) PILNE
« Odpowiedź #5 dnia: 13.06.2012, 14:09:39 pm »
Niestety sporo...:(
Mamy nadzieję, że do uczestnictwa będzie więcej osób chętnych z forum niż kilka pracujących dotychczas nad statutem...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline rumek

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 6
Odp: POSZUKIWANY...POSZUKIWANA...:) PILNE
« Odpowiedź #6 dnia: 13.06.2012, 14:39:31 pm »
nie wiem jak to się dzieje jeśli chodzi o fundację/stowarzyszenie ale jeśli działa to podobnie jak na zasadach jednoosobowej działalności gospodarczej to coś takiego jest dość proste - sam to do tej pory robiłem teraz z braku czasu (dosłownie 2-3hmax) dałem to zaprzyjaźnionej księgowej.Koszt nie jakoś przesadnie duży. Ale tak jak pisałem nie wiem czy fundacja/stowarzyszenie działa na takiej samej zasadzie jak JDG.
Mylić się to rzecz ludzka , nie słuchać rad to głupota.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: POSZUKIWANY...POSZUKIWANA...:) PILNE
« Odpowiedź #7 dnia: 13.06.2012, 14:46:12 pm »
Chętnych do uczestnictwa zapewne nie zabraknie! Na forum już widzę mnóstwo chętnych ;)

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: POSZUKIWANY...POSZUKIWANA...:) PILNE
« Odpowiedź #8 dnia: 13.06.2012, 15:00:45 pm »
Dokładnie chętnych do pomocy pewnie będzie wielu ;)
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: POSZUKIWANY...POSZUKIWANA...:) PILNE
« Odpowiedź #9 dnia: 13.06.2012, 19:20:40 pm »
Oby, bo czasem zapał na początku to jest a jak przychodzi co do czego to różnie bywa.

Musi się zebrać min. 15 osób aby stowarzyszenie można było założyć. Statut przygotowany już jest...:) Sprawa tylko się na księgowości zawiesiła.
Rumek - nie wiem jak się rozlicza osoba prowadząca działalność gospodarczą...:) Ale myślę, że przy stowarzyszeniu w powijakach będzie jeszcze mniej roboty - bo nie będziemy "na firmę" kupować sprzętu, auta, benzyny, wynajmować lokalu - a takie rzeczy chyba można odliczać jak się działalność prowadzi. Tym niemniej jakoś trzeba niewielkie wpływy i wypływy rozliczyć i złożyć sprawozdanie do US a ja przynajmniej bladego pojęcia o tym nie mam.
Koszt - może przy działalności nie jest jakiś wielki - ale na początek i 100 zł miesięcznie byłoby dość sporo dla stowarzyszenia. A nie chcielibyśmy aby składki były wygórowane. Być może z czasem będziemy w stanie płacić za taką usługę.
Rumek - a ile Twoja księgowa bierze, jeśli to nie tajemnica?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline !Mateusz!

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 650
  • Reputacja: 13
  • Pozdrowienia dla żółwiarzy... :)
Odp: POSZUKIWANY...POSZUKIWANA...:) PILNE
« Odpowiedź #10 dnia: 13.06.2012, 20:39:33 pm »
Jakby co ja jestem chętny do stowarzyszenia:) nie mam pojęcia o księgowości ,ale mam nadzieję że się przydam :)... a kto pracuje nad tym stowarzyszeniem jeżeli można wiedzieć :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: POSZUKIWANY...POSZUKIWANA...:) PILNE
« Odpowiedź #11 dnia: 14.06.2012, 10:11:42 am »
Jakby co ja jestem chętny do stowarzyszenia:) nie mam pojęcia o księgowości ,ale mam nadzieję że się przydam :)... a kto pracuje nad tym stowarzyszeniem jeżeli można wiedzieć :)

Póki co osoby z grupy pomocników adopcyjnych.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline lamiaR

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: POSZUKIWANY...POSZUKIWANA...:) PILNE
« Odpowiedź #12 dnia: 20.08.2013, 14:07:58 pm »
Ja mam dość szerokie pojęcie o księgowości i prowadzenie księgowości stowarzyszenia lub fundacji jest dość mocno skomplikowane w brew pozorom a to za sprawą dość wielu często nie spójnych ze sobą przepisów prawnych.
Najłatwiej na początek będzie ściągnąć sobie z netu darmowy program do księgowości i robić to we własnym zakresie.
Będzie najszybciej i bezproblemowo.
Ja chętnie doradzę i pomogę.

Offline Wyczesany

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: POSZUKIWANY...POSZUKIWANA...:) PILNE
« Odpowiedź #13 dnia: 19.10.2013, 17:55:45 pm »
Tak jak mówi lamiaR. Prowadzenie nawet uproszczonej księgowości może nastręczać problemów dla osoby która nie zajmuje się tym zawodowo. Wszystko zależy od tego jaki rodzaj działalności przedsięwzięło by stowarzyszenie. Ciężko będzie się komukolwiek zadeklarować bez przeczytania statutu. Jeżeli zamierzacie się tylko zajmować szukaniem nowego domu dla żółwi a nie sprzedażą, a wasze koszty ograniczą się do kosztów stałych podstawowych prowadzenia fundacji - tj. wyłączając luksusy typu biuro, telefon, internet, wyjazdy, delegacje, marketing i inne formy wyprowadzania z fundacji pieniędzy, to taką księgowość jesteście w stanie poprowadzić sami.

Najlepszym dla Was rozwiązaniem było by zwrócenie się do jakiegoś lokalnego dla siedziby stowarzyszenia biura rachunkowego z prośbą o pomoc przy prowadzeniu uproszczonej księgowości na konkretny okres w zamian za np umieszczenie informacji tutaj na stronie o tym biurze jako dobroczyńcy. Jeżeli statut na to zezwala - a powinien - możecie też nagrodzić to biuro odpowiednim dyplomem lub symboliczną nagrodą za wkład w ratowanie życia i poprawę sytuacji zagrożonych gatunków. Nie dla korzyści, to sprawa prestiżu, który lubi każdy przedsiębiorca.
Każde biuro rachunkowe poleci wam jakiś konkretny program do obsługi księgowości w domu. Koszt takiego programu to już nie 100 złotych netto miesięcznie tylko około 20 - 50 złotych netto rocznie, przy czym przy uproszczonej księgowości i podstawowych przychodach i rozchodach polega tylko na kliknięciu "+" lub "-" i zdefiniowaniu kosztu czy przychodu.

Osobną sprawą jest konto bankowe do którego - jeżeli stowarzyszenie uchwałą zarządu zdecyduje się takie posiadać, a chyba będzie musiało - bank może wam dostarczyć usługę prowadzenia księgowości. Tutaj radzę zwrócić się z podobną propozycją wydania dyplomu/nagrody dla banku za wkład w ratowanie życia i poprawę sytuacji zagrożonego gatunku do prezesa lokalnego oddziału banku. Prowadzenie takiej usługi pro publico bono dla banku to żadna strata a wręcz na tym zarobią, bo wrzucą w koszty marketingowe po własnej zawyżonej wycenie.

Mam pewne doświadczenie i z pozyskiwaniem sponsorów czy usługodawców na rzecz dobra publicznego czy fundacji, ze stowarzyszeniami również bo trochę się uspołeczniłem przez lata a z wykształcenia jestem ekonomistą specjalistą od podatków. Choć nie pracuję zawodowo w księgowości to wiem o niej tyle, że uproszczona nie wymaga fachowej wiedzy dopóki nie będziecie chcieli na tym stowarzyszeniu zarobić. A praktyka pokazuje, że jak się postaracie to powysyłacie pisma to ktoś wam ją na pewno będzie chciał poprowadzić za darmochę albo pokaże, jak to robić.

Tak przy okazji, nie szukajcie księgowego przez internet. Nie wiem czy macie tam skarbnika w kapitule i komisję rewizyjną i czy one zamierzają działać, ale biorąc do takiego przedsięwzięcia osobę z łapanki z internetu narażacie się na błyskawiczne wyłudzenie.

Pozdrawiam!

Dodano: Dopiero teraz się spostrzegłem że to temat sprzed ponad roku. Był przyklejony, myślałem że aktualny. Jak wam poszło z tym stowarzyszeniem?
« Ostatnia zmiana: 19.10.2013, 18:00:32 pm wysłana przez Wyczesany »

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: POSZUKIWANY...POSZUKIWANA...:) PILNE
« Odpowiedź #14 dnia: 20.10.2013, 09:11:20 am »
Sprawa nadl nierozwiązana więc dzięki za pomocne rady :)