Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 25.04.2024, 19:07:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Powitanie i moja historia [wydzielony]  (Przeczytany 12847 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Powitanie i moja historia [wydzielony]
« Odpowiedź #15 dnia: 23.02.2008, 23:14:19 pm »
ja bym chyba nie zgłaszała nigdzie tego pana...
rozmawiałam niedawno z kolegą/pracownikiem dużej sieci sklepów zoologicznych (nie wymienię nazwy z wiadomych względów) - min. rozmawialiśmy o zwierzętach które są w sprzedaży a nie mają np. Citesa
okazało się, że przeważnie wina leży po strone tzw. hurtowników, to oni zawalają sprawę sprzedając zwierzęta do sklepów - winą sklepów jest co najwyżej niedopilnowanie? niesprawdzenie? zaniedbanie?
może niepotrzebnie usprawiedliwiam kogoś, ale z 2giej strony:

w zachodnich sklepach zoologicznych normalną praktyką jest sprzedawanie żółwi bez Citesa - w sensie: do zakupionego żółwia dostajesz paragon i dokument sklepu (wyglądający bardzo podobnie do naszego zaświadczenia o wpisie do rejestru) w którym jest wpisany żółw i jego numer Cites
czasami za Citesa trzeba oddzielnie płacić, hodowcy na giełdach sprzedają żółwiki z Citesem ale to inny temat rzeka  :D

na zachodzie w ogóle jest jakoś normalniej....

ja sprezentowanego zolwia dostalem z jakims dziwnym papierem na podstawie ktoregoo nie moglem zarejestrowac zwierzaka :( jest z zoo marketu, ponoc ten hurtownik zawsze tylko takie papiery wydaje, a ja przez to nie wiem co mam robic czasem
may you always hear the whisper of wings

Offline remekkkk

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 3
Odp: Powitanie i moja historia [wydzielony]
« Odpowiedź #16 dnia: 24.02.2008, 19:39:06 pm »
Cześć

 Bartku nigdzie nie zgłaszaj, ja się kolegi z pracy pytałem o żółwia bo jego mama ma własny sklep zoologiczny. Chciałem żeby się dowiedział ile u niego kosztowałby, on się mnie zapytał czy z papierami czy bez, więc tak wiele sklepów działa. Wiadomo, że na początku jest fajnie bo tak taniej. Potem jest już tylko gorzej jak się chce mieć małe skorupki.  Dobra wiadomość w połowie marca zacznę budować wolierę dla żółwia  :) trzymajcie za mnie kciuki. Będę robił zdjęcia z postępów, postaram się też napisać artykuł.     narqa :) :)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem".

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Powitanie i moja historia [wydzielony]
« Odpowiedź #17 dnia: 25.02.2008, 09:49:50 am »

ja sprezentowanego zolwia dostalem z jakims dziwnym papierem na podstawie ktoregoo nie [/quote]

pokaż jak wygląda ten papier
TUPTUŚ

Offline remekkkk

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 3
Odp: Powitanie i moja historia [wydzielony]
« Odpowiedź #18 dnia: 07.03.2008, 20:01:58 pm »
Witajcie mam dobrą nowinę, kolega z pracy ten którego mama ma sklep zoologiczny sprzeda mi żółwika za 350 zł z papierami, może będzie troszkę droższy to będzie zależeć od jakiego hodowcy. Mam już wyznaczony teren gdzie będzie wybieg dla gadzinki. Powiedzcie czy taka cena żółwika jest uczciwa? Rezultaty mojej pracy na pewno postaram się wam pokazać albo tutaj na zdjęciach albo w YouTube. :)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem".

Offline monika

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Powitanie i moja historia [wydzielony]
« Odpowiedź #19 dnia: 08.03.2008, 11:22:11 am »
Według mnie 350 zl to uczciwa cena. Na ogol za zolwika z papierami trzeba zaplacic co najmniej 450, przynajmniej ja nie spotkalam sie z nizsza kwota

Offline michalina

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Reputacja: 2
Odp: Powitanie i moja historia [wydzielony]
« Odpowiedź #20 dnia: 09.03.2008, 17:07:02 pm »
według mnie ważniejszy od ceny jest stan zdrowia żółwia - bo co z tego, że zapłacisz na dzień dobry 100 czy 150 zł mniej jak potem wydasz 200 na leczenie....

ja nawet u najlepszego znajomego nie zamawiam żółwi bez wiedzy w jakim stanie są zwierzaki. Zastanów się co będzie, jeżeli mama kolegi zamówi i sprowadzi dla Ciebie żółwia a zwierze okaże się być np. zaziębione...... zamówienia pod klienta, śliski temat.

350 zł to dobra cena za żółwia z kompletem dokumentów - jeszcze zleży o jakim gatunku mówimy, jakiej wielkości ma być ten żółwik no i w jakim stanie


pozdrawiam
m

Offline remekkkk

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 3
Odp: Powitanie i moja historia [wydzielony]
« Odpowiedź #21 dnia: 18.03.2008, 17:43:42 pm »
Witam ktoś wysłał mi meila że odda mi żółwia, przez przypadek skasowałem go. Jeśli to czytasz odpisz. :)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem".

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
TUPTUŚ

Offline remekkkk

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 3
Odp: Powitanie i moja historia [wydzielony]
« Odpowiedź #23 dnia: 09.04.2008, 16:57:20 pm »
Co myślicie o tych żółwiach. Czy warto kupić od tego hodowcy?   

http://allegro.pl/item342134603_zolwie_stepowe_t_horsfieldii_.html

Odpiszcie jak najszybciej
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem".

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Odp: Powitanie i moja historia [wydzielony]
« Odpowiedź #24 dnia: 09.04.2008, 18:01:53 pm »
Można tylko internetowo skontaktować się z Kupującym ,który już kupił u tego Sprzedawcy, z tego co widzę kilka żółwi już zostało sprzedanych. Wtedy okaże się w jaki sposób ( transport),w jakim stanie  i z jakimi papierami te żółwiki trafiają do nowych właścicieli.
Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...

Offline michalina

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Reputacja: 2
Odp: Powitanie i moja historia [wydzielony]
« Odpowiedź #25 dnia: 09.04.2008, 19:12:51 pm »
ja odradzam zakup przez internet od sprzedawcy bez potwierdzonej renomy... chyba, że umówisz się na odbiór osobisty i transakcję z ręki do ręki, (i będziesz w stanie ocenić na oko stan zdrowia żółwia)

w jakim stanie są żółwie okaże się po kilku tygodniach pobytu u nowych właścicieli

co do ceny: lepiej kupić zdrowe zwierze ze sprawdzonego źródła niż przyoszczędzić na starcie i zostać finalnie z niczym

pzm

Offline remekkkk

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 3
Odp: Powitanie i moja historia [wydzielony]
« Odpowiedź #26 dnia: 09.04.2008, 19:44:18 pm »
Witajcie ponownie. Możecie  mi polecić hodowce żółwi o dobrej renomie.  :)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem".

Offline gocham

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Odp: Powitanie i moja historia [wydzielony]
« Odpowiedź #27 dnia: 09.04.2008, 21:06:53 pm »
Mnie też zaciekawiła ta oferta. Rozmawiałam z tym sprzedającym przez telefon. Mieszkam na ślasku, ten pan mieszka w Krakowie. Dzisiaj pojechałam do niego i wybrałam sobie żółwika - mam nadzieję samiczkę. Z tego co się dowiedziałam od niego, to żółwie pochodzą z hodowli ranczerskiej na Ukrainie. Pan pokazał mi dokument cites, dokument że żółwie były przebadane weterynaryjnie. W sobotę jestem umówiona do pani weterynarz / znalazłam taką co sie zna na żółwiach, mieszka w Bytomiu. Wcześniej rozmawiałam z nią przez telefon, bo też miałam obawy. dlaczego żółwie są w takiej cenie. Powiedziała mi na co mam zwrócić uwagę przy kupnie, tak też zrobiłam.

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Powitanie i moja historia [wydzielony]
« Odpowiedź #28 dnia: 11.04.2008, 21:06:57 pm »
Dobrze, że sprawa legalna, bo było to dla mnie bardzo podejrzane.

Powiedz mi, jak się nazywa ta Pani z Bytomia, może kojarzę :)
Pozdrawiam, Nulus!

Offline gocham

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Odp: Powitanie i moja historia [wydzielony]
« Odpowiedź #29 dnia: 11.04.2008, 21:30:40 pm »
to pani Katarzyna Wilk. Dzisiaj byłam u niej ze swoim maleństwem. Żółwik został dokładnie przebadany, jest stuprocentową samiczką w bardzo dobrej formie. Jedyne co, to w kale są jajeczka owsików, ale już dostała odpowiednie lekarstwo. Ta pani zna sie na żółwiach, jest bardzo sympatyczną i kontaktową osobą. Żałuję, że nie wiedziałam o niej wcześniej, może leczenie mojej 22 letniej samiczki stepowej przyniosło by rezultaty, albo skróciło jej cierpienia. Dzisiaj też złożyłam w Urzędzie Miasta dokumenty w celu zarejestrowania żółwia.