Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 14:25:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Proszę o pomoc - co zrobić z zółwiem?  (Przeczytany 5541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NieWiemCokolwiek

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Proszę o pomoc - co zrobić z zółwiem?
« dnia: 26.07.2018, 10:20:38 am »
Witajcie

Kilkanaście lat temu moja starsza siostra przyniosła do domu żółwia (chyba stepowy). Sąsiadka, która jej go dała przekonała rodziców do tego, żeby go zatrzymali (do tej pory nie rozumiem dlaczego), więc spędziłam prawie całe życie traktując żółwia w domu jako oczywistość (i przykry obowiązek, bo ja nigdy go nie chciałam) i nie zastanawiając się nad tym, czy rodzice wiedzą, jak się nim zajmować, czy nie. Teraz na forum przeczytałam, jak powinna wyglądać hodowla żółwi i uświadomiłam sobie, że biedne zwierzę zapewne musi być w bardzo złym stanie. :(  Gdybym tylko mogła oddałabym go komuś i wiem, że reszta rodziny przyjęłaby to z ulgą. Wiem, że jest tu dział do adopcji, ale nie mam pojęcia ile ma lat, ani jakiej jest płci ani jaki jest stan jego zdrowia itd. Nie łudzę się też, że ktoś chciałby wziąć tak okropnie zaniedbanego żółwia, mając do wyboru inne, zdrowe. Czy są może jednak jakiegoś rodzaju "schroniska", gdzie można by go oddać? Albo w ostateczności jakoś uśpić, żeby nie musiał się już dłużej męczyć? Żółw mieszka w Radomiu. Co mogę z nim zrobić? : C

Offline lili

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 1
Odp: Proszę o pomoc - co zrobić z zółwiem?
« Odpowiedź #1 dnia: 26.07.2018, 11:25:18 am »
Hej! Niejednego zaniedbanego żółwia adoptowano. A może nie jest z nim tak źle. Najlepiej pisać do moderatorów adopcyjnych, załączyć zdjęcie, opisać sytuacje i na pewno się ktoś znajdzie. Na fb jest też grupa żółwie: https://www.facebook.com/groups/zolwiepl/   i może tam się ktoś znajdzie.

Offline NieWiemCokolwiek

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Proszę o pomoc - co zrobić z zółwiem?
« Odpowiedź #2 dnia: 26.07.2018, 12:07:36 pm »
Dzięki za odpowiedź! A gdzie mogę znaleźć kontakt do tych moderatorów adopcyjnych? Wolałabym na razie nie korzystać z grupy na fb, chyba że to będzie konieczne.

Offline heres

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 6
  • Pardalis Babcocki
Odp: Proszę o pomoc - co zrobić z zółwiem?
« Odpowiedź #3 dnia: 26.07.2018, 15:06:00 pm »
Wrzuć zdjęcie tutaj może nie jest tak źle, opcja załączniki.
:)

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Proszę o pomoc - co zrobić z zółwiem?
« Odpowiedź #4 dnia: 26.07.2018, 17:05:26 pm »
Forum funkcjonuje trochę gorzej niż parę ładnych lat temu, nie ma tu za dużo osób i małe szanse na adopcje. Odezwij się do Viktorii tu na forum (https://forum.zolw.info/index.php?action=profile;u=337), lub poprzez Stowarzyszenie Testudo które prowadzi - będzie szybciej http://www.spz-testudo.pl/kontakt/

Offline NieWiemCokolwiek

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Proszę o pomoc - co zrobić z zółwiem?
« Odpowiedź #5 dnia: 27.07.2018, 07:38:52 am »
Dzięki. :)  Wysłałam maila do tego Testudo.