Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 26.04.2024, 00:21:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ptaki i mróz  (Przeczytany 20278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Ptaki i mróz
« Odpowiedź #30 dnia: 11.12.2010, 14:10:38 pm »
to ja się podłączę pod temat z pytaniem. Ponieważ postanowiłam też coś ptakom nasypać, kupiłam mieszankę ziarenek. U mnie przed domem na drzewie został po starych właścicielach domek dla ptaków i tam nasypałam im tych ziarenek, ale żaden ptaszek nie przylatuje. I zastanawiam się dlaczego, może im się ten domek nie podoba? Powinnam go zamienić na jakiś drewniany? Tutaj nie ma śniegu ani mrozu, to może niepotrzebnie im sypać?

A oprócz tego dodam że z drugiej strony za domem mam dewnianą budkę dla ptaków i wiosną one tam siedziały a później odleciały. Teraz jakieś ptaszki uwiły sobie gniazko nad oknem w kuchni pod deskami obudowującymi rynny. Widać jak czasami jakaś kupa stamtąd leci.
Stefanka

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Ptaki i mróz
« Odpowiedź #31 dnia: 11.12.2010, 14:29:59 pm »
Jak dopiero teraz dałaś jeść to nie będzie bardzo dużo ptaków przylatywało, bo ptaszki już na jesień znajdują sobie miejsca, w których dostaną jeść także ogrom ci nie przyleci ale na pewno jakieś przylecą. Ja też w zeszłym roku dałem w środku zimy i nie chciały przylatywać a w tym jak dokarmiałem już od lata wystawiając wodę a w październiku ziarenka już były i teraz codzienni rano przylatują sobie podjeść.
Pozdrawiam Jakub

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Ptaki i mróz
« Odpowiedź #32 dnia: 11.12.2010, 15:17:18 pm »
a ja się tez pochwalę  ;D Dokarmiam nasz warszawskie orły, zwane nieraz szczurami powietrznymi  <afro> Hmm w centrum wawy nie ma specjalnie do wyboru jeśli chodzi o ptaszki  :-\ u mnie są tylko sroki, wroni itp. które dokarmia sąsiadka :) Ja zajmuje się gołąbkami... Niektóre siadaja mi nawet na głowie :D Codziennie wysypuje im kaszę perłową  <afro>
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Ptaki i mróz
« Odpowiedź #33 dnia: 11.12.2010, 22:28:24 pm »
Ja karmnik mam tylko .

I sikorki , wróble i sroki sobie jedzą ;)
Nigdy gila nie widziałem jeszcze .

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Ptaki i mróz
« Odpowiedź #34 dnia: 12.12.2010, 13:40:31 pm »
rzeczywiście przyleciały :) dzisiaj 3 ptaszki karmiły się ziarenkami. Nawet udało mi się zza okna zdjęcie zrobić. Ale mam wrażenie że one z trudem tych ziarenek sięgają, więc przy najbliższej okazji chyba jednak zmienię im ten domek na jakiś bardziej otwarty.
Stefanka

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Ptaki i mróz
« Odpowiedź #35 dnia: 13.12.2010, 11:03:32 am »
U mnie z powodzeniem wisi kupiona w zoologicznym siatka z ziarnami - korzystają z niej sikorki i nie wiem, jakim cudem - sójka :) Sroki mają zakusy ale nie dają rady się w nią wczapirzyć. Słonina w zeszłym roku została olana, teraz to już nawet nie wieszałam.
W zeszłym roku, zainspirowana niniejszym tematem sypałam rodzynki dla przesympatycznego i przebojowego kosa - w okolicach bukszpanów i innych krzewów, bo zauważyłam że tam się zazwyczaj kręcił. A jaki się chłopak był ładniutki i błyszczący - mam nadzieję że to na tych moich rodzynkach :) Tylko z tą karmą dla psów mam dylemat.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Ptaki i mróz
« Odpowiedź #36 dnia: 13.12.2010, 11:26:07 am »
Anna Daria - ty chodź tu znowu i powiedz jakie to tam u Ciebie ptaszki gniazdo robią o tej porze? :) Sikorkom syp ziarenka słonecznika i orzeszki, tylko bez soli  :) A domek zmień na taki bez siatki.

Rainok - jak chcesz gila zobaczyć, to trzeba mieć w okolicy krzewy owocowe, wiśnie i jabłonki z nie zdjętymi na zimę z nich owocami. I tam poszukaj gila. On takie zamrożone też będzie skubał. Gil jest piękny  :)

Ines - słoninę powieś, bo zawsze ktoś skubnie. U mnie ona ma zawsze wzięcie. A te siatki z pokarmem to nie są dobre na zawieje i zamiecie, i na duże mrozy, bo wyczerpują ptaki z energii, bo te kule są pozamarzane na kość i na dodatek trudno szybko coś z nich wydobyć, a ptak ma nadzieję, bo to widzi. Ja w przypadku silnych mrozów i wiatrów daję pokarm rozsypany w suchym miejscu. Czy masz kosa i w tym roku na rodzynkach?

Wege - Ty orły warszawskie czy raczej sokoły dokarmiasz?


Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Ptaki i mróz
« Odpowiedź #37 dnia: 16.12.2010, 21:00:44 pm »
Basiu, ja na ptaszkach się nie znam, wiem tylko że małe bo widziałam jak wlatywały w te deski przez podłużny otworek szerokości ok 5 cm i długości ok 20 cm. To było ok miesiąca temu, mój chłopak się nawet przestraszył że on tam utknął i już nie wyfrunie, ale wyfrunał a później wleciał spowrotem, więc pomyśleliśmy że sobie gniazdko urządziły na zimę.
Stefanka

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Ptaki i mróz
« Odpowiedź #38 dnia: 17.12.2010, 09:49:32 am »
Nie mogę wprost uwierzyć, ale to nie o gniazdko chodziło małym ptaszkom, bo jak na zimę? Ale mogły badać kryjówkę na noc na mróz, albo badać miejsce na gniazadko na wiosnę. Może to była sikorka modra?

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Ptaki i mróz
« Odpowiedź #39 dnia: 17.12.2010, 18:28:21 pm »
być może sikorka modra, taki mały ptaszek z żółtym brzuszkiem. Już takie u nas wcześniej miały gniazdko, ale nie pod tymi deskami tylko w domku dla ptaszków który na płocie wisi.
Stefanka

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Ptaki i mróz
« Odpowiedź #40 dnia: 18.12.2010, 08:54:22 am »
anna-daria to masz piekny ogródek, i lubiany przez ptaszki, a wiec kup kilka takich samych budek lęgowych, z identycznym otworem wlotowym i zawieś wysko, i doczekasz się małych ptaszków  :)
Tylko zawieś w styczniu, nie później. :)

Offline Radis

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 4
  • Żółw Stepowy "Franklin"
Odp: Ptaki i mróz
« Odpowiedź #41 dnia: 18.12.2010, 09:17:20 am »
Ja z moim tatą bardzo lubimy dzikie ptaki :P. Zbudowaliśmy dla nich ogromny  karmik, mają też słoninę i inne różne przysmaki.
Codziennie rano i popołudniu przylatuje ok. 12-14 wrobli i parę sikorek  <afro>
Cześć jestem Radek !! :-)
http://radis.posadzdrzewo.pl pomóż przyrodzie

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Ptaki i mróz
« Odpowiedź #42 dnia: 19.12.2010, 09:43:21 am »
To musi być piękny widok u Radisa :)

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Ptaki i mróz
« Odpowiedź #43 dnia: 19.12.2010, 16:41:08 pm »
nowy karmnik jest już w drodze, bo ten jednak się nie sprawdził. Miał dno plecione i sikorki go podziubały, nasionka spadają na ziemię i korzysta z tego inny ptaszek (zdjęcie poniżej). Póki co powiesiłam orzechy i kolby ze słonecznikiem.

małe ptaszki żeczywiście się u nas wykluły, bo słychać było piskanie z domku, ale pewnego dnia ucichło i już nawet rodzice nie przyfruwali, znaleźliśmy tylko małe nieżywe pisklę na trawniku :(
« Ostatnia zmiana: 19.12.2010, 16:44:32 pm wysłana przez anna-daria »
Stefanka

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Ptaki i mróz
« Odpowiedź #44 dnia: 19.12.2010, 18:28:52 pm »
Do mnie też przylatują głównie sikorki modre i bogatki.
Pozdrawiam Jakub