Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 24.04.2024, 07:46:59 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ropucha zielona  (Przeczytany 3858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fausto

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 276
  • Reputacja: 10
    • Harley i reszta życia
Ropucha zielona
« dnia: 10.09.2014, 16:08:39 pm »
Czy na tym forum ktoś zna się na ropuchach?
U mnie w garażu zagnieździły się ropuchy zielone. Codziennie wynoszę ich 2 lub 3-4 do ogrodu. Nie wiem czy to wracają te same, czy jakieś nowe skądś się biorą. Pewnie wprowadziły się na zimę, ale w garażu zginą. Co z nimi robić ?

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Ropucha zielona
« Odpowiedź #1 dnia: 10.09.2014, 22:11:31 pm »
Myślę,że szukają miejsca na zimowania - bo to już taki czas. Kiedyś u mnie na działce jak bywały ropuchy to siedziały chętnie np. w kopcu z torfem, pod domkiem w deskach i pod kompostownikiem i tam też musiały zimować, bo wyłaziły na wiosnę. Nie masz może w ogrodzie jakiegoś takiego miejsca gdzie mogłyby się łatwo zakopać i ciepło by im było - bo może wtedy jakby je wynosić z garażu w to miejsce to by się tam zagnieździły.

Jest forum o płazach na terrarium.com.pl - to sądzę, że tam szybciej ktoś powinien umieć coś konkretnego doradzić:
http://www.terrarium.pl/forum/37-plazy/
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Fausto

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 276
  • Reputacja: 10
    • Harley i reszta życia
Odp: Ropucha zielona
« Odpowiedź #2 dnia: 11.09.2014, 09:31:57 am »
Dzięki Aniu. Spróbuję wynieść je na grządki. Tam jest tak bardziej miękka ziemia, może łatwiej będzie im się zakopać..

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Ropucha zielona
« Odpowiedź #3 dnia: 11.09.2014, 11:47:02 am »
Ja bym się pokusił o zimowanie tych ropuch. :) Zielona jest pod ochroną, jak każdy płaz w polsce. Trzeba zadbać by przeżyły zimę i wiosną przypilnować by wróciły z zimowania.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Fausto

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 276
  • Reputacja: 10
    • Harley i reszta życia
Odp: Ropucha zielona
« Odpowiedź #4 dnia: 11.09.2014, 14:27:21 pm »
Ja bym się pokusił o zimowanie tych ropuch. :) Zielona jest pod ochroną, jak każdy płaz w polsce. Trzeba zadbać by przeżyły zimę i wiosną przypilnować by wróciły z zimowania.
Bardzo chętnie bym to zrobił, tylko jak? Co trzeba zrobić, żeby przeżyły zimę u mnie?

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Ropucha zielona
« Odpowiedź #5 dnia: 22.09.2014, 11:59:52 am »
Zostaw te ropuchy i nie wynoś ich, ani nie przenoś. Nie zmieniaj też nic w swym garażu do wiosny aż one już wyjdą, bo możesz im zagrodzić drogę odwrotu. Wiosną wyjdą same, albo im pomożesz otwierając drzwi itp. Nie rozjedź ich tylko samochodem.
Sprawdź wczesną wiosną, w marcu,  czy w innych miejscach w domu np. w piwnicy czy nie masz uwięzionych zimujących płazów, a jeśli siedzą w piwnicy to je wyzbieraj do pudełka i zanieś w bezpieczne miejsce blisko jeziora, ale daleko od szosy.
Mogą tak wracać co roku na zimowanie :).