Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 16:01:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Smaczna kuchnia wegetariańska  (Przeczytany 53789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fik

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 7
Odp: Smaczna kuchnia wegetariańska
« Odpowiedź #135 dnia: 30.12.2012, 20:56:55 pm »
Bierzesz kilo mąki zwykłej białej i pół litra wody. Mieszasz to razem dokładnie i odczekujesz jakieś 20 minut by gluten związał.
Potem najpracochłonniejsza część płóczesz tą mase pod wodą. Tak jakbyś pranie robiła. Ja bezpośrednio pod kranem zimnej wody to robie bo już mam wprawe, najlepiej na początku zrób sobie "pranie" w garku do którego leci woda.
Ma zostać sam gluten a będziesz to wiedziała wtedy gdy woda po praniu będzie przeżroczysta. Będziesz miała taka gumiatą glutenową kule koloru szaro-żółtego, która gotujesz w wywarze ( ja daje kucharek liść laurowy, ziele, sos sojowy, magi) wywar musi być troche przeprawiony i przesolony..gluten sam w sobie jest zupełnie bez smaku więc trzeba go zmasakrować przyprawami.
W tym wywarze gotujesz go godzine. On sie powiększy przez to gotowanie więc nie przesadż z małym garnkiem.
Teraz możesz zrobić jakąś marynate np. zcytryny, soli , papryki czy co Ci tam do głowy przyjdzie.Natrzeć albo zanurzyć go w marynacie na noc.
Ja z reguły nie chcę czekać cały dzień a i ten sposób jest smaczniejszy tak mi się wydaje , więc tą kule w całości pieke jak pieczeń.Opiekam ze wszystkich stron znów w masakrycznych ilościach przypraw( nie zapomniec o czosnku!).Najlepiej użyć przyprawy do pieczenia z Prymatu.Traktujemy go jak mięso i tak smażymy.Jak już jest wszystko aż brązowe po bokach, prawie spalone, biore to i kroje na takie kotlety jak na zdjęciu i tym razem pieke.

Ja robie tak jak wyżej, a tu masz przepis z internetu.Ja ten internetowy zmieniłem pod swe potzreby..bo wychodził mi zawsze niedoprawiony!
http://www.olgasmile.com/seitan.html
« Ostatnia zmiana: 30.12.2012, 21:02:00 pm wysłana przez Fik »

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Smaczna kuchnia wegetariańska
« Odpowiedź #136 dnia: 30.12.2012, 21:14:15 pm »
muszę koniecznie wypróbować ! alez to dziwaczne :D ale wygląda fajnie i do tego te przyprawy <3 (nie używam prawie wcale soli za to zioła i przyprawy na potęgę ) Dzięki za ciekawy przepis ;)
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Smaczna kuchnia wegetariańska
« Odpowiedź #137 dnia: 04.01.2013, 11:20:02 am »
W te święta wypróbowałem coś, o czymś już słyszałem, tj. "ryż z mandrynką".

Podaje mój przepis, mega prosty i mało pracochłonny, a efekt pyszny !!! :

1) ugotuj torebkę ryżu Basmati (15 min.), ja nie używam soli, a jeśli masz ochotę - help Your slef,
2) przełóż ryż do miseczki, wlej wodę w której się gotował,
3) dodaj cynamon, przecier pomidorowy, masło, trochę oliwy,
4) umyj i obierz mandarynki, opłukane ułóż na ryżu.

Smacznego :)
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.

Offline Fik

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 7
Odp: Smaczna kuchnia wegetariańska
« Odpowiedź #138 dnia: 04.01.2013, 16:21:06 pm »
Jest barbarzyństwem gotować ryż w torebce, czy też kasze gryczaną czy inne :)
Z takiego gotowania robi nam się rozpindrzona masa. Każde ziarenko ryżu ma być osobno, w dodatku przed gotowaniem każde ziarno należy przepłukać a już napewno ryż.

Gotowanie ryżu to sztuka której do tej pory nie opanowałem.

Kiedyś w Warszawie jadłem taki ryż ..dosłownie z budki na ulicy jak kiosk ruchu od chińczyków..gdy nabierałem ten ryż na plastikowy widelec z plastikowego talerza- każde, dosłownie każde ziarno spadało osobno..nic sie nie lepiło :)

Ja nie wiem jak oni to robią ..podejrzewam że być może jest to jakas specjalna odmiana ryżu a byc moze to tylko odpowiedni sposób gotowania.

Wszelkie przepisy podstawowe gotowania ryżu takie czy siakie sie nie sprawdzają.

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Smaczna kuchnia wegetariańska
« Odpowiedź #139 dnia: 04.01.2013, 18:19:14 pm »
Hej, to kuchnia wegetariańska nie może być łatwa i prosta, tylko nieodgadniona ?

Namawiam na ryż Basmati, bo jest to szczególnie szlachetny gatunek i nie traci nic na gotowaniu w torebce, chyba, że robi się to zbyt długo, to wyjdzie breja ...

Co do knajp "chińskich", a tak naprawdę "wietnamskich" to znam temat od podszewki, znajomi tam pracowali, niestety wielkim rozczarowaniem może okazać się fakt, że jest to najtańszy dostępny ryż gotowany cały dzień w jednym wielkim garze, nie ma wiele wspólnego ze zdrowiem, tylko z taniochą ...

Ja jadłem w Warszawie przepyszngo kurczaka w "chińczyku", jak jeszcze jadłem mięso ... Potrawa była tania, a mięsko bardzo dobre, choć trochę ciemnawe ... po latach mam już pewność, że to były gołębie, cóż, fakt, że tanio i przepysznie ...

Wszystko kwestia gustu, każdy z Nas ma wybór co mu pasuje.

Wegetarianizm jest dostępny dla wszystkich, jest łatwy i nie róbmy z niego jakiejś tajemnicy i magicznej sztuki ...

Na nowy rok ogłaszam hasło: "wegetarianizm wzmacnia organizm" :)
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.

Offline Fik

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 7
Odp: Smaczna kuchnia wegetariańska
« Odpowiedź #140 dnia: 04.01.2013, 19:17:14 pm »
To nie jest jakaś magiczna sztuka gotowanie po wegetariańsku..a weganizm to nie czary.
Jednak na tyle nowa że ugotowanie zupy bez cielaka jest odejściem od zasad wiec zupy bez cielaka sie nie da ugotować wedle 70 % społeczeństwa.
 

Dodano 04.01.2013, 19:18:39 pm
A ryżu basmati to ja nigdy nie jadłem właściwie  :)

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Smaczna kuchnia wegetariańska
« Odpowiedź #141 dnia: 04.01.2013, 19:31:39 pm »
Ja tam najbardziej lubię ryż brązowy albo ten czarny, dziki :D i oba zawsze wychodzą na sypko :D za to mam jakiś u siebie w sklepie ryż eko i ma takie bardziej okrągłe ziarna i sie pięknie na kleisto gotuje do deserów, na mleku. ^^ a basmati to u mnie jest standardowo :d nie da się chyba go zepsuć ;) i tez zawsze na sypko wychodzi
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline Fik

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 7
Odp: Smaczna kuchnia wegetariańska
« Odpowiedź #142 dnia: 04.01.2013, 20:01:41 pm »
Ano brązowy to klasa sama w sobie , a czarny dziki to pięterko wyżej, tu nie ma opcji że się będzie lepił, prawda?

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Smaczna kuchnia wegetariańska
« Odpowiedź #143 dnia: 04.01.2013, 20:06:48 pm »
nie ma. jak jest dobry to choćby się zasnęło na godzinę to sie nie rozgotuje.. No ale trzeba mieć trochę cierpliwości bo gotuje się dłużej niż ten 12-15 minut tego plastikowy, biały..
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline Fik

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 7
Odp: Smaczna kuchnia wegetariańska
« Odpowiedź #144 dnia: 14.01.2013, 19:19:50 pm »
Mój dzisiejszy obiadek :
 
Kluski kupiłem mrożone w sklepie i na opakowaniu pisało oprócz innych wegańskich skłądników że może zawierać śladowe ilości jaj. Nie ma się czym przejmować - jajek nie kupiliśmy , a nie chodzi o to by popaść w obłęd sprawdzania etykiet tak jak ja to kiedyś robiłem, nie nasza wina że gara nie umyli w fabryce :)

Do tego sos pieczeniowy:

Sosik pieczeniowy http://puszka.pl/przepis/6614-sos_a_la_pieczeniowy.html




A reszte to już znacie :)


Offline barto_nt

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 5
Odp: Smaczna kuchnia wegetariańska
« Odpowiedź #145 dnia: 15.01.2013, 21:29:44 pm »
Ło Cię Panie kubków smakowych oszukiwanie ;) Ale wychodzi Wam to na 100%. W mej niekoniecznie wielkich rozmiarów palicy ciężko to zmieścić;) Szanuję Was okropnie, pomimo, że moje zdanie na w/w temat jest zupełnie odmienne. Ja tam kochanej mateczki natury nie robię w kónia;)

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Smaczna kuchnia wegetariańska
« Odpowiedź #146 dnia: 24.01.2013, 12:02:06 pm »
Ło Cię Panie kubków smakowych oszukiwanie ;) Ale wychodzi Wam to na 100%. W mej niekoniecznie wielkich rozmiarów palicy ciężko to zmieścić;) Szanuję Was okropnie, pomimo, że moje zdanie na w/w temat jest zupełnie odmienne. Ja tam kochanej mateczki natury nie robię w kónia;)

Nie ma co szanować, głowy piasek chować, trza spróbować :)
 

Dodano 24.01.2013, 12:05:50 pm
Ulżysz portfelowi, a bardziej żołądkowi :)

http://www.zostanwege.pl/zostan-wege-na-30-dni
« Ostatnia zmiana: 24.01.2013, 12:06:08 pm wysłana przez Zawisza »
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.

Offline Fik

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 7
Odp: Smaczna kuchnia wegetariańska
« Odpowiedź #147 dnia: 25.01.2013, 08:27:51 am »
No z tym ulżeniem portfelowi bym sie kłócił :)
Owoce, warzywa są drogie, a one również w tej diecie odgrywają kluczowa role.

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Smaczna kuchnia wegetariańska
« Odpowiedź #148 dnia: 25.01.2013, 09:13:26 am »
warzywa i owoce zima są strasznie drogie.. ja ostatnio za 2 takie duże ogórki, 4 jabłka i natkę pietruszki ponad dychę dałam ;/ i o ile nie kupuje sie zagranicznych badziewi w hipermarketach to idzie zbankrutować.. i dla mnie to spory kłopot bo uwielbiam warzywa, wszelkie sałatki a mnie zwyczajnie zima nie stać.. dobrze, że mam trochę słoików z owocami i jakieś mrożonki, ale to nie to samo. surówki z mrożonek się nie zrobi..
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Smaczna kuchnia wegetariańska
« Odpowiedź #149 dnia: 25.01.2013, 16:32:44 pm »
Co do warzyw zimą to najlepiej kupować mrożonki, bo te warzywa / owoce były zbierane w sezonie, a nie sztucznie hodowane zimą :)