Pozostałe > Rozmowy na każdy temat i powitania

Smaczna kuchnia wegetariańska

(1/36) > >>

Fik:
Zachowam sie jak Magda Gessler...(choć ona daleka od wegetarianizmu!) mam nadzieje że przepisy tu wstawiane będą wam smakowały..a jeśli choć jedna osoba przejdzie na wegetarianizm ..to bedę szczęśliwy. Nawet jeśli nie to również  :D

Na początek by was zachęcić choćby wzrokowo wstawie kilka zdjęć dań które sam ugotowałem ...zresztą w tym domu tylko ja gotuje, żona leży ( feministka) ;D
Potem podam przepisy w moim wypadku z reguły wegańskie, ale bedą zwierały napewno elementy wegetarianizmu.
Będą to przepisy które powalą z nóg nawet mięsożerców ;D w przypadku co niektórych przepisów mięsożercy będą pewni że jedzą swe ukochane mięsiwo.

Mam nadzieje że nie ja tu jeden ..i też wstawicie zdjęcie swego dania, przepis na nie, ewentualnie swój jakis tam wynalazek :)

Ma być smacznie i zdrowo! ;D

Kilka zdjec moich dań , w następnym poście:)
 
Dodano 27.11.2012, 00:34:05 amCzęsto tak zaczynam dzień, na śniadanie zapomniane i zdrowe płatki owsiane.Dzieki nim jestem rumiany , piękny i gładki :D



A to moje pierwsze w życiu mleko sojowe + kotlet sojowy. Sam wszystko wyprodukowałem. Potem z tego mleka sojowego zrobiłem tofu.



Jakaś sałatka , ja jej nie robiłem..tylko żona, jest napewno wegetariańska, niewegańska.



Obiady wegański:



a to galaretka wegańska bez żelatyny , zamiast żelatyny został użyty Agar.



Więcej zdjęć jutro, jestem zmeczony i ściorany.

ankan:
A jak zrobiłeś tofu z mleka sojowego? To z kartonika jest pasteryzowane. Nie przeszkadzało, żeby się owarzyło?

Zawisza:
Brawo Fik, super, pora na nowy wątek, jeśli jeszcze rozmowa o wegetarianiźmie ma mieć jakiś sens.

Może Tobie się uda, czego Ci serdecznie życzę i gratuluję dobrego pomysłu i inicjatywy !

Tak trzymaj i się nie zniechęcaj, dajesz dobry przykład :)

attra:
Fik a jak jest z melkiem krowim? Używasz?

Mam pytanie o tofu - naprawdę da sie z tego zrobić smaczne danie? I jakie to danie może być? I czy tofu kupowane w sklepie to to samo co takie zrobione??? w domu?

Nie jestem wege, ale to tofu mnie strasznie męczy  ;)

QDŁ:
a gdzie przepisy;> Jeśli ktoś chce mogę dodać jakieś fotki/przepisy z książek z kuchnią wegetariańską;) Niestety kucharz ze mnie żaden więc nie wypowiem się o smaku dań;p

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej