Pozostałe > Rozmowy na każdy temat i powitania

kochani "Miłośnicy" żółwi lądowych...

(1/1)

TestudoTorun2:
Kochani miłośnicy , sympatycy  żółwi lądowych -
 wstańcie z kanap  oraz  sprzed klawiatur Waszych komputerów ,  lap topów,  odłóżcie smartfony i wybierzcie się do sklepów zoologicznych w swojej najbliższej okolicy / mieście  -
upomnijcie się o lepsze warunki, albo o wolnośc dla żółwi lądowych trzymanych  (w czasie pełni sezonu)  w złych warunkach, ciasnych aquariach bez dobrej wentylacji,   , na drewienkach i z granulatem w misce,  itd , ewentualnie nagłaśniajcie sprawy , kontaktujcie się z właścicielami sieci sklepów i blokujcie dalszą sprzedaż.
W Toruniu udało mi się wykupic 2 żółwie greckie blokując jednocześnie na przyszłośc taki procederek - w tych 2 galeryjnych sklepach +  wymusic poprawę warunków dla stepowego w innym zoologu, z ostatnim żółwiem.

Kochani miłośnicy żółwi lądowych .
Czyny -  nie słowa...

doru:
Aha, bo to, że siedzimy na forum oznacza, że nie robimy nic innego :)
Wykupowanie żółwi sprawia tylko, że na ich miejsce będzie kolejny. Tam gdzie się da, to warunki są poprawiane. W wielu miejscach nic nie da się zrobić, jeśli zwierzę może się obrócić w pojemniku, jest karmione czymkolwiek i ma dostęp do wody - niczego innego prawo nie określa, w ustawie nie ma minimalnych wymiarów terrarium dla gadów ani wymaganego żywienia. Jak więc proponujesz "blokować dalszą sprzedaż", skoro dla właścicieli tych sklepów liczy się zysk? Myślisz że ot tak z tego zrezygnują?
Rzucanie górnolotnych haseł jest fajne, niestety rzeczywistość nie jest już taka prosta.
A, dodawanie takiego postu we wszystkich działach, głównie tych nie związanych z tematem zalatuje lekko spamem - pomimo "wyższego celu" takich postów.

TestudoTorun2:
""""Wykupowanie żółwi sprawia tylko, że na ich miejsce będzie kolejny""""""

-  "na ich miejsce będzie kolejny" -  powtarzany z Forum znany Slogan i Formułka.....
po wykupieniu , za symboliczne 150zł , żółwi ze sklepów , przekazałem je do adopcji, na wybieg zewn. na słońce. I zablokowałem dalszą sprzedaż, z powodu: braku warunków w sklepie do trzymania żółwi.  Efekt:  puste aquaria,  lub zastąpione płazami, myszkami.......

"""""nic nie da się zrobić, jeśli zwierzę może się obrócić w pojemniku, jest karmione czymkolwiek i ma dostęp do wody - niczego innego prawo nie określa, w ustawie nie ma minimalnych wymiarów terrarium dla gadów ani wymaganego żywienia""""""

-to jest myślenie etatystyczne=socjalistyczne  tzn, że wszystko musi byc zorganizowane albo centralnie z Warszawy, albo drogą ustaw, zakazów, nakazów (np absurdalnych z EuroKołchozu)   , albo  inaczej odgórnie - nigdy oddolnie, wolną inicjatywą oddolną.  Tak samo,  jak pytania sklepowiczów pod mój adres:  A czy Pan jest z jakiejś organizacji?  Ci ludzie=etatyści  myślą, że wszystko musi pochodzic z organizacji, z urzędu, albo centralnie z Warszawy.....

""""Jak więc proponujesz "blokować dalszą sprzedaż", skoro dla właścicieli tych sklepów liczy się zysk? Myślisz że ot tak z tego zrezygnują?""""""

- w przypadku 3 sklepów zoolog. w Galeriach, blokada się udała,  sklepów, gdzie  galeryjna-polskojęzyczna ludnośc tubylcza, nawet i z dziecmi zachodzi do sklepów zoolog. , pukają w szyby, uśmiechają się, ale jakoś nie wpadną na pomysł, aby upomniec się o większe terraria, aquaria, nie mówiąc już o przyniesieniu podłoża, zielska itd.... A sposobów na skuteczne zniechęcenie co nie miara.

heres:
Idea pomysłu właściwa, zawsze można się upomnieć albo zwrócić uwagę, że są przetrzymywane w niestosownych warunkach lub chore. Ale pomysł na wykupywanie jest chybiony, bo tylko napędzasz interes, a zablokować sprzedaży nie możesz chyba że udowodnisz że właściciel nie ma odpowiednich dokumentów na prowadzenie takiej działalności, tak czy inaczej żyjemy według określonych praw a nie anarchii.

Blokowanie sprzedaży, happeningi, kładzenie się na podłodze w przebraniu za zwierzęta itp. od razu kojarzy mi się z pseudoekologami a nie z osobami racjonalnie myślącymi, znającymi realia obecnego świata, środowiska i ludzkości.

"lub zastąpione płazami, myszkami" - to jest kpina i cynizm z twojej strony, przeczytaj (jeśli w ogóle jeszcze wejdziesz na to forum) uważnie zdanie, które powyżej napisałem. Chcesz zmieniać świat? To zacznij od siebie.....

Spam w większości działów i zwracanie uwagi użytkownikom o sloganach i formułkach jest nie na miejscu.

Proszę Admina o posprzątanie. 

TestudoTorun2:
""Ale pomysł na wykupywanie jest chybiony, bo tylko napędzasz interes, a zablokować sprzedaży nie możesz chyba że udowodnisz że właściciel nie ma odpowiednich dokumentów""

-skoro  taka Aktywnośc W Terenie - to wg Ciebie hybiony pomysł i napędzanie interesu, oraz, że  zablokowac sprzedaży nie mogę -
to.... dlaczego  interes  z żółwiami w Toruniu nie jest napędzany, bo przy wykupieniu 3 żółwi z 3 sklepów w 3 największych Galeriach w mieście  - już zrezygnowali z żółwi lądowych i lokalny dealer podarował sobie dostarczanie nowych osobników do tych sklepów (sprzedaż zablokowana).

 - pomysł hybiony, nie da się, napędzasz interes, nie możesz zablokowac"
 -  to jest właśnie myślenie etatystyczne i kolektywistyczne.....

""""""Chcesz zmieniać świat? To zacznij od siebie.....""""""""
- chyba jednak zdanie kierowane do większości Szan. Forumowiczów, którzy niestety w swoich miastach sklepów zoologów nie skontrolowali.....

A ja Was z serrca  do tego namawiam.... :-)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej