Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 12:52:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Na wesoło  (Przeczytany 18296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline daga3ka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Na wesoło
« Odpowiedź #15 dnia: 22.01.2020, 19:49:37 pm »
Dystans i zdrowy rozsądek myślę, że są najważniejsze. Nie można wiecznie być poważnym :) ale warto do pewnych tematów podchodzić z rozwagą. Pewne zabawy i szeroko pojęta "kreatywność" może niestety przerażać.

Offline Bedex

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 0
Odp: Na wesoło
« Odpowiedź #16 dnia: 21.05.2020, 15:48:49 pm »
A ja podejrzewam, że ma przyklejoną taśmę i to na około. Kiedyś widziałam filmik gdzie żółw latał po domu w przebraniu pająka z okazji Halloween. Czy ja wiem? komfortowa sytuacja to dla gada nie jest.
Żółw nie ma bodźców na skorupie więc jeśli ta taśma nie jest jakoś mocno obwiązana to raczej aż tak to nie będzie wadziło, co nie zmienia faktu że jednak lepiej by mu było bez tych balonów i taśmy. Ale obraz sam w sobie śmieszny :)

Offline Bedex

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 0
Odp: Na wesoło
« Odpowiedź #17 dnia: 21.05.2020, 15:50:11 pm »
Dystans i zdrowy rozsądek myślę, że są najważniejsze. Nie można wiecznie być poważnym :) ale warto do pewnych tematów podchodzić z rozwagą. Pewne zabawy i szeroko pojęta "kreatywność" może niestety przerażać.
Zgadzam się z tobą

Offline Aneve

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 2
Odp: Na wesoło
« Odpowiedź #18 dnia: 23.05.2020, 10:47:47 am »
A ja podejrzewam, że ma przyklejoną taśmę i to na około. Kiedyś widziałam filmik gdzie żółw latał po domu w przebraniu pająka z okazji Halloween. Czy ja wiem? komfortowa sytuacja to dla gada nie jest.
Żółw nie ma bodźców na skorupie więc jeśli ta taśma nie jest jakoś mocno obwiązana to raczej aż tak to nie będzie wadziło, co nie zmienia faktu że jednak lepiej by mu było bez tych balonów i taśmy. Ale obraz sam w sobie śmieszny :)

Skorupa żółwia jest wyposażona w zakończenia nerwowe, więc odczuwa ona dotyk, nacisk czy temperaturę. Karapaks jest zbudowany nie tylko z części kostnej i rogowej, ale także unaczynionej i unerwionej błony odpowiedzialnej za tzw. przyrosty. Warto o tym pamiętać i nie fundować zwierzakowi niepotrzebnych i nieprzyjemnych doznań. To samo tyczy się dotykania przyrostów, byłam świadkiem, że nawet lekki dotyk w tym miejscu powoduje, że żółw czuje dyskomfort i zachowuje się zupełnie inaczej niż jak dotknie się skorupy gdzie indziej.

Offline Bedex

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 0
Odp: Na wesoło
« Odpowiedź #19 dnia: 23.05.2020, 18:28:20 pm »
A to ciekawe bo w internecie piszą różnie. Np o słuchu gdzieś piszą że są głuche gdzieś że mają ograniczony słuch a gdzieś że mają bardzo dobry słuch więc nie wiem końcowo które źródła mówią prawdę

Offline Aneve

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 2
Odp: Na wesoło
« Odpowiedź #20 dnia: 24.05.2020, 12:55:36 pm »
W internecie na każdy temat przeczytasz różne opinie ;) Najlepiej swoje pytania zadawać specjaliście od żółwi. Informacje, które napisałam to słowa jednego z weterynarzy, można o tym także poczytać w ich opracowaniach. Jeśli chodzi o słuch to akurat o to nie pytałam specjalisty, ale tu na naszej stronie piszą tak: "Żółwie maja dobrze rozwinięty narząd wzroku i węchu. Widzą kolory i rozpoznają kształty. Z dużych odległości rozpoznają zapach jedzenia. Słuch żółwi jest ograniczony do słyszenia tylko bardzo niskich częstotliwości, za to świetnie wyczuwają drgania."