Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 20.04.2024, 13:50:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013  (Przeczytany 33713 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #150 dnia: 20.02.2014, 16:23:42 pm »
Testy to jedno, a tłuszcze zwierzęce w składzie to drugie i np na tej liście co Aniu podałaś jest Biały Jeleń jako niestestujący - podobno w jego mydłach są tłuszcze zwierzęce... ;) ja ostatnio zaczęłam czytać składy, bo trudno mieć w głowie encyklopedie, jak np ide do Kauflanda i tam nie ma akurat danej firmy, bo mają swoje produkty, a czegoś potrzebuje to czytam składy. Np jeśli chodzi o mydła to często można w składzie znaleźć sodium tallowate, a to jest tł. zwierzęcy, więc unikam. Przynajmniej tyle można zapamiętać i to już coś ;)
 

Dodano 20.02.2014, 16:27:21 pm

Np. kupić "off" i się nim wypsikać

Wg listy na wizaz off jest akurat wśród testowanych  :D
« Ostatnia zmiana: 20.02.2014, 16:27:21 pm wysłana przez Viktoria »

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #151 dnia: 20.02.2014, 18:50:10 pm »
I czy jest sens smarować się w ogóle tą całą chemią ... Oczywiście bez dezodorantów czy mydeł się nie obejdziemy, jednak lepiej jednak komara ubić a siebie nie truć... nie mówiąc o nabijaniu kabzy koncernom, które i tak zarabiają, często mają zwolnienia podatkowe i szukają oszczędności, które często godzą w środowisko i zdrowie ...

Trzeba na wszystko patrzeć z perspektywy kwestii świadomości - zjedzona sałata ma niewielką świadomość, komar również - działa na zasadzie jeść i rozmnażać, a przy okazji zakazić wirusem czy pasożytem ....

My również składamy się z wielu komórek, a nawet organizmów (np. bakterie), które również możemy nawet niechcący zabić np. złą dietą, alkoholem, lub innymi nawykami ...

Im większa Świadomość tym większą krzywdę można wyrządzić, tak jak np. w wypadku ssaków, ptaków, a nawet ryb które są kręgowcami (i również strunowcami) z rozbudowanym układem nerwowym i niestety bazą diety mięsnej ...

Niestety skład większości mydeł nie ucieszy nas wegetarian, ale coż zrobić - piaskiem myć się nie będziemy, ale mając świadomość tej sytuacji wiemy już, że nie jest dobrze, jeśli "mydło jest zrobione z ludzi" a kiedyś większość z Nas będzie poszukiwać mydła nie wytworzonego ze zwierząt ...

W składy podawane niestety do końca nie wierzę, tak jak opisywaliście - często są składniki sprowadzone z Chin, Afryki, czy innych krajów, gdzie do tego pracują dzieci, prawie za darmo ... Ważne jest żeby nie chować głowy w piasek i w ogóle zdawać sobie z tego sprawę ...


 

Dodano 20.02.2014, 18:53:40 pm
PS. spotkałem się z takim przepisem na pastę do zębów, żeby nie truć się fluorem i resztą chemii, czy Ktoś może próbował ?

olej kokosowy - 50 %
+
soda oczyszczona - 50 %
=
pasta do zębów 100 %
« Ostatnia zmiana: 20.02.2014, 18:55:03 pm wysłana przez Zawisza »
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #152 dnia: 21.02.2014, 10:50:32 am »
Testy to jedno, a tłuszcze zwierzęce w składzie to drugie i np na tej liście co Aniu podałaś jest Biały Jeleń jako niestestujący - podobno w jego mydłach są tłuszcze zwierzęce... ;) ja ostatnio zaczęłam czytać składy, bo trudno mieć w głowie encyklopedie, jak np ide do Kauflanda i tam nie ma akurat danej firmy, bo mają swoje produkty, a czegoś potrzebuje to czytam składy. Np jeśli chodzi o mydła to często można w składzie znaleźć sodium tallowate, a to jest tł. zwierzęcy, więc unikam. Przynajmniej tyle można zapamiętać i to już coś ;)

Ano i tu się schody zaczynają. Z jakiej listy by nie skorzystać to zawsze jest jakaś "dziura"..:(
Sodium tallowate można akurat zapamiętać, a co z resztą składów - przecież one zawierają często dziwne i skomplikowane nazwy. Nawet nie mam pojęcia co to jest za składnik, nie mówiąc o jego pochodzeniu...:(
I co z gliceryną - bo ona też może, nie musi być wytwarzana z tłuszczów zwierzęcych. A w składach kosmetyków nie jest to zwykle podawane.

PS. spotkałem się z takim przepisem na pastę do zębów, żeby nie truć się fluorem i resztą chemii, czy Ktoś może próbował ?

olej kokosowy - 50 %
+
soda oczyszczona - 50 %
=
pasta do zębów 100 %


Ja się spotkałam z informacją, że zbyt częste czyszczenie zębów sodą powoduje uszkodzenie szkliwa.

PS. Znalazłam jeszcze taką listę, ale z niej to z kolei może produkty z 3 firm gdzieś w sprzedaży widziałam:
http://fwz.celniej.pl/nietestowane/index.php
 
« Ostatnia zmiana: 21.02.2014, 11:55:10 am wysłana przez ankan »
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #153 dnia: 21.02.2014, 13:58:03 pm »
A to ja się może podziele moimi sposobami na pielęgnacje cery :) domowe sposoby, bez używania chemi, naturalnie i tanio :)

1. Maseczka z drożdży i mleka - przez 10 dni, każdego wieczora na 10-15 min na twarz, po takiej kuracji cera jest śliczna :)

2. Olejowanie -  mieszanka oleju ( może być oliwa z oliwek czy inny olej, dobrej jakości) i olejku rycynowego w proporcjo 30% olejku rycynowego. Nakładamy na buzie wmasowując szczególnie w problemowe miejsca, następnie nawilżamy ręcznik ciepłą wodą i nakładamy na buzie robiąc coś na zasadzie parówki, jak ostygnie to znów nawilżamy i na buzie - i tak ok. 3 razy, póżniej już buzi nie myjemy, jest nawilżona i oczyszczona :) ja stosuje co 2-3 dzień

3. Zamiast toników używam naparów z ziół np z lipy czy z zielonej herbaty albo wodę przegotowaną z sokiem z cytryny :)

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #154 dnia: 24.02.2014, 15:44:41 pm »
Ewolucja przekonań_ odżywianie i styl życia - Rozmowy zaawansowane:

http://www.livestream.com/wolnaludzkosctv/video?clipId=pla_b188a227-105e-47e3-b053-633d2c9df826
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #155 dnia: 15.03.2014, 13:33:53 pm »
Nadciśnienie - nie musisz go mieć
http://www.youtube.com/watch?v=Q6cAXlF00PU

Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.